Startuj z nami!

www.szkolnictwo.pl

praca, nauka, rozrywka....

mapa polskich szkół
Nauka Nauka
Uczelnie Uczelnie
Mój profil / Znajomi Mój profil/Znajomi
Poczta Poczta/Dokumenty
Przewodnik Przewodnik
Nauka Konkurs
uczelnie

zamów reklamę
zobacz szczegóły
uczelnie
PrezentacjaMapaForumPrezentacja nieoficjalnaZmiana prezentacjiUczniowie
Zespół Szkół Samochodowych

ul. Klonowica 14, 71-244 Szczecin
tel. (91) 439-06-01, fax (91) 439-11-88
www:   http://www.zss.szczecin.pl
ZSS na Facebooku
e-mail:   szkola@zss.szczecin.pl
Liczba odwiedzin od 01.01.2015: 19826 razy
dzięki wykupionej wizytówce w serwisie szkolnictwo.pl
(wysokie pozycjonowanie płatnej wizytówki =
= duża popularność
Twojej jednostki!)
* szkolnictwo.pl - najpopularniejszy informator edukacyjny - 1,5 mln użytkowników miesięcznie
 

TECHNIKUM SAMOCHODOWE
  (4 lata po gimnazjum i 5 lat po SP)

- technik pojazdów samochodowych
- j. angielski i niemiecki

BRANŻOWA SZKOŁA I STOPNIA NR 9
(3 lata)

O Nas

W trakcie nauki uczniowie odbywają zajęcia praktyczne i teoretyczne w nowocześnie wyposażonych pracowniach. Szkoła zapewnia uczniom technikum miesięczną praktykę zawodową. Od klasy drugiej uczniowie technikum mają szansę kontynuować naukę w klasach patronackich firm: Mercedes Benz, BEMO MOTORS, CITROEN i PEUGEOT DREWNIKOWSKI, POLMOZBYT odbywając częściowo zajęcia praktyczne w ich serwisach.

Również od klasy drugiej technikum proponujemy kształcenie na poziomie rozszerzonym z następujących przedmiotów ogólnokształcących: język angielski, matematyka, fizyka, geografia (klasa A - matematyka i fizyka, klasa B - geografia i język angielski, klasa C -język angielski i fizyka)

Szkoła zapewnia uczniom technikum miesięczną praktykę zawodową. Zajęcia praktyczne i praktyki zawodowe w technikum i szkole zawodowej prowadzone są w:
 • Szkolnych Pracowniach Ćwiczeń Praktycznych,
 • firmach i warsztatach motoryzacyjnych.
Pracownia Ćwiczeń Praktycznych jest grupą specjalistycznych działów przeznaczonych do szkolenia praktycznego uczniów. Ta forma szkolenia zapewnia uczniom możliwość wszechstronnego poznania tajników budowy samochodu, wykrywania i usuwania uszkodzeń. Placówka zapewnia wszechstronne przygotowanie zawodowe. Absolwent jest wyposażony w niezbędną wiedzę i umiejętności z zakresu techniki samochodowej, pozwalające w razie potrzeby także na szybkie przekwalifikowanie.


Baza pracowni łączy w sobie tradycyjny park maszyn z najnowocześniejszymi stanowiskami diagnozowania stanu technicznego pojazdów. Uczniowie praktycznie przyswajają wiedzę zarówno z zakresu podstaw zagadnień ogólnomechanicznych jak i wysoko wyspecjalizowanej mechaniki i elektromechaniki samochodowej. Pracownia świadczy również usługi dla klientów. Można nam zlecić naprawę samochodu lub pojedynczego zespołu. Mamy możliwość regenerowania bloków cylindrowych silnika, wałów korbowych oraz dorabiania niektórych części.

Klasy patronackie

Klasa patronacka firmy Hella w Branżowej Szkole
Szkoła współpracuje z firmą HELLA, która objęła swoim patronatem klasę zasadniczej szkoły zawodowej kształcącą w zawodzie elektromechanik pojazdów samochodowych. Począwszy od klasy drugiej, uczniowie pozostałych klas zasadniczej szkoły zawodowej, mogą również częściowo odbywać zajęcia praktyczne w serwisach współpracujących ze szkołą firm samochodowych.

Klasa patronacka firmy Mercedes Benz

Najlepsi uczniowie po pierwszej klasie mają szansę kontynuować naukę w klasie patronackiej firmy Mercedes Benz. W ramach współpracy z firmą DaimlerChrysler Automotive Polska w 2007 r. w szkole powołano patronacką klasę Mercedes-Benz, której to uczniowie uczą się zawodu na podzespołach i aparaturze firmy Mercedes-Benz.

Począwszy od klasy drugiej, uczniowie zasadniczej szkoły zawodowej, mogą również częściowo odbywać zajęcia praktyczne w serwisach firmy MERCEDES BENZ.

