Startuj z nami!

www.szkolnictwo.pl

praca, nauka, rozrywka....

mapa polskich szkół
Nauka Nauka
Uczelnie Uczelnie
Mój profil / Znajomi Mój profil/Znajomi
Poczta Poczta/Dokumenty
Przewodnik Przewodnik
Nauka Konkurs
uczelnie

zamów reklamę
zobacz szczegóły
uczelnie

Aktualna kategoria: Wiadomości » 17 listopada 2020 » Klimatyzacja Poznań - ciąg ...

Klimatyzacja Poznań - ciąg dalszy serii artykułów

Klimatyzatory w Poznaniu jeszcze kilka lat temu uchodziły za luksus. Zwykle można było je spotkać w dużych firmach z ogromnymi powierzchniami biurowymi lub galeriach handlowych...

Wzrost popularności klimatyzatorów w Poznaniu

Klimatyzatory w Poznaniu jeszcze kilka lat temu uchodziły za luksus. Zwykle można było je spotkać w dużych firmach z ogromnymi powierzchniami biurowymi lub galeriach handlowych. W prywatnych domach, czy mieszkaniach była to rzadkość z uwagi na fakt, iż w naszym kraju niezbyt często temperatura na zewnątrz przekraczała 30 stopni Celsjusza. Obecnie jednak można na własnej skórze odczuć postępujące dynamicznie zmiany klimatyczne. Temperatura w ostatnich latach wyraźnie wzrosła, co tylko potwierdzają liczne doniesienia z Europy o odnotowanych rekordach temperaturowych względem wieloletnich pomiarów meteorologicznych.

W południowej części Europy klimatyzacja w mieszkaniu nie jest uznawana za ekstrawagancję, a bardzo często za konieczność. W Polsce, a szczególnie w jej południowej i centralnej części, w ostatnich latach również można było doświadczyć dokuczliwych upałów. W związku z tym coraz więcej Polaków decyduje się na montaż klimatyzacji. Poznań jest przykładem miasta, w którym szybko narasta popularność klimatyzatorów. Dzięki klimatyzacji Poznań staje się atrakcyjnym miejscem do mieszkania. W mieszkaniu można precyzyjnie kontrolować poziom temperatury, co sprawia, że organizm człowieka nie musi być narażany na zbyt wysokie temperatury. Dzięki temu każdy z domowników może przez cały rok normalnie funkcjonować i w pełni korzystać z życia.


Dlaczego warto zainwestować i zamontować klimatyzację?

Upałem można nazwać stan pogody, w którym temperatura powietrza jest wyższa niż 30 stopni Celsjusza. Dla niektórych osób tropikalne upały są szczególnie męczące, a nawet niebezpieczne dla zdrowia. Wysokie temperatury powietrza mają znaczący wpływ na ogólne samopoczucie, a także zdolność koncentracji i efektywność pracy. Bardzo często długotrwałe upały prowadzą do chronicznego rozdrażnienia, zdenerwowania, czy uporczywej senności.

Wynika to z faktu, iż nadmiernie podwyższona temperatura ciała niekorzystnie wpływa na układ nerwowy człowieka. Co więcej, jeżeli zaniedba się odpowiednie nawadnianie oraz inne środki ochrony organizmu przed przegrzaniem można doprowadzić do odwodnienia, a nawet udaru. W grupie szczególnie dużego ryzyka znajdują się m.in. seniorzy, a także małe dzieci . Wysokich temperatur nie powinno się zatem lekceważyć. Aby uniknąć poważnych konsekwencji zdrowotnych związanych z przegrzaniem organizmu zawsze należy pamiętać o spożywaniu odpowiedniej ilości płynów, a także unikaniu zbyt intensywnego wysiłku fizycznego. W takiej sytuacji najlepszym rozwiązaniem jest zwykle zostanie w domu, zwłaszcza w przypadku osób starszych, schorowanych czy dzieci. Niestety, w wyjątkowo upalne dni mieszkanie zazwyczaj również jest nagrzane, szczególnie pomieszczenia leżące po stronie nasłonecznionej. Z tego powodu warto przemyśleć montaż klimatyzatorów. Poznań to duże miasto.

Każdy powinien mieć klimatyzację w domu. Dom powinien stanowić bezpieczny i komfortowy azyl o każdej porze roku. Klimatyzacja Poznań pozwoli stworzyć odpowiednie warunki do pracy, nauki, a także wypoczynku nawet w najbardziej upalne dni. Domy mieszkalne to nie jedyne miejsce, jakie warto wyposażyć w urządzenia klimatyzujące. Montaż klimatyzacji w małych biurach i innych lokalach służbowych, w których przez wiele godzin przebywają ludzie, jest wręcz wskazany z uwagi na komfort pracowników, a także efektywność ich pracy.


Jak działa klimatyzacja do domu?

Działanie klimatyzatorów można w uproszczeniu porównać do zasady działania lodówki. Urządzenia tego typu pobierają gorące powietrze z otoczenia, które trafiając na tzw. wymiennik ciepła ze specjalnym czynnikiem chłodniczym, ochładza się. Wówczas powietrze o obniżonej temperaturze jest wywiewane do pomieszczenia. Jest to bardzo uproszczony schemat działania urządzeń klimatyzujących. W rzeczywistości cały cykl chłodniczy z udziałem m.in. sprężarki, skraplacza i parownika jest znacznie bardziej skomplikowany.

Co więcej, podczas tego procesu dostosowywana jest nie tylko temperatura, ale także czystość, wilgotność i dystrybucja powietrza. Przydatne może okazać się także wykorzystanie odwróconego cyklu działania klimatyzatora – wykorzystanie go jako pompy ciepła. Biorąc pod uwagę złożoność mechanizmów urządzeń tego typu, użytkownicy klimatyzatorów nie muszą wgłębiać się w szczegóły dotyczące działania tych przydatnych urządzeń. W razie problemów lub wątpliwości, specjaliści z zakresu montażu klimatyzacji w Poznaniu posiadający odpowiednią wiedzę i umiejętności, od razu zaoferują swoją pomoc.


Autor tekstu: Krzysztof Maniak właściciel firmy Klimatechnika z Poznania.

Zachodniopomorskie Pomorskie Warmińsko-Mazurskie Podlaskie Mazowieckie Lubelskie Kujawsko-Pomorskie Wielkopolskie Lubuskie Łódzkie Świętokrzyskie Podkarpackie Małopolskie Śląskie Opolskie Dolnośląskie