Startuj z nami!

www.szkolnictwo.pl

praca, nauka, rozrywka....

mapa polskich szkół
Nauka Nauka
Uczelnie Uczelnie
Mój profil / Znajomi Mój profil/Znajomi
Poczta Poczta/Dokumenty
Przewodnik Przewodnik
Nauka Konkurs
uczelnie

zamów reklamę
zobacz szczegóły
uczelnie
PrezentacjaMapaForumPrezentacja nieoficjalnaZmiana prezentacjiUczniowie
Europejska Szkoła Wyższa w Sopocie

ul. Zamkowa Góra 25, 81-713 Sopot
tel./fax. (58) 555-95-52, (58) 555-95-93
www:   http://www.euro.edu.pl
e-mail:   info@euro.edu.pl
rekrutacja@euro.edu.pl

Od 01.01.2015 odwiedzono tę wizytówkę 29643 razy.
Chcesz zwiększyć zainteresowanie Twoją jednostką?
Zaprezentuj w naszym informatorze swoją jednostkę ->>>
* szkolnictwo.pl - najpopularniejszy informator edukacyjny - 1,5 mln użytkowników miesięcznie

Wyższa Szkoła Wychowania Fizycznego i Turystyki

Misją Europejskiej Szkoły Wyższej w Sopocie jest takie wspomaganie rozwoju studentów, aby zdobytą w Uczelni wiedzę, sprawność oraz umiejętności wykorzystywać chcieli i potrafili z jak największym pożytkiem dla pomyślności własnej i dobra drugich.

Kadrę dydaktyczną stanowią wysoce kompetentni nauczyciele akademiccy oraz wybitni praktycy z gospodarki turystycznej i morskiej, ekonomii, zarządzania, kulturoznawstwa oraz odnowy biologicznej. Zasadniczym kryterium doboru kadry jest jakość procesu dydaktycznego, czyli takie organizowanie i prowadzenie zajęć, aby odbywały się one w przyjaznej i twórczej atmosferze redukującej stres dydaktyczny, a jednocześnie spełniały warunek wysokiej efektywności kształcenia.

Europejska Szkoła Wyższa w Sopocie stanowi integralną część systemu szkolnictwa wyższego w Polsce, posiada wszelkie ustawowe uprawnienia temu systemowi przypisane i decyzją Ministra Edukacji Narodowej i Sportu została wpisana do rejestru niepaństwowych uczelni zawodowych pod pozycją 99.

Założycielem Uczelni jest AKADEMIA Sp. z o.o. z siedzibą w Sopocie, ul. Zamkowa Góra 25.
Inicjatorem powołania Szkoły i głównym udziałowcem Spółki jest dr Henryk Piękoś.

Uczelnia jest bardzo atrakcyjnie położona w centralnym punkcie Trójmiasta, w Sopocie Kamiennym Potoku, wśród zieleni, tuż obok Aqua Parku i kompleksu obiektów hotelarskich Miramar. Do morza jest ok.200 m gdzie dużo przestrzeni Parku Północnego zapewnia możliwość skorzystania ze ścieżki rowerowej i rolkowej. Szkoła dysponuje wielkim bezpłatnym parkingiem, a jednocześnie jest bardzo blisko do przystanku Szybkiej Kolei Miejskiej i przystanków autobusowych. Budynek Uczelni, w którym prowadzona jest większość zajęć teoretycznych, ma 5 lat i znajduje się w nim pięć dobrze wyposażonych sal wykładowych, biblioteka, pracownia komputerowa i akademik. Zajęcia programowe o charakterze ruchowym odbywają się w specjalistycznych obiektach Trójmiasta, to jest m. in.: w Hali 100-lecia Sopotu w której rozgrywane są mecze Prokomu Trefl, w Aqua Parku, hali widowiskowo-sportowej OLIVIA oraz na basenie Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji.

OFERTA EDUKACYJNA

Kształcimy na kierunku: TURYSTYKA I REKREACJA

w trybie stacjonarnym (dziennym) oraz niestacjonarnym (zaocznym) i nadajemy tytuł zawodowy "licencjata turystyki i rekreacji"

S P E C J A L N O Ś C I

 1. Hotelarstwo
  To specjalność dla osób komunikatywnych lubiących ludzi i pracę z ludźmi, przedsiębiorczych i kreatywnych. Jeżeli chcesz być w przyszłości menedżerem w obiekcie hotelarskim to właśnie ta specjalność pomoże osiągnąć Ci ten cel. Inwestycje w dziedzinie turystyki to głównie hotelarstwo - w Sopocie, w Trójmieście, na Pomorzu, w Polsce i w Europie wartość tych inwestycji ciągle rośnie. Powstają nowe obiekty, a my chcemy, aby to nasi absolwenci znaleźli w nich pracę swoich marzeń.
 2. Turystyka Międzynarodowa
  To oferta dla tych, którzy lubią podróżować, poznawać świat i ludzi z różnych krajów, posiadają zdolności językowe i umiejętności komunikacji interpersonalnej. Jeżeli chcesz poruszać się swobodnie w zagadnieniach turystycznej gospodarki na skalę Europy i świata, znać jej trendy i tendencje rozwoju, warunki prawne i finansowe przedsięwzięć turystycznych - jesteśmy w stanie tą wiedzę Ci przekazać. Chcemy, abyś osiągnął sukces w dobie globalizacji gospodarki i zmieniającej się rzeczywistości relacji międzynarodowych.
 3. Wellness i Spa
  To oferta dla osób posiadających zamiłowanie do piękna i zdrowia, lubiących dbać o siebie oraz zdających sobie sprawę, że inni też to lubią i można na tym nieźle zarobić. Powstaje wiele instytucji i obiektów zapewniających usługi upiększające i podnoszące kondycję zdrowotną. W tego typu usługach specjalizuje się coraz więcej firm turystycznych. Wychodzimy naprzeciw potrzebom rynku pracy, bo będzie do tego potrzebna profesjonalna kadra.
 4. Turystyka Aktywna
  To oferta dla tych którzy wiedzą że aktywne uprawianie turystyki cieszy się zainteresowaniem coraz większej liczby osób w różnym wieku i chcą im w tym pomóc. Aktywny turysta zajmuje się sportem, który jest jego pasją (może to być na przykład kolarstwo, kajakarstwo), a przy okazji zwiedza i poznaje świat.

