Startuj z nami!

www.szkolnictwo.pl

praca, nauka, rozrywka....

mapa polskich szkół
Nauka Nauka
Uczelnie Uczelnie
Mój profil / Znajomi Mój profil/Znajomi
Poczta Poczta/Dokumenty
Przewodnik Przewodnik
Nauka Konkurs
uczelnie

zamów reklamę
zobacz szczegóły
uczelnie
PrezentacjaMapaForumPrezentacja nieoficjalnaZmiana prezentacjiUczniowie
Szkoła Tańca Towarzyskiego "WIGOR"

Jerzy Kamieński

ul. Jagiellońska 11, Gdańsk-Przymorze
tel. (58) 556-01-14, tel. kom. 603-874-601
(wejście i dojazd od zaplecza obiektu - parking)
www:   http://www.wigortaniec.com.pl
Szkoła Tańca Wigor na Facebooku
e-mail:   kamtan@wp.pl
Liczba odwiedzin od 01.01.2015: 13204 razy
dzięki wykupionej wizytówce w serwisie szkolnictwo.pl
(wysokie pozycjonowanie płatnej wizytówki =
= duża popularność
Twojej jednostki!)
* szkolnictwo.pl - najpopularniejszy informator edukacyjny - 1,5 mln użytkowników miesięcznie
 

SZKOŁA TAŃCA TOWARZYSKIEGO "WIGOR"
nasza oferta:

- taniec towarzyski dla dzieci
- taniec dla młodzieży szkolnej
- taniec dla młodzieży akademickiej
- taniec dla dorosłych
- wyczynowe szkolenie par
- nauka tańca dla nowożeńców
- obozy dla dzieci i młodzieży
- lato z tańcem

Szkoła Tańca Towarzyskiego Wigor

Szkoła Tańca Towarzyskiego "Wigor", działa od jesieni 1991 roku. Od tego czasu do chwili obecnej z nauki tańca w różnym zakresie skorzystało u nas kilkanaście tysięcy osób. Można było zdobyć podstawy tańca użytkowego w obrębie stylu standardowego, stylu latynoamerykańskiego, tańców Disco, Rock & Roll`a, tańców bieżącej mody itp., które to podstawy szkoła przekazywała dzieciom, młodzieży i dorosłym.

Zajęcia taneczne w naszej szkole charakteryzuje systematyczność, bardzo dobra ich organizacja, duża skuteczność nauczania, wielka kultura przekazywania wiedzy i umiejętności tanecznych z zastosowaniem najlepszych zasad dydaktyki oraz bardzo poważnie traktowana praca wychowawcza z dziećmi i młodzieżą. Wszystkie zajęcia prowadzi osobiście tylko właściciel "Wigoru" Jerzy Kamieński nie posługując się współpracownikami i zastępcami co daje pełną gwarancję poziomu usługi.

Wszystkie zajęcia i treningi odbywają się w sali gimnastycznej PSOUU (dawniej X LO) przy ul. Jagiellońskiej 11 na Przymorzu. (wejście i dojazd od zaplecza obiektu - parking).

Można więc powiedzieć:
  • jeśli chcesz nauczyć się tańca dobrze i szybko, a nadto w znakomitej atmosferze - zrób to w "Wigorze"
  • jeśli chcesz mieć pewność, że Twoje dziecko znajdzie się nie tylko w rękach dobrego nauczyciela tańca, ale również w rękach znakomitego wychowawcy skieruj je na naukę tańca do "Wigoru".
Intensywne szkolenie dzieci i młodzieży w obrębie tańca sportowego w "Wigorze" od początku jego istnienia znakomicie ożywia ten ruch w Trójmieście. Duża grupa wychowanków "Wigoru" bierze udział w turniejach tańca zdobywając laury na poziomie okręgu i w turniejach ogólnopolskich. Wielu z nich rozproszyło się z różnych powodów losowych (np. w poszukiwaniu partnerów i partnerek) po wszystkich klubach tańca na Wybrzeżu docierając aż do najwyższej klasy tanecznej "S". Wszyscy oni dobrze wspominają czas spędzony w "Wigorze", przyznają się do swojego rodowodu tanecznego i pierwszego trenera tańca.

