Startuj z nami!

www.szkolnictwo.pl

praca, nauka, rozrywka....

mapa polskich szkół
Nauka Nauka
Uczelnie Uczelnie
Mój profil / Znajomi Mój profil/Znajomi
Poczta Poczta/Dokumenty
Przewodnik Przewodnik
Nauka Konkurs
uczelnie

zamów reklamę
zobacz szczegóły
uczelnie
PrezentacjaMapaForumPrezentacja nieoficjalnaZmiana prezentacjiUczniowie
Akademia Morska

w Gdyni

ul. Morska 81-87, 81-225 Gdynia
tel. (058) 621-70-41, fax. 690-13-51
www:   http://www.am.gdynia.pl
e-mail:   rektoram@gdynia.pl

Od 01.01.2015 odwiedzono tę wizytówkę 30663 razy.
Chcesz zwiększyć zainteresowanie Twoją jednostką?
Zaprezentuj w naszym informatorze swoją jednostkę ->>>
* szkolnictwo.pl - najpopularniejszy informator edukacyjny - 1,5 mln użytkowników miesięcznie

- Wydział Przedsiębiorczości
   i Towaroznawstwa

- Wydział Elektryczny
- Wydział Mechaniczny
- Wydział Nawigacyjny

     Akademia Morska w Gdyni jest państwową uczelnią kształcącą i wychowującą przyszłych oficerów marynarki handlowej, wysoko kwalifikowanych specjalistów w zakresie eksploatacji statków, portów, zarządzania systemem transportowym oraz innych specjalistów dla gospodarki morskiej na poziomie inżynierskim i magisterskim. AM prowadzi również kształcenie uzupełniające dla oficerów i specjalistów gospodarki morskiej. Ponadto organizuje studia wieczorowe i zaoczne oraz kursy kwalifikacyjne i specjalistyczne.
     Proces kształcenia jest wspierany przez badania naukowe, których wyniki są wykorzystywane w praktyce dla zwiększania bezpieczeństwa żeglugi i efektywności przędsiębiorstw regionu pomorskiego oraz umacniają pozycję Uczelni jako ośrodka tworzącego zaplecze intelektualne i kulturalne swojego otoczenia.
     Uczelnia składa się z czterech wydziałów, będących podstawowymi jednostkami naukowo-dydaktycznymi. W ramach wydziałów funkcjonują katedry prowadzące działalność badawczo-naukową i dydaktyczną, zgodną z ich profilem zainteresowań naukowych.

Wydział Przedsiębiorczości i Towaroznawstwa Wydział Elektryczny
Wydział Mechaniczny Wydział Nawigacyjny

     W skład Uczelni wchodzą rówież cztery jednostki międzywydziałowe: Studium Języków Obcych (realizje program nauczania następujących języków: angielski, niemiecki, francuski, hiszpański, rosyjski i szwedzki), Studium Wychowania Fizycznego i Sportu (dysponuje obiektami sportowymi, wśród których na uwage zasługują: 6-torowa kryta pływalnia, boisko sportowe oraz hala sportowa), Studium Wojskowe (przygotowuje absolwentów Uczelni do wykonywania obowiązków oficerskich na stakach podczas działań bojowych na morzu oraz sprawowania kierowniczych funkcji w zakładach i instytucjach resortu gospodarki morskiej) oraz Biblioteka Główna.

     Bazę dydaktyczną Uczelni tworzy kilkadziesiąt specjalistycznych laboratoriów, m.in.: satelitarnych systemów nawigacyjnych GPS i systemów radiokomunikacyjnych GMDSS, planetarium, symulator siłowni okrętowych ER-SIM, symulator radarowy ARPA oraz poligon pożarowy a także pracownię analizy instrumentalnej.


