Startuj z nami!

www.szkolnictwo.pl

praca, nauka, rozrywka....

mapa polskich szkół
Nauka Nauka
Uczelnie Uczelnie
Mój profil / Znajomi Mój profil/Znajomi
Poczta Poczta/Dokumenty
Przewodnik Przewodnik
Nauka Konkurs
uczelnie

zamów reklamę
zobacz szczegóły
uczelnie

Aktualna kategoria: Wiadomości » 08 września 2020 » Język angielski z native ...

Język angielski z native speakerem - czy warto?

Metod nauki języków obcych jest wiele, jednak tą, która w ostatnim czasie cieszy się rosnącą popularnością, są...Metod nauki języków obcych jest wiele, jednak tą, która w ostatnim czasie cieszy się rosnącą popularnością, są lekcje z native speakerem – zwłaszcza w przypadku języka angielskiego. Na czym dokładnie polega taka forma nauki języka obcego, kim w ogóle jest native speaker i czy warto zdecydować się właśnie na to?

Nauczyciel English native – co to oznacza?

O ile języka angielskiego może uczyć każdy, kto ma odpowiednie kwalifikacje, to w przypadku nauki angielskiego z native speakerem jest nieco inaczej. Samo określenie English native speaker oznacza osobę, dla której język angielski jest językiem rodzimym, czyli takim, który jest na co dzień stosowany w kraju, z którego pochodzi.

Do native speakerów zaliczamy też osoby, które wychowywały się w danym kraju, przy czym nie muszą mieć jego obywatelstwa. Chodzi tutaj głównie o obcowanie z językiem na co dzień i jego doskonałą znajomością praktyczną.

W ten sposób native speakerzy angielscy pochodzą (lub zostali w nich wychowani) z takich krajów jak:

  • Wielka Brytania
  • Irlandia
  • Australia
  • Kanada
  • Stany Zjednoczone
  • Nowa Zelandia

Przy czym warto mieć na uwadze to, że w każdym z tych krajów język angielski, pomimo wspólnego korzenia, posiada charakterystyczne naleciałości.

Nauka angielskiego z native speakerem – jak to wygląda w praktyce?

Największą zaletą lekcji angielskiego z native speakerem jest możliwość szybkiego przełamania bariery językowej, co jest tak naprawdę głównym problemem uniemożliwiającym korzystanie z języka obcego.

Bardzo często jest tak, że pomimo znajomości języka angielskiego, boimy się w nim mówić. Przez to nie możemy go używać w trakcie zwykłej konwersacji. Nauka z native speakerem wymusza na uczniu konieczność rozmawiania w danym języku. Czyli sprawdza się ona najbardziej dla osób, które uczą się języka w celu komunikacji z innymi.

Dodatkową zaletą nauki języka z native speakerem jest znaczne poszerzenie słownictwa używane w potocznych rozmowach. Dzięki temu bez problemu możemy porozumieć się z osobami anglojęzycznymi. Przy czym większość native speakerów oprócz pracy nad umiejętnościami prowadzenia swobodnej konwersacji, dba także o naukę wszystkich pozostałych elementów języka. Dlatego jak najbardziej warto zdecydować się na taką formę nauki!

Native speaker Kraków – jak znaleźć nauczyciela?

Korepetycje z języka angielskiego prowadzone z native speakerem mogą być realizowane zarówno stacjonarnie, jak i zdalnie. Jeśli zależy nam na bezpośrednim kontakcie z native speakerem lub nie posiadamy zaplecza technologicznego, które umożliwiałoby nam odbycie lekcji online, to warto poszukać takich nauczyciel języka angielskiego w swojej okolicy. Jeśli jesteśmy z Krakowa, możemy po prostu wpisać w wyszukiwarkę English native speaker Kraków i przejrzeć otrzymane wyniki.

Możemy również skorzystać z zaufanych portali, takich jak np. BUKI, na których znajdziemy profesjonalnych korepetytorów i nauczycieli. Znajdziemy tam wielu native speakerów z Krakowa i nie tylko! Oczywiście większa część native speakerów oferuje obie formy nauki. Dlatego też, jeśli zyskamy możliwość nauki online, to bez problemu będziemy mogli przeprowadzać lekcje z wybranym native speakerem z Krakowa również za pośrednictwem Internetu.

Zachodniopomorskie Pomorskie Warmińsko-Mazurskie Podlaskie Mazowieckie Lubelskie Kujawsko-Pomorskie Wielkopolskie Lubuskie Łódzkie Świętokrzyskie Podkarpackie Małopolskie Śląskie Opolskie Dolnośląskie