Obecnie trenują w "Wigorze" i startują w turniejach pary w kategoriach wiekowych do 7 lat, 8-9 lat, 10-11 lat, 12-13 lat, 14-15 lat oraz powyżej 15 lat w klasach tanecznych „H”, „G”, „F”, „E” i „D”. Najlepsze z nich mają możliwość korzystania ze szkoleń prowadzonych w "Wigorze" przez zaproszonych trenerów i tancerzy najwyższych klas oraz biorą udział w zgrupowaniach zewnętrznych z udziałem trenerów z tzw. "wysokiej półki", na które otrzymują zaproszenia. Wychowankowie „Wigoru" posiadający klasy taneczne „C” i „B” zostali przeniesieni do nowo powstałego Tanecznego Klubu Sportowego „AS Gdańsk”.

Dużo przyjemności i satysfakcji mają osoby dorosłe uczestniczące w zajęciach specjalnie dla nich zorganizowanych z uwzględnieniem poziomu wstępnego, średniego i wyczynowego. Przygotowanie pierwszego tańca dla nowożeńców realizowane w "Wigorze" przynosi zwykle bardziej niż oczekiwane rezultaty. Można nauczyć się techniki jednego, wybranego tańca na poziomie najprostszym, wypracować trudniejszy zestaw figur lub zamówić choreografię do konkretnego utworu.

Taniec dla dzieci

Zajęcia przeznaczone są dla dzieci przedszkolnych oraz uczniów szkół podstawowych.
Nauka podstaw tańca towarzyskiego dla dzieci najmłodszych i szkolenie w tańcu sportowym uczniów szkół podstawowych odbywa się w „Wigorze” w trzech grupach:

W pierwszej grupie - "Dzieci 5-6 letnie" znajdują się dzieci pochodzące z przedszkoli oraz klas "0", "I" szkół podstawowych, które rozpoczynają dopiero kontakt z tańcem towarzyskim. W programie znajdują się m.in. ćwiczenia poprawiające sprawność fizyczną i koordynację ruchową oraz ćwiczenia rytmiczne poprzedzające naukę pierwszych kroków tanecznych. Już na tym etapie podejmowane są starania prowadzące do eliminacji błędów w technice chodu i biegu stosowane w formie ścisłej i zabawowej (walka z płaskostopiem) oraz korygujące postawę dziecka (ustawienie kręgosłupa). Po upływie pół roku dzieci pracujące systematycznie są w stanie zatańczyć w parach kroki podstawowe w czterech tańcach (Walc Angielski, Samba, Cha-Cha-Cha, Polka) i przygotowują się do pierwszej publicznej prezentacji tańca (kwiecień lub maj).

W drugiej grupie - "Wyczynowe parki dziecięce" trenują pary oraz dziewczęta bez partnerów w wieku 7-11 lat na poziomie klas tanecznych "G" i "F". Te dzieci podejmują już trud szkolenia wyczynowego i regularnie startują w turniejach tanecznych. W repertuarze znajdują się Walc Angielski, Walc Wiedeński, Quickstep, Samba, Cha-Cha-Cha i Jive ujęte w trudne jak na ten etap szkolenia choreografie oraz początki Tanga i Rumby jako przygotowanie do klasy "E". W trakcie procesu szkoleniowego realizowanego w "Wigorze" dzieci zyskują takie wartości jak: korekta postawy, chodu i walka z płaskostopiem, wzrost ogólnej sprawności fizycznej oraz koordynacji ruchowej, kształtowanie pamięci ruchowej, pokonywanie oporów uczenia się oraz wyrabianie umiejętności przeżywania sukcesu i porażki, wdrażanie do współpracy w parze, kształtowanie właściwych relacji społecznych między dziewczynkami i chłopcami itp.

