Startuj z nami!

www.szkolnictwo.pl

praca, nauka, rozrywka....

mapa polskich szkół
Nauka Nauka
Uczelnie Uczelnie
Mój profil / Znajomi Mój profil/Znajomi
Poczta Poczta/Dokumenty
Przewodnik Przewodnik
Nauka Konkurs
uczelnie

zamów reklamę
zobacz szczegóły
uczelnie

Aktualna kategoria: Wiadomości » 12 listopada 2020 » Jakie kije do golfa wybrać?

Jakie kije do golfa wybrać?

Odpowiednie kije do golfa mogą znacząco poprawić osiągnięcia zawodnika. Są one bowiem przedmiotem...

Odpowiednie kije do golfa mogą znacząco poprawić osiągnięcia zawodnika. Są one bowiem przedmiotem osobistym i muszą pasować do konkretnej osoby tak jak odzież czy okulary korekcyjne.
Kije do golfa – jakie i dla kogo?

Golfista początkujący nie ma jeszcze ustalonej techniki gry. Najprawdopodobniej najlepsze będą dla niego kije do golfa sprzedawane w zestawie. Kije dla początkujących są tak zbudowane, że „wybaczają” wiele błędów. Gracz będzie już odczuwał przyjemność rywalizacji i w miarę zdobywania umiejętności manualnych zacznie dobierać kije idealnie współgrające z jego indywidualną techniką. Komplet pozwoli zapoznać się z zasadami użytkowania wszystkich rodzajów kijów.

Rozpoczynając przygodę z golfem należy się liczyć z tym, że kije do golfa będą wymieniane wraz z wzrostem umiejętności a w przypadku juniorów także wraz z rośnięciem zawodnika. Na tym etapie nie trzeba więc inwestować w kosztowny sprzęt.

Przynajmniej raz w roku warto odwiedzić centrum fittingowe. W nim można przetestować kije różnych marek, skorzystać z porady fachowców, obiektywnie ocenić swój swing na symulatorze.

Czy kij do golfa ma rozmiar?

Tak! Wybierając kij do golfa trzeba znać dwie wartości:

  • odległość od zgięcia nadgarstka do podłogi,
  • wzrost gracza.

Na podstawie tych danych można zawęzić wybór do określonego rozmiaru shaftu.

Kolejnym kryterium jest wiek i płeć gracza. Kije damskie i dla juniorów mają gripy lepiej pasujące do mniejszej dłoni. Kij do golfa dla mężczyzny o dużych dłoniach powinien mieć grip o większej średnicy. W kolejności od najmniejszych do największych gripy noszą nazwy: Junior, Lady, Standard, Mid-Size, Over-Size , Jumbo.

Kij golfowy ma dwa końce

Na każdym końcu znajdują się elementy, które można poddawać fittingowi. Grip raz dobrany nie będzie idealny wiecznie. Z czasem jego powierzchnia może ulec wyślizganiu i gracz utraci pewność chwytu.

Szafty mogą mieć różną wagę. Należy ją dobrać do siły zawodnika. Istotne jest też wyczucie kija. Przy szafcie stalowym lepiej rozpoznaje się niecentralne uderzenia. Ma to wpływ na naukę celności swingu. Szafty grafitowe lepiej tłumią wibracje. Polecane są dla golfistów mających problemy ze stawami.

Szafty nie są tak samo elastyczne na całej długości. Struktura kija ma wpływ na trajektorię lotu piłki i wygodę gracza. Szafty z elastyczną dolną częścią (low kick/low bend) ułatwiają wysłanie piłki po wyższej trajektorii.

Rozmiar i kształt główki kija ma wpływ na korekcję niecentralnych uderzeń w piłkę, kontakt z podłożem. Im większy kąt nachylenia główki, tym piłeczka leci wyżej i krócej.

Dlaczego, jeśli chodzi o kije golfowe Warszawa jest uprzywilejowana?

Dla wybierających kije golfowe Warszawa jest idealnym miejscem, gdyż tutaj znajduje się studio fittingu a w nim: symulatory golfowe, putting greeny, chipping area, bunkier, radary Flightscope / Trackman, systemy do fittingu putterów i ironów. Można w nim obejrzeć niezliczone opcje główek, shaftów i gripów. Przed zakupem warto poczuć kij w dłoni i poprosić fachowca o wprowadzenie w nim korekt. Nawet najlepszy sklep internetowy nie da możliwości usłyszenia dźwięku jaki wydaje kij przy swingu.

 

Zachodniopomorskie Pomorskie Warmińsko-Mazurskie Podlaskie Mazowieckie Lubelskie Kujawsko-Pomorskie Wielkopolskie Lubuskie Łódzkie Świętokrzyskie Podkarpackie Małopolskie Śląskie Opolskie Dolnośląskie