Startuj z nami!

www.szkolnictwo.pl

praca, nauka, rozrywka....

mapa polskich szkół
Nauka Nauka
Uczelnie Uczelnie
Mój profil / Znajomi Mój profil/Znajomi
Poczta Poczta/Dokumenty
Przewodnik Przewodnik
Nauka Konkurs
uczelnie

zamów reklamę
zobacz szczegóły
uczelnie
PrezentacjaMapaForumPrezentacja nieoficjalnaZmiana prezentacjiUczniowie
Przedszkole Nr 66

"Zaczarowany Ogród"

ul. Noskowskiego 35/37, 61-705 Poznań
tel./fax (61) 852-43-46
www:   http://www.przedszkole66.poznan.pl
e-mail:   p66@poznan.interklasa.pl
Liczba odwiedzin od 01.01.2015: 12537 razy
dzięki wykupionej wizytówce w serwisie szkolnictwo.pl
(wysokie pozycjonowanie płatnej wizytówki =
= duża popularność
Twojej jednostki!)
* szkolnictwo.pl - najpopularniejszy informator edukacyjny - 1,5 mln użytkowników miesięcznie
 

PRZEDSZKOLE NR 66
"ZACZAROWANY OGRÓD"

- zaprasza od poniedziałku do piątku
  dzieci od 3 roku życia

- jest otwarte w godzinach od 6:00
  do 17:00

- zatrudnia doświadczoną kadrę
  pedagogiczną

- oferuje szeroką gamę zajęć dodatkowych
- oferuje zajęcia logopedyczne, język
  angielski, gimnastykę korekcyjną

- zapewnia bezpieczne miejsca zabaw
 w 2 ogrodach przedszkolnych

- dba o wszechstronny rozwój dzieci

"Z naturą na ty radośniej jest żyć, gdy wszystko wokoło rozkwita i dziecko i kwiat i cały nasz świat bo bez niej nie byłoby życia"
C. Freinet

Przedszkole nr 66 "Zaczarowany Ogród" w Poznaniu istnieje już od 1951 roku. Zlokalizowane jest w samym centrum Poznania przy ul. Noskowskiego 35/37 w piętrowym budynku wolnostojącym. Naszym znakiem rozpoznawczym są dwa ogrody, które okalają przedszkole. Na obu ogrodach znajdują się piaskownice i drewniane urządzenia zabawowe. Ogrody są zacienione i stwarzają doskonałe miejsce do dziecięcej zabawy. Sąsiedztwo ogrodów sprzyja codziennemu obcowaniu naszych dzieci z przyrodą, dzięki czemu odkrywają jej piękno i urok, poznają prawa, które nią rządzą, rolę jaką odgrywa ona w życiu człowieka, a także uczą się jak ją chronić. W 2002 roku nasze przedszkole zyskało nazwę "Zaczarowany Ogród".Przedszkole posiada przestronne sale. Dodatkowo w naszej placówce mamy salę wykorzystywaną do ćwiczeń gimnastycznych oraz zajęć dodatkowych tj. judo, język angielski, tańce czy Akademia Reksia.

W naszym przedszkolu pracuje doświadczona, wysoce wykwalifikowana kadra. Nauczyciele pracują w oparciu o programy i własne plany wychowawczo – dydaktyczne, dostosowane do możliwości przedszkola, priorytetów MEN i potrzeb środowiska rodzinnego uczniów. Programy uwzględniają treści zawarte w podstawie programowej jak również oczekiwania środowiska rodzinnego. Opisują w sposób całościowy wszystkie treści i działania szkoły o charakterze wychowawczym.

Zapewniamy dzieciom równomierny, integralny rozwój wszystkich sfer osobowości, czuwamy nad rozwojem fizycznym, kształtujemy zmysły, uczymy kierowania emocjami, rozwijamy sprawności intelektualne. Ściśle współpracujemy z Poradnią Psychologiczno-Pedagogiczną Nr 5 w Poznaniu, umożliwiając rodzicom kontakt ze specjalistami (psychologiem i pedagogiem) w sytuacji kiedy zaistnieje taka potrzeba.

Nasze przedszkole wspomaga wszechstronny rozwój dziecka odpowiednio do jego indywidualnych potrzeb i możliwości. Placówka tworzy bezpieczne warunki do wspólnej zabawy i nauki. Stara się kształtować postawy prozdrowotne i proekologiczne, budując poczucie tożsamości regionalnej i narodowej, rozwija kompetencje społeczne, a także uczy odróżniania dobra od zła. Przedszkole przygotowuje dzieci do podjęcia nauki w szkole.

Od lat współpracujemy z wieloma instytucjami kulturalnymi, które wspierają nas w tworzeniu dzieciom warunków do rozwijania przeróżnych zainteresowań. W ciągu najbliższych lat naszym priorytetem jest sztuka w szerokim tego słowa znaczeniu.

Zajęcia dodatkowe

Oprócz codziennych zajęć ze swoja panią dzieci mają możliwość uczestniczenia w zajęciach dodatkowych (płatnych i bezpłatnych) rozwijających ich zainteresowania, poprawiających sprawność fizyczną oraz kształtujących postawę religijną.

Zajęcia bezpłatne:
 • katecheza - odbywa się we wszystkich grupach wiekowych dwa razy w tygodniu
 • gimnastyka korekcyjna - dla dzieci starszych, u których stwierdzono nieprawidłowości rozwojowe; wymagane skierowanie od lekarza; zajęcia dwa razy w tygodniu
 • zajęcia logopedyczne - objęte są nimi dzieci, u których występują zaburzenia mowy utrudniające komunikację językową i naukę; zajęcia raz w tygodniu
 • zajęcia rytmiczne
 • język angielski - raz w tygodniu

Dodatkowe zajęcia płatne realizowane w naszej placówce:
 • język angielski
 • zajęcia sportowe organizowane przez Akademię Reksia
 • zajęcia z baletu

Dodatkowe atrakcje
 • zajęcia w bibliotece dziecięcej
 • zwiedzanie zabytków i muzeów Miasta Poznania
 • spotkania z przedstawicielami Straży Miejskiej i Policji
 • coroczne wizyty grup najstarszych w Szkole Aspirantów Pożarnictwa w Poznaniu połączone z pokazami sprzętu i działań straży pożarnej
 • wycieczki do parków oraz zabawy w naszych pięknych ogrodach
 • warsztaty teatralne z udziałem dzieci i nauczycielek, prowadzone przez aktorkę Teatru Polskiego
 • wycieczki za miasto, kuligi, zwiedzanie najbliższych okolic Poznania
 • comiesięczne wizyty Teatrzyków dla dzieci w naszej placówce - inscenizacje bajek
 • wizyty w Teatrze Animacji
 • współpraca z "Wielkopolskim Stowarzyszeniem Niewidomych" spotkania z przedstawicielami, udział w organizowanych przez nich corocznie konkursach dla dzieci przedszkolnych

Umieść poniższy link na swojej stronie aby wzmocnić promocję tej jednostki oraz jej pozycjonowanie w wyszukiwarkach internetowych:

Zaloguj się aby mieć dostęp do platformy edukacyjnej
Zachodniopomorskie Pomorskie Warmińsko-Mazurskie Podlaskie Mazowieckie Lubelskie Kujawsko-Pomorskie Wielkopolskie Lubuskie Łódzkie Świętokrzyskie Podkarpackie Małopolskie Śląskie Opolskie Dolnośląskie