Startuj z nami!

www.szkolnictwo.pl

praca, nauka, rozrywka....

mapa polskich szkół
Nauka Nauka
Uczelnie Uczelnie
Mój profil / Znajomi Mój profil/Znajomi
Poczta Poczta/Dokumenty
Przewodnik Przewodnik
Nauka Konkurs
uczelnie

zamów reklamę
zobacz szczegóły
uczelnie

Aktualna kategoria: Wiadomości » 05 listopada 2020 » Jak zrozumieć świat wokół nas?

Jak zrozumieć świat wokół nas?

Chcesz być na bieżąco, ale serwisy przytłaczają cię liczbą komunikatów? Szukasz sposobu na poszerzenie...

Chcesz być na bieżąco, ale serwisy przytłaczają cię liczbą komunikatów? Szukasz sposobu na poszerzenie wiedzy? Liczysz na obiektywne materiały nie bazujące na emocjach? Sprawdź nowy serwis dla nastolatków.


Świat wokół nas – angażować się czy nie?

Wielu młodych ludzi koncentruje się wyłącznie na tym, co najbliższej ich. Świadomie dystansuje się wobec polityki, aktualnych dyskusji społecznych, problemów ekonomicznych i gospodarczych. Druga część wręcz przeciwnie – aktywnie działa w różnego rodzaju organizacjach (m.in. ekologicznych), jasno wyraża swoje zdanie na konkretne społeczne tematy, demonstruje swoje niezadowolenie. Trudno powiedzieć jednoznacznie, która z tych dwóch dróg jest lepsza. Jeśli nie chcesz aktywnie brać udziału w życiu społecznym, nikt cię do tego nie zmusi. Warto jednak, abyś miał elementarną wiedzę na temat tego, co się wokół ciebie dzieje. Wbrew pozorom te wielkie, dalekie z pozoru dyskusje, świat polityki, ekonomii, gospodarki oddziałuje na twoje życie i dobrze, abyś zdawał sobie z tego sprawę. Podobnie zresztą w przypadku osób zaangażowanych – warto, aby poszerzały one swoje horyzonty, dostrzegały argumenty drugiej strony. Zaangażowanie, walka, demonstracja poglądów powinna zawsze iść w parze z wiedzą.

Jak zrozumieć świat?

Chcesz wiedzieć więcej? Chciałbyś zrozumieć, jak działa polska i światowa gospodarka? Zależy ci na zrozumieniu podstawowych podziałów politycznych i społecznych w kraju, ale nie wiesz, od czego zacząć? Z myślą o tobie powstały takie serwisy jak https://noizer.pl/, które w prosty i przystępny (co nie znaczy banalny) sposób tłumaczą aktualne wydarzenia polityczne, gospodarcze, społeczne. Znajdziesz tutaj także wiele cennych informacji dotyczących podstawowych pojęć gospodarczych czy ekonomicznych. Będziesz mógł poczytać o stopach procentowych, kartach kredytowych i rodzajach rynków. Dowiesz się więcej o zasadach działania hejtu i stalkingu i sposobach obrony przed nimi. Nauczysz się, jak działają poszczególne grupy społeczne. Nie musisz od razu zgłębiać podręczników do ekonomii czy polityki. Zacznij od prostych, przejrzystych, syntetycznych treści i stopniowo rozwijaj swoją wiedzę.

W komunikacji ze światem

Chcesz dobrze, twórczo i aktywnie działać w świecie? Naucz się dobrej komunikacji! Ostatnie lata pokazują, jak bardzo brakuje nie tylko w polskiej i światowej polityce, lecz także w codziennych dyskusjach między członkami społeczeństwa realnej komunikacji. Zamiast krzyku, gróźb, obelg, wzajemnego obrażania się i słownej brutalności można spróbować zupełnie innego modelu komunikacji. Chcesz nauczyć się spokojnej dyskusji opartej na argumentach i szacunku do drugiego człowieka? Chcesz nauczyć się skutecznej komunikacji, która pozwoli ci osiągnąć twoje cele? Sprawdź porady w serwisie dla nastolatków, który odkryje przed tobą tajemnice dobrej komunikacji – z przyjaciółmi, rodzicami i nauczycielem.

Zachodniopomorskie Pomorskie Warmińsko-Mazurskie Podlaskie Mazowieckie Lubelskie Kujawsko-Pomorskie Wielkopolskie Lubuskie Łódzkie Świętokrzyskie Podkarpackie Małopolskie Śląskie Opolskie Dolnośląskie