Studia podyplomowe

Po ukończeniu studiów licencjackich, Europejska Szkoła Hotelarstwa, Turystyki i Przedsiębiorczości Szkoła Wyższa w Sopocie daje możliwość uzupełnienia wiedzy na studiach podyplomowych.

Studia te trwają tylko rok, są organizowane w trybie niestacjonarnym i kończą się obroną pracy dyplomowej.

 • "Organizacja i zarządzanie w hotelarstwie"
  Celem studiów jest przygotowanie słuchaczy do uzyskania niezbędnego wykształcenia teoretycznego i praktycznego przygotowującego do profesjonalnego wykonania zawodu - menedżera hotelu.
 • "Organizacja i zarządzanie ośrodkami i centrami Wellness i SPA"
  Celem studiów jest przygotowanie słuchaczy do uzyskania niezbędnego wykształcenia teoretycznego i praktycznego przygotowującego do profesjonalnego wykonania zawodu - menedżera Wellness i Spa. NOWOŚĆ !
 • "Założenie i prowadzenie małej firmy turystycznej, rekreacyjnej i sportowej"
  Celem studiów podyplomowych jest uzyskanie wiedzy teoretycznej i umiejętności praktycznych niezbędnych do profesjonalnego zorganizowania i prowadzenia firmy usługowej w branży turystyki, rekreacji i sportu. Uzyskane kompetencje pozwolą zainicjować, prowadzić i rozwijać działalność gospodarczą w tym zakresie.

Oferta skierowana jest do osób pracujących jak i chcących pracować w szeroko pojętych usługach turystyczno-hotelarskich, klubach i organizacjach rekreacyjnych oraz sportowych. Zapraszamy absolwentów różnorodnych kierunków studiów: humanistycznych, ekonomicznych, technicznych, wychowania fizycznego, turystyki i rekreacji i innych.
Ukończenie studiów pozwoli pewniej poczuć się i kompetentnie prowadzić takie usługi jak np.: camping, gospodarstwo agroturystyczne, motel, ośrodek wypoczynkowy, klub fitness, wypożyczalnię sprzętu turystyczno - rekreacyjnego czy też Uczniowski Klub Sportowy.

Dom studenckijest położony na terenie Uczelni.
Oferuje studentom 28 pokoi dwuosobowych z łazienką, o wysokim standardzie. Przed Domem Studenckim znajduje się bezpłatny parking.

 • Pokoje wyposażone są m. in. w lodówkę, kuchenkę mikrofalową.
 • Osoby posiadające komputer mają możliwość bezpłatnego podłączenia do Internetu.
 • Studenci mają dostęp do pralni.
 • Mieszkańcom akademika zapewniamy bezpieczny pobyt - recepcja czynna 24 godziny, obiekt jest monitorowany.

Pełna prezentacja szkoły pojawi się po zatwierdzeniu oferty przedstawionej szkole.
Jeżeli szkoła nie otrzymała oferty, prosimy o kontakt:

zmiany@szkolnictwo.pl

Umieść poniższy link na swojej stronie aby wzmocnić promocję tej jednostki oraz jej pozycjonowanie w wyszukiwarkach internetowych:

X

TO JEST ROBOCZA PREZENTACJA JEDNOSTKI!

Zapraszamy jednostkę edukacyjną do współpracy.

Wypełnij formularz >>>
Od 20tu lat najpopularniejszy
i największy
informator branży edukacyjnej

- przedszkola, szkoły, uczelnie
-kolonie, zielone szkoły
- inne jednostki

OKS www.szkolnictwo.pl
e-mail: zmiany@szkolnictwo.pl
- ponad 1,5mln użytkowników/mies.


Zarejestruj się lub zaloguj, aby mieć pełny dostęp do informatora o szkołach.

Nauczycielu! Bezpłatne, interaktywne lekcje i testy oraz prezentacje w PowerPoint`cie --> www.szkolnictwo.pl (w zakładce "Nauka").

Zaloguj się aby mieć dostęp do platformy edukacyjnej
Zachodniopomorskie Pomorskie Warmińsko-Mazurskie Podlaskie Mazowieckie Lubelskie Kujawsko-Pomorskie Wielkopolskie Lubuskie Łódzkie Świętokrzyskie Podkarpackie Małopolskie Śląskie Opolskie Dolnośląskie