Startuj z nami!

www.szkolnictwo.pl

praca, nauka, rozrywka....

mapa polskich szkół
Nauka Nauka
Uczelnie Uczelnie
Mój profil / Znajomi Mój profil/Znajomi
Poczta Poczta/Dokumenty
Przewodnik Przewodnik
Nauka Konkurs
uczelnie

zamów reklamę
zobacz szczegóły
uczelnie

Aktualna kategoria: Wiadomości » 02 listopada 2020 » Tabletki na włosy. Czego ...

Tabletki na włosy. Czego unikać przy ich wyborze.

Niejedna osoba zmaga się z problemem wypadających, łamliwych, zbyt suchych lub przetłuszczających...

Niejedna osoba zmaga się z problemem wypadających, łamliwych, zbyt suchych lub przetłuszczających się włosów. Przyczyny złego stanu włosów mogą być bardzo różne. Jako główne przyczyny uważa się nieprawidłową dietę opartą na mocno przetworzonej żywności, promieniowanie UV, łupież.


Stan włosów można poprawić zewnętrznie stosująć odpowiednie szampony, odżywki, maseczki. Jednak podstawową przyczyną złego stanu włosów jest brak mikroelementów i witamin, które można uzupełnić przyjmując tabletki na włosy, które wpłyną korzystnie nie tylko na urodę, lecz także na cały organizm.

Jak wybrać skuteczne tabletki na włosy i czego unikać

Suplementy nie zastąpią zbilansowanej i prawidłowo skomponowanej diety. Jednak takie zaplanowanie diety, aby zawierała witaminy i mikroelementy pomagające na dany problem nie jest łatwe. Dlatego też wybór właściwych tabletek na włosy może znacznie wspomóc dbanie o urodę. Tabletki na włosy najbardziej przydadzą się osobom na diecie wegetariańskiej, stosującym diety odchudzające oraz wszystkim w okresie jesienno-zimowym.

Jak wybrać odpowiedni preparat? Preparat na włosy powinien zawierać przynajmniej 50% dziennego zapotrzebowania organizmu na witaminy i minerały potrzebne do prawidłowej budowy włosa. Na prawidłową kondycję włosa najbardziej wpływają:

  • cynk,

  • żelazo,

  • miedź,

  • krzem,

  • witaminy z grupy B,

  • witamina A, E i C.

Najlepsze preparaty na włosy zawierają takie składniki jak:

  • ekstrakt z ziela skrzypu polnego,

  • ekstrakt z liści pokrzywy,

  • ekstrakt z pędów bambusa,

  • biotynę.

Warto unikać preparatów zawierających ekstrakty z nieznanych, egzotycznych roślin, które mogą uczulać lub wywoływać niepożądane efekty. Wybierając tabletki na włosy lepiej opierać się na produktach znanych producentów, którzy przeprowadzają dodatkowe badania oraz posiadają odpowiednie certyfikaty jak również dysponują znanym łańcuchem dostaw.

Skrzyp w tabletkach na włosy

Zbawienne działanie skrzypu polnego na włosy znane było już naszym babciom i prababciom. Korzystny wpływ skrzypu na włosy i paznokcie opiera się na krzemie, który jest niezbędny w procesie syntezy kolagenu i elastyny. Kolagen jest odpowiedzialny za utrzymanie włosa w zagłębieniu mieszkowym, poprawia strukturę włosa i odżywia cebulki włosowe. Natomiast elastyna uelastycznia włosy i zapobiega ich łamaniu się. Ponadto krzemionka zwalcza łupież i zapobiega przetłuszczaniu się włosów.

Zawarte w skrzypie cynk, magnez i żelazo biorą udział w powstawaniu keratyny, czyli głównego budulca włosów. Skrzyp polny zawiera duże ilości witaminy C, która bierze czynny udział w produkcji kolagenu. Pomaga również w przyswajaniu żelaza koniecznego do prawidłowej budowy włosa. Witamina C utrzymuje w dobrym stanie naczynia krwionośne, a co za tym idzie skórę głowy.

https://www.medonet.pl/leki-od-a-do-z,tabletki-na-wlosy---sklad,artykul,1727912.html

https://zdrowie.wprost.pl/odzywianie/suplementy-diety/10292356/tabletki-na-wlosy-i-paznokcie-jak-wybrac-najlepsze.html

https://www.poradnikzdrowie.pl/uroda/wlosy/tabletki-na-wlosy-jakie-skladniki-powinny-zawierac-aa-ygk8-npeW-uhRi.html

Zachodniopomorskie Pomorskie Warmińsko-Mazurskie Podlaskie Mazowieckie Lubelskie Kujawsko-Pomorskie Wielkopolskie Lubuskie Łódzkie Świętokrzyskie Podkarpackie Małopolskie Śląskie Opolskie Dolnośląskie