Startuj z nami!

www.szkolnictwo.pl

praca, nauka, rozrywka....

mapa polskich szkół
Nauka Nauka
Uczelnie Uczelnie
Mój profil / Znajomi Mój profil/Znajomi
Poczta Poczta/Dokumenty
Przewodnik Przewodnik
Nauka Konkurs
uczelnie

zamów reklamę
zobacz szczegóły
uczelnie
PrezentacjaMapaForumPrezentacja nieoficjalnaZmiana prezentacjiUczniowie
Park Leśny "U Kaczyny"

ul. Leśna, 44-362 Rogów
tel. (32) 451-81-33, tel. kom: 660 853-999, 509 177-126
www:   http://lesny-park.pl
e-mail:   kaczyna@op.pl
Liczba odwiedzin od 10.03.2016: 10174 razy
dzięki wykupionej wizytówce w serwisie szkolnictwo.pl
(wysokie pozycjonowanie płatnej wizytówki =
= duża popularność
Twojej jednostki!)
* szkolnictwo.pl - najpopularniejszy informator edukacyjny - 1,5 mln użytkowników miesięcznie
 

ORGANIZUJEMY:

- kolonie letnie
- zielone szkoły
- wycieczki szkolne
- biwaki
- obozy młodzieżowe
- wyprawy edukacyjne dla szkół
- wyjazdy integracyjne
- przyjęcia okolicznościowe
- spotkania biznesowe

OFERUJEMY:

- park
- ścieżki spacerowe
- mini zoo
- plac zabaw
- stadninę koni
- hipoterapię
- dom przyjęć z dwoma salami
  bankietowymi na 500 osób

- przejażdżki bryczką i wiele innych atrakcji

O Nas

Park Leśny "U Kaczyny" mieści się na malowniczych terenach w Rogowie w gminie Gorzyce. Główną zaletą Rogowa jest duży kompleks lasów bełsznicko-rogowskich, zwanych także lasami czyżowicko-rogowskimi. Powstanie tych niepowtarzalnych widoków zawdzięczamy m.in. lasom bukowym w okolicy Bełsznicy.

Wyjątkowa okolica, urokliwe zalesienie i zagospodarowane przez nas tereny służą wyjątkowym chwilom spędzonym w naszym parku. Jest idealnym miejscem do wypoczynku o każdej porze roku. Park powstał w latach 2000, a na przestrzeni ostatnich lat został znacznie rozbudowany o nowe atrakcje rekreacyjna. Dokładamy wszelkich starań, aby otoczenie było przyjemne dla odwiedzających nas gości, a potwierdzeniem tego będzie ich ponowna wizyta.

To co nas wyróżnia to wyjątkowe otoczenie, w którym znajduje się mini zoo, ścieżki spacerowe, duży plac zabaw dla dzieci oraz stadnina koni. Nasi Goście już od pierwszych chwil pobytu mogą oderwać się od codzienności i obcować z otaczającą nas naturą. Tereny, na których położony jest nasz park niosą ze sobą piękne historie i wyjątkowe zjawiska przyrodnicze jako nieliczne takie miejsca w Polsce.


Nasze mini ZOO, w którym mieszkają dziki, sarny, kuce oraz piękne strusie jest niesamowitą atrakcją dla dzieci jak i dorosłych. Kontakt z przyrodą i zwierzętami ma zdrowotny wpływ na nasze samopoczucie i życie, co niejednokrotnie potwierdzili specjaliści.

W dolinie naszego parku usytuowany jest rodzinny plac zabaw, w którym rodzice mogą wypocząć a pociechy oddają się zabawom na świeżym powietrzu w przygotowanych urządzeniach i inscenizacjach.

