Startuj z nami!

www.szkolnictwo.pl

praca, nauka, rozrywka....

mapa polskich szkół
Nauka Nauka
Uczelnie Uczelnie
Mój profil / Znajomi Mój profil/Znajomi
Poczta Poczta/Dokumenty
Przewodnik Przewodnik
Nauka Konkurs
uczelnie

zamów reklamę
zobacz szczegóły
uczelnie
PrezentacjaMapaForumPrezentacja nieoficjalnaZmiana prezentacjiUczniowie
Zespół Szkół Morskich

im. inż. Eugeniusza Kwiatkowskiego

ul. Jana Sołtana 2, 72-602 Świnoujście
tel. (91) 321-62-87, fax (91) 321-61-00
www:   http://www.zsm.edu.pl
Zespół Szkół Morskich na Facebooku
e-mail:   sekretariat@zsm.edu.pl
sekretariat@zsm.uznam.net.pl
Liczba odwiedzin od 01.01.2015: 17525 razy
dzięki wykupionej wizytówce w serwisie szkolnictwo.pl
(wysokie pozycjonowanie płatnej wizytówki =
= duża popularność
Twojej jednostki!)
* szkolnictwo.pl - najpopularniejszy informator edukacyjny - 1,5 mln użytkowników miesięcznie
 

TECHNIKUM MORSKIE
(4 lata po gimnazjum i 5 lat po SP)


BRANŻOWA SZKOŁA I STOPNIA

- monter kadłubów jednostek pływających
- magazynier logistyk

INTERNAT

- noclegi dla grup wycieczkowych, kolonii
  gości indywidualnych

O Nas

O szkole
Od 1960 roku szkoła kultywuje tradycje morskie, co przejawia się m.in. w obowiązkowym umundurowaniu, uroczystym ślubowaniu klas pierwszych, czy aktywnej i efektywnej działalności Ligi Morskiej. Zespół Szkół Morskich to szkoła z tradycjami a jednocześnie nowoczesna i rozwojowa. Posiadamy wyspecjalizowaną kadrę oraz bogato wyposażone zaplecze umożliwiające nauczanie na najwyższym poziomie. Szkoła plasuje się w czołówce rankingu techników województwa zachodniopomorskiego wg. Perspektyw. Uczniom spoza Świnoujścia szkoła zapewnia internat.


Baza dydaktyczna
Szkoła posiada bogato wyposażoną skomputeryzowaną bibliotekę i czytelnię, pracownie komputerowe, laboratorium chemiczne, nawigacyjne i mechaniczne, salę gimnastyczną i boiska szkolne. Zespół Szkół Morskich posiada bardzo dobrze wyposażone laboratorium z nowoczesnym sprzętem do prowadzenia analiz chemicznych i biologicznych. Pod koniec 2016r. wzbogaciliśmy bazę dydaktyczną o stanowisko laboratoryjne do chłodnictwa i klimatyzacji oraz stanowisko do regulacji presostatów i temperatury czynnika chłodzącego. Stanowiska te są niezbędne do kształcenia uczniów w zawodzie technik mechanik okrętowy na poziom operacyjny żeglugi międzynarodowej.

Jakość kształcenia
Jakość kształcenia w ZSM jest gwarantowana przez system jakości zgodny z normą PN-ISO 9001-2000, potwierdzonym otrzymanym przez szkołę certyfikatem, wydanym przez LLOYD`S REGISTER QUALITY ASSURANCE oraz certyfikat zachodniopomorskiego kuratora oświaty "ZACHODNIOPOMORSKA SZKOŁA JAKOŚCI". Szkoła posiada uznanie Urzędu Morskiego, jako ośrodek szkoleniowy w zakresie kształcenia kadr morskich zgodnie z międzynarodowa konwencją STCW. Posiadamy także tytułu Laureata Programu Wiarygodna Szkoła. Od 2017 roku jesteśmy partnerem Klastra Morskiego Pomorza Zachodniego.

Praktyki morskie
Szczególną rolę w kształceniu praktycznym spełniają w Zespole Szkół Morskich praktyki morskie, które to nasi uczniowie odbywają na statkach szkoleniowych Akademii Morskiej w Gdyni i Szczecinie, na promach w Polskiej Żegludze Bałtyckiej (promy kursujące do Szwecji i Danii), Polskiej Żegludze Morskiej oraz indywidualnie u armatorów zagranicznych.


Uczestniczymy w projektach:
  • "Kultura Brytyjska dawniej i dziś - kreatywne nauczanie. Doskonalenie zawodowe nauczyciela języka angielskiego." - celem jest poprawa jakości pracy poprzez rozwój kompetencji zawodowych i językowych nauczycieli języka obcego
  • „Nowe doświadczenia moją przyszłością – mobilność uczniów Zespołu Szkół Morskich kluczem do sukcesu zawodowego” - w wyniku przeprowadzonych procedur wyłonionych zostanie 80 uczestników projektu, którzy w roku szkolnym 2017/2018 odbędą 2-tygodniowe praktyki w Irlandii i Portugalii. Celem projektu jest zastosowanie praktycznych umiejętności zawodowych w rzeczywistych realiach rynku pracy, lepsze przygotowanie do egzaminu potwierdzającego kwalifikacje w zawodzie, zwiększenie szans na znalezienie zatrudnienia w kraju i za granicą

INTERNAT

Uczniowie mieszkają w pokojach 1- i 2-osobowych. Poza pokojami mieszkalnymi wychowankowie mają do swojej dyspozycji na piętrach łazienki, pralnie, kuchnie podręczne i świetlice.

Mieszkańcami naszego internatu są przede wszystkim uczniowie Zespołu Szkół Morskich, ale także uczniowie i słuchacze innych szkół średnich i policealnych Świnoujścia. Młodzież korzysta także z sali muzycznej, bilardowej, kulturystycznej i bokserskiej. Popołudniami można także organizować zajęcia sportowo-rekreacyjne na sali gimnastycznej znajdującej się w sąsiadującym z internatem budynku szkoły.

Internat jest też miejscem noclegowym dla grup wycieczkowych gości indywidualnych.

tel. kom. 531-823-619, tel. (91) 321-51-89SERDECZNIE ZAPRASZAMY!!!

Umieść poniższy link na swojej stronie aby wzmocnić promocję tej jednostki oraz jej pozycjonowanie w wyszukiwarkach internetowych:

Zaloguj się aby mieć dostęp do platformy edukacyjnej
Zachodniopomorskie Pomorskie Warmińsko-Mazurskie Podlaskie Mazowieckie Lubelskie Kujawsko-Pomorskie Wielkopolskie Lubuskie Łódzkie Świętokrzyskie Podkarpackie Małopolskie Śląskie Opolskie Dolnośląskie