REKRUTACJA

     Przyjęcie kandydatów na I rok studiów następuje na podstawie wyników uzyskanych przez nich w trakcie postępowania rekrutacyjnego, o którym decycuje egzamin wstępny, konkurs świadectw lub kolejność zgłoszeń, zgodnie z uchwałami rad wydziałów zatwierdzonymi przez senat Akademi Morskiej w Gdyni. Zakres przedmiotowy będący podstawą egzaminu wstęp­nego zostanie udostępniony kandydatom na co najmniej 2 miesiące przed rozpoczęciem rekrutacji.
     Zasady przyjmowania na studia laureatów oraz finalistów olimpiad stopnia centralnego określa uchwała nr 9 Senatu Akademii Morskiej w Gdyni z dnia 28 listopada 2002 roku. Kandydaci posiadający potwierdzony przez Ministerstwo Edukacji Narodowej dyplom matury międzynarodowej (International Baccalaureate) wydany przez biuro IB w Genewie przyjmowani są na wszystkie rodzaje i kierunki (specjalności) studiów bez egzaminu wstępnego lub kon­kursu świadectw, jeżeli spełniają wymagania zdrowotne dotyczące studiowania w Akademii Morskiej w Gdyni. Zwolnienie z egzaminu wstępnego z języka obcego dotyczy tych kandydatów legitymujących się odpowiednimi certyfi­katami, za które otrzymują maksymalną liczbę punktów określoną w postępowaniu rekrutacyjnym.
     Za przeprowadzenie czynności rekrutacyjnych pobiera się opłatę rekrutacyjną. Wysokość opłaty ustala Rektor Akademii Morskiej w Gdyni. Wniesiona opłata nie podlega zwrotowi.


STATKI SZKOLNE

     Akademia Morska w Gdyni jest armatorem dwóch jednostek szkoleniowych - sławnego w świecie z urody i sukcesów sportowych żaglowca "Dar Młodzieży" oraz nowoczesnego statku szkolno-badawczego "Horyzont II" - które poza podstawową funkcją dydaktyczną, wypełniają równie istotną funkcję godnego ambasadora naszej Uczelni i Polski na świecie.


" D A R    M Ł O D I E Ż Y "
typ statku fregata trzy masztowa
bandera Polska
port macierzysty Gdynia
długość całkowita z bukszprytem 108,815m
szerokość na wręgach 14m
zanurzenie 6,6m
pow. ożaglowania podstawowego 3015m kw.
wysokość masztów 49,5m; 49,5m; 46,5m
wyporność 2946t
załoga stała 40+4
praktykanci 120+30
woda pitna 15 dni
prowiant dla 165 osób na 15 tygodni
paliwo do silnika głównego 45 dni
prędkość pod silnikiem ekonomiczna 9 węzłów
maksymalna 12 węzłów


" H O R Y Z O N T    I I "
bandera Polska
port macierzysty Gdynia
długość całkowita 56,34m
szerokość 11,36m
zanurzenie 3,9m / 5,33m z kilem
tonaż 1321
zbiornik paliwa 265,6t
prędkość 12 węzłów
ilość osób 57, w tym 16 załoga
zbiornik wody pitnej 60t

Pełna prezentacja szkoły pojawi się po zatwierdzeniu oferty przedstawionej szkole.
Jeżeli szkoła nie otrzymała oferty, prosimy o kontakt:

zmiany@szkolnictwo.pl

Umieść poniższy link na swojej stronie aby wzmocnić promocję tej jednostki oraz jej pozycjonowanie w wyszukiwarkach internetowych:

X

TO JEST ROBOCZA PREZENTACJA JEDNOSTKI!

Zapraszamy jednostkę edukacyjną do współpracy.

Wypełnij formularz >>>
Od 20tu lat najpopularniejszy
i największy
informator branży edukacyjnej

- przedszkola, szkoły, uczelnie
-kolonie, zielone szkoły
- inne jednostki

OKS www.szkolnictwo.pl
e-mail: zmiany@szkolnictwo.pl
- ponad 1,5mln użytkowników/mies.


Zarejestruj się lub zaloguj, aby mieć pełny dostęp do informatora o szkołach.

Nauczycielu! Bezpłatne, interaktywne lekcje i testy oraz prezentacje w PowerPoint`cie --> www.szkolnictwo.pl (w zakładce "Nauka").

Zaloguj się aby mieć dostęp do platformy edukacyjnej
Zachodniopomorskie Pomorskie Warmińsko-Mazurskie Podlaskie Mazowieckie Lubelskie Kujawsko-Pomorskie Wielkopolskie Lubuskie Łódzkie Świętokrzyskie Podkarpackie Małopolskie Śląskie Opolskie Dolnośląskie