Startuj z nami!

www.szkolnictwo.pl

praca, nauka, rozrywka....

mapa polskich szkół
Nauka Nauka
Uczelnie Uczelnie
Mój profil / Znajomi Mój profil/Znajomi
Poczta Poczta/Dokumenty
Przewodnik Przewodnik
Nauka Konkurs
uczelnie

zamów reklamę
zobacz szczegóły
uczelnie

Aktualna kategoria: Wiadomości » 11 września 2020 » Nielubiany język niemiecki? ...

Nielubiany język niemiecki? To mit! Dlaczego?

Polska jest specyficznym krajem, jeśli chodzi o naukę języków. Przez wiele lat nasi rodzice zmuszani byli...

Polska jest specyficznym krajem, jeśli chodzi o naukę języków. Przez wiele lat nasi rodzice zmuszani byli do nauki języka rosyjskiego. Robili to niechętnie lub na znak protestu nie uczyli się go wcale. Ze względu na przeszłość historyczną język niemiecki również przez długi czas był wymieniany jako jeden z najmniej lubianych języków w Europie. Jednak obecnie młode pokolenia nie żyją już w zgubnym poczuciu nienawiści do innych narodów lub języków ze względu na historię. Obecnie młodzież zdaje sobie sprawę, jak ważna i cenna jest znajomość innych języków, a szczególnie języka niemieckiego, którym mówią przecież jedni z naszych najbliższych sąsiadów.

Język niemiecki i jego miejsce w Europie

Język niemiecki jest językiem z grupy zachodniej rodziny języków germańskich. W lingwistyce traktuje się go jako grupę kilku języków zachodniogermańskich. W ich skład wchodzą:

  • alemański;
  • bawarski;
  • górnofrankijski;
  • środkowofrankijski;
  • wschodniośrodkowogórnoniemiecki
  • dolnoniemiecki.

Język niemiecki miał ogromny wpływ na kształtowanie się innych języków np. jidysz. Obecnie używa się go nie tylko na terenie Niemiec. Jest on trzecim najpopularniejszym językiem na świecie. Według statystyk języka niemieckiego jako obcego uczy się aż 15,4 miliona osób. Do największej grupy uczących się zaliczają się oczywiście mieszkańcy Europy. W żadnym innym kraju europejskim nie uczy się niemieckiego tak wiele osób. W Polsce osób uczących się go jest aż 2,3 miliona! Z tego 2,1 miliona osób poznaje język niemiecki w szkole, reszta decyduje się na samodzielną naukę na dodatkowych kursach. Co ciekawe, języka niemieckiego z wielką chęcią uczą się mieszkańcy Chin. Obecnie liczba takich osób wynosi 117 tysięcy osób.

Czy język niemiecki jest trudny w nauce?

Stwierdzenie jakoby język niemiecki był trudny w nauce to mit. Gramatyka oraz słownictwo tego języka nie nastręcza zbyt wielu problemów i jest zdecydowanie prostsza od np. języka francuskiego lub hiszpańskiego. Młodzi ludzie mają świadomość, że nauka niemieckiego to szansa na otrzymanie dobrze płatnej pracy, możliwość przeprowadzki za granicę, wyjazd na praktyki zawodowe lub studenckie, albo po prostu swobodna możliwość porozumiewania się w trakcie pobytu w Niemczech. 

Nauka dzięki aplikacji

Nauka niemieckiego będzie zdecydowanie łatwiejsza, jeśli skorzystamy z aplikacji Babbel, dzięki której możemy uczyć się przydatnych dialogów, poznawać nowe słownictwo oraz ćwiczyć wymowę – dosłownie gdzie i kiedy chcemy! Aplikacja Babbel została tak zaprojektowana, abyśmy przy minimalnych nakładach naszego czasu mogli uczyć się efektywnie tego, co przyda się nam w życiu codziennym. Pożegnajmy się z monotonnym wkuwaniem. Dzięki 15 minutowym, ciekawym lekcjom jesteśmy w stanie przyswoić materiał w pociągu, autobusie, poczekalni czy przerwie na kawę.

Zachodniopomorskie Pomorskie Warmińsko-Mazurskie Podlaskie Mazowieckie Lubelskie Kujawsko-Pomorskie Wielkopolskie Lubuskie Łódzkie Świętokrzyskie Podkarpackie Małopolskie Śląskie Opolskie Dolnośląskie