Obozy z tańcem

Ważnym obszarem działalności "Wigoru" są obozy letnie pod hasłem "Lato z tańcem. W tej dziedzinie jesteśmy prekursorami na Wybrzeżu (jeśli nie w całej Północnej Polsce!). Do czasu naszej inicjatywy (a był to rok 1992) obozy taneczne były organizowane wyłącznie dla par sklasyfikowanych i startujących w turniejach. Ich celem było podniesienie umiejętności, które można było by dziś nazwać sportowymi. Pierwsze wakacje z tańcem dostępne dla każdego dziecka - nawet nie umiejącego tańczyć - zaproponował trener "Wigoru" i zrealizował to wspaniale. Pomysł "chwycił" - dziś prawie każdy ośrodek tańca towarzyskiego na Wybrzeżu organizuje coś na kształt koncepcji "Wigoru". Mamy jednak tę wielką satysfakcję, że przez więcej niż dziesięć lat to właśnie nasze wakacje z tańcem uzyskują najwyższą notę w oczach uczestników, a to głównie za przyczyną wspaniale realizowanego programu tańca z pokazem umiejętności po każdym turnusie, dzięki znakomitym warunkom socjalnym na naszych obozach i doborowi kadry opiekuńczej oraz konsekwentnie realizowanej pracy wychowawczej.

Obozy letnie z programem obejmującym naukę i doskonalenie tańca towarzyskiego pod hasłem "Lato z tańcem" organizowane przez Szkołę Tańca Towarzyskiego "Wigor" cieszą się znakomitą opinią wśród rodziców pozostawiających z nami swoje dzieci w wieku od 6, a nawet 5 lat, aż do uczniów szkół średnich i studentów włącznie oraz wieloletnim, nie słabnącym zainteresowaniem samych uczestników jeżdżących na te zgrupowania co roku.

Kilkugodzinny program ruchowy w każdym dniu obozu zawiera w zależności od składu uczestników:
  • naukę podstaw tańca towarzyskiego
  • doskonalenie tańca dla wielokrotnych uczestników takich obozów i osób korzystających regularnie z naszych zajęć w ciągu roku szkolnego
  • taniec sportowy czyli szkolenie par turniejowych
  • zajęcia sprawnościowe powiększające zakres ruchu, wyrabiające koordynację ruchową, równowagę i zdolność wykonywania ruchów izolowanych

Jeśli zachodzi taka potrzeba realizujemy program stanowiący kombinację powyższych założeń. Na zakończenie każdego turnusu odbywa się trwający co najmniej godzinę pokaz umiejętności tanecznych uczestników, który przeznaczony jest dla rodzin odbierających swoje pociechy i stanowi pewnego rodzaju rozliczenie się kierownictwa obozu z zobowiązań szkoleniowych - można na miejscu ocenić, czy i jaka praca została wykonana.

Nasza kwatera obozowa to budynek dużej, nowoczesnej, bardzo zadbanej szkoły z dwoma salami do ćwiczeń. Jedna z nich to hala sportowa o powierzchni kortu tenisowego z dużym marginesem z każdej strony, a druga, znacznie mniejsza wewnątrz kubatury budynku ma w przybliżeniu rozmiary pola do siatkówki. Na życzenie dostępne jest wyposażenie w sprzęt sportowy taki jak piłki, materace, stoły do tenisa wraz z rakietkami i piłeczkami, przenośne lustra itp. Uczestnicy obozu mieszkają w klasach w liczbie ośmiu do dwunastu osób w każdej. Śpią na wygodnych, drewnianych tapczanikach z normalną domową pościelą. Każde dziecko ma swoją małą szafkę, krzesło i fragment segmentowej szafy szkolnej.

Wychowawcy mieszkają i śpią z dziećmi w salach. Tylko najstarsi uczniowie szkół średnich nie mają bezpośredniego dozoru nocnego.

Właścicielem Szkoły Tańca Towarzyskiego "Wigor" i realizatorem wszystkich obszarów szkolenia jest Jerzy Kamieński - Dyplomowany Nauczyciel Tańca Towarzyskiego i Trener Tańca Sportowego, a także Trener Łyżwiarstwa Figurowego I klasy z osiągnięciami międzynarodowymi. Dysponuje bardzo dużym doświadczeniem w przekazywaniu zadań ruchowych. Pracuje z wielką pasją i niecodzienną rzetelnością.

Umieść poniższy link na swojej stronie aby wzmocnić promocję tej jednostki oraz jej pozycjonowanie w wyszukiwarkach internetowych:

Zaloguj się aby mieć dostęp do platformy edukacyjnej
Zachodniopomorskie Pomorskie Warmińsko-Mazurskie Podlaskie Mazowieckie Lubelskie Kujawsko-Pomorskie Wielkopolskie Lubuskie Łódzkie Świętokrzyskie Podkarpackie Małopolskie Śląskie Opolskie Dolnośląskie