Dla bardziej aktywnych proponujemy przejażdżki bryczkami konnymi oraz naukę jazdy konnej, a dla dzieci przejażdżki na kucach.Oferta dla szkół


Wyprawy edukacyjne
Dla szkół oferujemy wyprawy edukacyjne po okolicznych terenach. Wyprawa organizowana jest zaprzęgami konnymi i obejmuje zwiedzanie naszych okolic oraz piknik z kuchni polowej lub ognisko. Podczas wyprawy przewodnik opowiada różne ciekawostki przyrodnicze i uczula młodzież na co zwrócić uwagę. Ponadto przedstawiana jest historia terenów na których odbywa się wyprawa.
W sprawie wypraw prosimy o kontakt z naszym biurem: +48 32 451-81-33; +48 660-853-999; +48 509-177-126

Zielone szkoły, kolonie, biwaki inne pobyty
 • przejazdy dyliżansami po malowniczych duktach leśnych - czas 1h
 • zwiedzanie powozowni
 • zwiedzanie stajni oraz zapoznanie się z podstawowym podejściem do koni i ich obsługa
 • grillowanie - kiełbasa, pieczywo,dodatki,herbata lub sok-do uzgodnienia
 • możliwość korzystania a placu zabaw oraz zwiedzanie mini zoo
Dodatkowo do uzgodnienia możliwość:
 • zorganizowania toru przeszkód
 • meczu piłki nożnej oraz siatkówki
 • jazda wierzchem
 • urządzenie turnieju strzeleckiego z broni pneumatycznej
 • zorganizowanie wycieczki dyliżansami do Grodu Gołężyców oaz innych bardzo ciekawych miejsc na terenie byłego księstwa Raciborskiego


Stadnina koni w Leśnym Parku

Konie to nasza miłość i pasja, są z nami od samego początku działalności. Są nie tylko ozdobą naszego parku, ale również jedną z głównych atrakcji odwiedzających nas gości. Rogowska stadnina to stajnie, kryta ujeżdżalnia, ujeżdżalnia na wolnym powietrzu, a także wozownia ze stylowymi pojazdami.

W ramach prowadzonej przez nas stadniny zapraszamy Państwa do skorzystania z szerokiej oferty usług z wykorzystaniem koni. Możemy tutaj pojeździć konno, skorzystać z hipoterapii, czy przejechać się bryczką. Organizujemy różnego typu imprezy takie jak:
 • przejażdżki powozami i dorożkami
 • wyjazdy plenerowe po otaczających nas terenech
 • szkołę nauki jazdy konnej
 • przejażdżki dla dzieci na kucach
 • pokazy skoków konnych przez przeszkody na naszym torze przeszkód
Wszystkie jazdy odbywają się pod opieką wykwalifikowanych instruktorów.

Dużą atrakcją cieszącą się wśród naszych gości są organizowane przez nas zimowe kuligi zaprzęgami konnymi. Posiadamy duże zaplecze powozów, bryczek i sani. Nasi woźnice również ubrani są w eleganckie stylowe stroje i cylindry. Nasze wierzchowce i zaprzęgi można spotkać na różnych pokazach i zawodach organizowanych w całym kraju, gdyż bierzemy aktywny udział w różnego tego typu imprezach. W naszej stajni mamy również tradycyjną kuźnię w której wyrabiamy podkowy i podkuwamy nasze konie.

Hipoterapia
Hipoterapia jest jedną z metod rehabilitacji osób niepełnosprawnych. Interakcja z koniem - "współterapeuty" - sprawia, że jest to wyjątkowa i niepowtarzalna metoda terapeutyczna dająca zupełnie nowe i niespotykane w innych terapiach możliwości. Jest ona jednak ściśle powiązana z innymi metodami rehabilitacyjnymi i terapeutycznymi i w pełni korzysta z ich dorobku.

Celem terapii z koniem i terapii jazdą konną jest przywrócenie tym osobom sprawności fizycznej i psychicznej w możliwym do osiągnięcia zakresie. Hipoterapia stanowi jeden z elementów rehabilitacji leczniczej i jako taka jest prowadzona przez specjalistę, na zlecenie lekarza.

Umieść poniższy link na swojej stronie aby wzmocnić promocję tej jednostki oraz jej pozycjonowanie w wyszukiwarkach internetowych:

Zaloguj się aby mieć dostęp do platformy edukacyjnej
Zachodniopomorskie Pomorskie Warmińsko-Mazurskie Podlaskie Mazowieckie Lubelskie Kujawsko-Pomorskie Wielkopolskie Lubuskie Łódzkie Świętokrzyskie Podkarpackie Małopolskie Śląskie Opolskie Dolnośląskie