Startuj z nami!

www.szkolnictwo.pl

praca, nauka, rozrywka....

mapa polskich szkół
Nauka Nauka
Uczelnie Uczelnie
Mój profil / Znajomi Mój profil/Znajomi
Poczta Poczta/Dokumenty
Przewodnik Przewodnik
Nauka Konkurs
uczelnie

zamów reklamę
zobacz szczegóły
uczelnie
PrezentacjaMapaForumPrezentacja nieoficjalnaZmiana prezentacjiUczniowie
Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 2

im. Hetmana Stefana Czarnieckiego

ul. Koniecpolska 40, 29-100 Włoszczowa
tel. (41) 394-22-12, fax. (41) 39-42-696
www:   http://www.zsp2wloszczowa.pl
ZSP 2 Włoszczowa na Facebooku
e-mail:   zsp2wloszczowa@wp.pl
Liczba odwiedzin od 01.01.2015: 30245 razy
dzięki wykupionej wizytówce w serwisie szkolnictwo.pl
(wysokie pozycjonowanie płatnej wizytówki =
= duża popularność
Twojej jednostki!)
* szkolnictwo.pl - najpopularniejszy informator edukacyjny - 1,5 mln użytkowników miesięcznieTECHNIKUM nr 1 (4 lata)Języki obce:

- uczniowie mają do wyboru następujące
  języki obce: j. angielski, j. hiszpański,
  j. niemiecki, j. rosyjski, j. włoski

- dodatkowe języki obce dla
  zainteresowanych: j. łaciński, j. migowy

 

II LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE (3 lata)

- Blok humanistyczno-społeczny:
 • profil administracyjnoprawny
 • profil dziennikarsko-językowy
 • profil językowy z elementami e-sportu
 • profil medialno-artystyczny
 • profil turystyczno-językowy
 • profil psychologiczno-społeczny

- Blok biologiczno-medyczny:
 • profil biomedyczny
 • profil ochrona zdrowia z elementami kosmetologii, fizjoterapii i dietetyki

- Blok sportowo-mundurowy:
 • profil sportowo-militarny
 • profil policyjno-pożarniczo-ratowniczy

- Blok matematyczny:
 • profil matematyczny
 • profil matematyczno-geograficzny
 • profil matematyczno-chemiczny
 • profil matematyczno-fizyczny

W rankingu szkół ponadgimnazjalnych PERSPEKTYWY 2018 ZSP Nr 2 „Czarniecki” zdobywa srebrną tarczę jako znak jakości szkoły.

W ciągu wielu lat istnienia szkoła systematycznie rozwijała się. Z roku na rok przybywa coraz więcej młodzieży. Wysoko wykwalifikowana kadra, przyjazny stosunek nauczycieli do młodzieży, możliwość rozwijania wszechstronnych zainteresowań sprawiają, że szkoła cieszy się w środowisku lokalnym bardzo dobrą opinią. Szkoła uczestniczy w różnorodnych projektach. Jednym z nich był projekt "Masz zawód – masz pracę" w ramach projektów współfinansowanych przez UE.

W naszej szkole prężnie działają koła zainteresowań, które pozwalają uczniom rozwijać pasje i zdolności, nie tylko podczas lekcji. Ich opiekunami są nauczyciele, którzy zawsze służą pomocą i dokładają wszelkich starań, by zajęcia te były ciekawe oraz inspirujące. Głównym bowiem zadaniem nauczycieli jest nie tylko przekazywanie wiedzy, ale także tworzenie takiej atmosfery, by uczniowie mogli rozwijać swoją samodzielność, aktywność i odpowiedzialność. Realizacja tego celu jest możliwa dzięki zgodnej i efektywnej współpracy dyrekcji, nauczycieli, rodziców i instytucji wspomagających szkołę.

Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 2 im. Hetmana Stefana Czarnieckiego we Włoszczowie, jako pierwsza szkoła ponadgimnazjalna w powiecie włoszczowskim zaczęła organizować uczniom miesięczne praktyki zagraniczne w ramach programów z Europejskiego Funduszu Społecznego. Dzięki stażom zagranicznym uczniowie otrzymują zaświadczenie EUROPASS MOBILITY - certyfikat honorowany w całej Europie oraz certyfikat ECVET - Europejski system transferu osiągnięć w kształceniu i szkoleniu zawodowym. Praktyki zagraniczne to bogaty pakiet kulturowy realizowany w postaci wycieczek. Podczas realizacji projektu uczniowie uczestniczący w praktykach zwiedzili m.in. Lipsk, Drezno oraz Berlin.

Baza dydaktyczna
Placówka dysponuje kompleksem budynków mieszczących pracownie dydaktyczne, miedzy innymi nowocześnie wyposażoną pracownię informatyczną i Wiejskiego Gospodarstwa Domowego. Posiada ponadto bibliotekę, salę gimnastyczną z siłownią i salą do gry w tenisa stołowego.

Przy szkole funkcjonuje internat, dysponujący miejscami dla wychowanków. Szkoła posiada również gospodarstwo rolne, stanowiące zaplecze dydaktyczne dla uczniów technikum.

Biblioteka
Na uwagę zasługuje księgozbiór podręczny, pełen aktualnych, tematycznych i dziedzinowych słowników, wartościowych encyklopedii i leksykonów, opracowań przydatnych uczniom i nauczycielom w procesie uczenia się i nauczania, na zajęcia lekcyjne, konkursy przedmiotowe, nie wspominając o egzaminach maturalnych i zawodowych (liczne repetytoria, vademeca, zadania, testy, arkusze). Systematycznie odnawiany i rozwijany zestaw lektur szkolnych oraz zbiorów audiowizualnych.

Krok po kroku, systematycznie tradycyjna biblioteka w naszej szkole przekształca się w nowoczesną, skomputeryzowaną, wielofunkcyjną pracownię interdyscyplinarną, pełniącą funkcje dydaktyczno-wychowawcze. Od lutego 2018 r. biblioteka szkolna wypożycza swoim czytelnikom księgozbiór zakupiony w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa. Ogółem kupiono 1 150 egzemplarzy za pełną sumę dofinansowania, w tym znaczną ilość lektur szkolnych, co poważnie zaktualizowało, powiększyło zasób posiadanego w bibliotece obowiązkowego i uzupełniającego kanonu z poziomu podstawowego i rozszerzonego, zabezpieczając pełny dostęp uczniom oraz interesujące młodzież i dorosłych tytuły, poszukiwanych autorów m.in. z beletrystyki.

INTERNAT

Młodzież mieszkająca w internacie objęta jest całodobową opieką wykwalifikowanej kadry pedagogicznej. Zapewniamy dobre warunki do nauki organizując czas na naukę własną. budynek internatu zintegrowany jest ze szkołą – funkcjonuje od niedzieli do piątku.

Do dyspozycji wychowanków:
 • pracownia komputerowa ze stałym dostępem do Internetu
 • stały dostęp do Hali Sportowej wraz z siłownią i salą fitness
 • multimedialna świetlica, biblioteczka

Kładziemy szczególny nacisk na atrakcyjnie spędzany czas wolny (zajęcia na basenie NEMO, hali sportowej, boisku wielofunkcyjnym, dyskoteki, wyjścia na różnorodne imprezy kulturalne).

Oferujemy:
 • smaczne i zdrowe posiłki
 • proponujemy pokoje 2- , 3- , 4-osobowe
 • stwarzamy godne warunki do nauki
 • znajdziesz się pod fachową opieką wychowawców
 • codzienną opiekę pielęgniarki
 • budynek internatu zintegrowany jest ze szkołą – funkcjonuje od niedzieli do piątku

Umieść poniższy link na swojej stronie aby wzmocnić promocję tej jednostki oraz jej pozycjonowanie w wyszukiwarkach internetowych:

Zaloguj się aby mieć dostęp do platformy edukacyjnej
Zachodniopomorskie Pomorskie Warmińsko-Mazurskie Podlaskie Mazowieckie Lubelskie Kujawsko-Pomorskie Wielkopolskie Lubuskie Łódzkie Świętokrzyskie Podkarpackie Małopolskie Śląskie Opolskie Dolnośląskie