W ramach kształcenia zawodowego dla uczniów są organizowane wycieczki do fabryk produkujących samochody, muzeów techniki i innych godnych uwagi przedsiębiorstw. Uczniowie tej klasy będą zdawali dodatkowy egzamin (dobrowolny), którego zdanie uprawnia do podjęcia pracy w autoryzowanym serwisie mercedesa w całej Unii Europejskiej. Dla kilku najlepszych uczniów firma gwarantuje zatrudnienie w podległych sobie placówkach.

Patronat Bemo-Motors

W sierpniu 2010 roku została podpisana umowa o objęciu szkoły patronatem przez grupę BEMO-MOTORS, będącej serwisem autoryzowanym i dilerem firm: Ford, Volvo, Hyundai, Mitsubishi, Suzuki, Mazda w Polsce. Uczniowie tej klasy część praktyk zawodowych realizują w wyznaczonych placówkach grupy BEMO-MOTORS w Szczecinie. Ideą patronatu jest wykształcenie wysoko wykwalifikowanych specjalistów, mogących podjąć pracę w autoryzowanych serwisach specjalizujących się w pojazdach: Ford, Volvo, Hyundai, Mitsubishi, Suzuki, Mazda.

Patronat firmy Drewnikowski

W roku szkolnym 2010/2011 szkoła nawiązała współpracę z firmami samochodowymi Drewnikowski Sp. z o.o. Firma prowadzi autoryzowany serwis i sprzedaż pojazdów marki Citroën i Peugeot. W ramach wspólnych działań od 2011 roku patronatem została objęta jedna z klas technikum samochodowego, której uczniowie część zajęć praktycznych realizują w salonie i warsztatach w/w firmy. Po zakończeniu nauki uczniowie tej klasy na zasadach dobrowolności będą zdawali dodatkowy egzamin, który będzie potwierdzony odpowiednim certyfikatem wystawionym przez patrona.

Na mocy podpisanego porozumienia z firmą Polmozbyt Szczecin patronatem została objęta kolejna klasa technikum samochodowego, natomiast współpraca ze Szczecińskim Klubem Motorowodnym i Narciarstwa wodnego „Ślizg” zaowocowała objęciem patronatu Szkolnego Koła Sportu i Turystyki Motorowodnej.

Klasy patronackie tworzy się z klas drugich technikum samochodowego. Głównymi kryteriami naboru są dobre wyniki nauki w klasie pierwszej oraz nienaganne zachowanie, które dla firmy jest jednym z najważniejszych priorytetów. Ukończenie nauki w takiej klasie, to doskonałe przygotowanie zawodowe, dodatkowe możliwości pracy, prestiż. Dla najlepszych przewiduje się możliwość otrzymania oferty pracy w serwisie.


Szkoła posiada:

 • pracownie ćwiczeń praktycznych
 • stacje diagnostyczne i serwisowe
 • pracownię samochodową
 • gabinety przedmiotoe
 • pracownię języków obcych "Practice"
 • pracownie komputerowe, Internet
 • salę gimnastyczną, boiska, siłownię
 • bibliotekę i czytelnię (stanowiska multimedialne z dostępem do Internetu)
 • stołówkę, bufet
 • gabinet lekarski (pielęgniarka)
 • pedagoga
 • klub


W szkole działają różne sekcje i koła zainteresowań:
 • przedmiotowe koła zainteresowań
 • Sekcja Kartingowa
 • Sekcja 4x4
 • Szkolne Koło Sportowe: siatkówka, tenis stołowy, szachy, lekka atletyka, piłka nożna, koszykówka, piłka ręczna, badminton
 • Szkolne Koło Teatralne
 • Edukacja morska
 • Koło Etyczne
 • Koło Motorowodne
 • Klub Miłośników Ekologii
 • Sekcja Obywatelska
 • Sekcja Promocji Zdrowia


Szkoła nie posiada internatu, ale istnieje możliwość zakwaterowania w znajdujących się w pobliżu, internatach i bursach innych szkół.

Organizujemy wyjazdy edukacyjne w kraju i za granicę. Przeprowadzamy tradycyjne imprezy szkolne (turnieje sportowe, sesje naukowe, konkursy przedmiotowe).

Umieść poniższy link na swojej stronie aby wzmocnić promocję tej jednostki oraz jej pozycjonowanie w wyszukiwarkach internetowych:

Zaloguj się aby mieć dostęp do platformy edukacyjnej
Zachodniopomorskie Pomorskie Warmińsko-Mazurskie Podlaskie Mazowieckie Lubelskie Kujawsko-Pomorskie Wielkopolskie Lubuskie Łódzkie Świętokrzyskie Podkarpackie Małopolskie Śląskie Opolskie Dolnośląskie