Startuj z nami!

www.szkolnictwo.pl

praca, nauka, rozrywka....

mapa polskich szkół
Nauka Nauka
Uczelnie Uczelnie
Mój profil / Znajomi Mój profil/Znajomi
Poczta Poczta/Dokumenty
Przewodnik Przewodnik
Nauka Konkurs
uczelnie

zamów reklamę
zobacz szczegóły
uczelnie
PrezentacjaMapaForumPrezentacja nieoficjalnaZmiana prezentacjiUczniowie
Szkoła Podstawowa Nr 3

im. Hugona Kołłątaja

ul. Stefana Okrzei 3, 05-870 Błonie
tel. (22) 731-95-56
www:   https://sp3blonie.edupage.org
SP nr 3 na Facebooku
e-mail:   sp3blonie@gmail.com
Liczba odwiedzin od 01.01.2015: 15555 razy
dzięki wykupionej wizytówce w serwisie szkolnictwo.pl
(wysokie pozycjonowanie płatnej wizytówki =
= duża popularność
Twojej jednostki!)
* szkolnictwo.pl - najpopularniejszy informator edukacyjny - 1,5 mln użytkowników miesięcznie
 

SZKOŁA PODSTAWOWA NR 3

- wykwalifikowana kadra pedagogiczna
- szafka na ubrania i buty dla każdego
  dziecka

- opieka specjalistów: pedagoga,
  psychologa, terapeuty pedagogicznego,
  logopedy

- zajęcia wyrównawcze, terapia ręki, trening
  radzenia sobie z emocjami, Arteterapia

- zajęcia w świetlicy
- przestrzenna, nowoczesna sala
  wyposażona w niezbędne pomoce
  dydaktyczne

- smaczne obiady
- monitoring (ponad 20 kamer)

O Szkole

Dotychczasowe Gimnazjum Nr 1 w Błoniu powstało w 1999 roku, a imię Hugona Kołłątaja otrzymało w 2002 roku. Od tego czasu tradycją stały się „Hugonki” – uroczyste obchody Dnia Patrona Szkoły. W związku z reformą edukacji od roku 2017/18 szkoła funkcjonuje jako Szkoła Podstawowa Nr 3 im. Hugona Kołłątaja. Nasza szkoła od początku swojego istnienia dążyła do wypracowania optymalnych warunków wielostronnego rozwoju osobowości uczniów, stwarzania warunków dla rozwoju zainteresowań i talentów w rozwoju w różnych dziedzin wiedzy oraz umiejętności.

Placówka posiada kilkanaście sal lekcyjnych, w tym nowocześnie wyposażoną pracownię komputerową i Centrum Informacji Multimedialnej. Z myślą o bezpieczeństwie uczniów działa monitoring – kamery w pomieszczeniach i na zewnątrz budynku. Uczniowie mogą korzystać z opieki w szkolnej świetlicy.

Uczniowie biorą udział w licznych konkursach przedmiotowych z języka polskiego, języka angielskiego, biologii, matematyki na szczeblu powiatowym, międzyszkolnym, szkolnym.

Szkoła jest atrakcyjną dla uczniów placówką edukacyjną o niepowtarzalnym obliczu. Szkoła kształci na wysokim poziomie, który gwarantuje bardzo dobre przygotowanie uczniów do następnego etapu edukacji oraz życia we współczesnym świecie.
 • Uczniowie mogą uczestniczyć w zajęciach:
  • zajęcia wyrównawcze, rozwijające, reedukacyjne, rewalidacja
  • terapia ręki
  • koło filozoficzne
  • szachy
  • trening radzenia sobie z emocjami
  • arteterapia
  • SKS
  • koła przedmiotowe
  • zajęcia fotograficzne
  • zajęcia przygotowujące do egzaminu
  • zajęcia logopedyczne

Pracuje tu wysoko wykwalifikowana kadra pedagogiczna, która na bieżąco udoskonala poziom swego wykształcenia. Jesteśmy szkołą, która wychowuje i kształci, opierając się na powszechnie uznanych wartościach. Wspieramy indywidualny rozwój ucznia.

Od dnia 4 IX 2006r. w szkole jest czynne Centrum Informacji Multimedialnej. Z Centrum mogą korzystać uczniowie, nauczyciele oraz społeczność lokalna. Celem istnienia Centrum jest udostępnienie uczniom oraz nauczycielom Internetu. Istnieje również możliwość wydrukowania oraz sporządzenia referatu oraz prezentacji.
Sport w szkole
Uczniowie biorą udział w wielu zawodach sportowych, m.in. w lekkiej atletyce, koszykówce, siatkówce, piłce nożnej (zarówno chłopców jak i dziewcząt), a ostatnio unihokeju. Skromność nie pozwala nam się chwalić sukcesami i pławić zdobyczami, ale warto napisać, że mamy całkiem dużą kolekcję pucharów i medali.

ŚWIETLICA
 • czynna od poniedziałku do piątku w godzinach 7:00 - 17:30
 • możliwość zjedzenia obiadu
 • kącik edukacyjny
 • kącik rekreacyjny
 • kącik zabawowo-ruchowy
 • zajęcia świetlicowe: koło gier planszowych, koło artystyczne, zajęcia sportowe, zajęcia czytelnicze
 • PROJEKTY SZKOŁY

  ERASMUS+
  „Język i technologie – poprzez rozwój zawodowy nauczycieli do rozwoju szkoły”.
  Pogram zakłada naukę języka angielskiego w trzech etapach: trzymiesięczne przygotowanie językowe przez wyjazdem zagranicznym, dwutygodniowy kurs językowy na Malcie oraz trzymiesięczny kurs języka angielskiego on-line. Nabycie kompetencji językowych umożliwi nauczycielom efektywny udział w tygodniowym kursie metodycznym w Madrycie na temat wykorzystania nowoczesnych technologii ICT.


  eTwinning
  Ten most important events in the history of your country. To temat kolejnego projektu dzięki, któremu odkryjemy naszą historię. Stworzymy listę najważniejszych, według nas, wydarzeń z historii naszego kraju. Podobnie zrobią nasi koledzy i koleżanki z innych szkół, z Turcji, Włoch i Węgier. Powstanie prezentacja multimedialna – 10 najważniejszych wydarzeń z historii naszego państwa, wybierzemy 10 najważniejszych dat, wymienimy się wiedzą i zebranymi informacjami. Wszystkie działania umieścimy na TwinSpace.

  SERDECZNIE ZAPRASZAMY!!!

  Umieść poniższy link na swojej stronie aby wzmocnić promocję tej jednostki oraz jej pozycjonowanie w wyszukiwarkach internetowych:

  Zaloguj się aby mieć dostęp do platformy edukacyjnej
  Zachodniopomorskie Pomorskie Warmińsko-Mazurskie Podlaskie Mazowieckie Lubelskie Kujawsko-Pomorskie Wielkopolskie Lubuskie Łódzkie Świętokrzyskie Podkarpackie Małopolskie Śląskie Opolskie Dolnośląskie