Startuj z nami!

www.szkolnictwo.pl

praca, nauka, rozrywka....

mapa polskich szkół
Nauka Nauka
Uczelnie Uczelnie
Mój profil / Znajomi Mój profil/Znajomi
Poczta Poczta/Dokumenty
Przewodnik Przewodnik
Nauka Konkurs
uczelnie

zamów reklamę
zobacz szczegóły
uczelnie
PrezentacjaMapaForumPrezentacja nieoficjalnaZmiana prezentacjiUczniowie
Nauczycielskie Kolegium Języków Obcych

ul. Płocka 100, 06-400 Ciechanów
tel. (23) 672-36-49, fax: (23) 672-99-95
www:   http://www.nkjociechanow.edu.ple-mail:   nkjo@nkjociechanow.edu.pl

Od 01.01.2015 odwiedzono tę wizytówkę 3191 razy.
Chcesz zwiększyć zainteresowanie Twoją jednostką?
Zadzwoń do Nas!* - tel. 606-...-... ->>>
* szkolnictwo.pl - najpopularniejszy informator edukacyjny - 1,5 mln użytkowników miesięcznie

 

NAUCZYCIELSKIE KOLEGIUM JĘZYKÓW OBCYCH

- język angielski
- język niemiecki

Nauczycielskie Kolegium Języków Obcych w Ciechanowie z siedzibą przy ul. Płockiej 100 jest szkołą publiczną kształcącą nauczycieli języka angielskiego i niemieckiego w trybie dziennym (studia bezpłatne) i wieczorowym. Słuchaczem Kolegium może zostać absolwent szkoły średniej po spełnieniu warunków ujętych w regulaminie postępowania rekrutacyjnego.

Studenci doskonalą znajomość języka w ciągu 3 lat. Poza nauką języka słuchacze poznają historię, literaturę i kulturę krajów anglo- i niemieckojęzycznych, językoznawstwo, fonetykę, psychopedagogikę oraz drugi język obcy.

Okres nauki w Kolegium zapewnia intensywne teoretyczne i praktyczne kształcenie z zakresu dydaktyki języków obcych, niezbędne w przygotowaniu do zawodu nauczyciela języka obcego. W czasie trwania studiów słuchacze zobowiązani są odbyć praktyki pedagogiczne w wymiarze 150 godzin. Nauka kończy się egzaminem dyplomowym zdawanym w Kolegium i egzaminem licencjackim, do którego podchodzi się się na Uniwersytecie Warszawskim, uczelni sprawującej opiekę naukowo-dydaktyczną nad naszą placówką.

Po uzyskaniu dyplomu licencjata absolwenci mają możliwość kontynuowania nauki na Uniwersytecie Warszawskim lub na innych uczelniach i zdobycia tytułu mgr filologii angielskiej lub niemieckiej.

Absolwenci naszego Kolegium posiadają pełne kwalifikacje do nauczania języka angielskiego lub niemieckiego w szkołach podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych zarówno w sektorze publicznym jak i prywatnym.

Ukończenie naszego Kolegium daje gwarancję zatrudnienia, co związane jest z ogromnym zapotrzebowaniem na nauczycieli języków obcych. Jeszcze w czasie trwania studiów, słuchacze naszego Kolegium mogą wybrać interesującą dla nich propozycję spośród ogromnej ilości ofert pracy przysyłanych przez pracodawców bezpośrednio do Kolegium. Od 2005 roku istnieje również możliwość uzyskania przez słuchaczy Kolegium stypendium naukowego.

NKJO jest szkołą otwartą na nowe prądy, alternatywne metody pracy ze słuchaczami, nowatorskie pomysły i inicjatywy.

BAZA DYDAKTYCZNA

Posiadamy nowoczesne laboratorium językowe, wyposażone w stanowiska do nauki fonetyki i słuchania. Wszystkie stanowiska stanowią jedną sieć, co umożliwia kontrolę pracy słuchaczy przez nauczyciela. Sala wyposażona jest w sprzęt audio-wizualny: kino domowe (DVD, zestaw głośników, projektor cyfrowy), odtwarzacz video i sprzęt audio).

Do pracy wykorzystywany jest również komputer podłączony do Internetu. Sala jest zaciemniana i wyciszona, co wpływa na komfort pracy. Dodatkowe wyposażenie laboratorium to: biała tablica i tablice demonstracyjne.

W listopadzie 2004 r. została założona sala komputerowa wyposażona w najnowocześniejszy sprzęt komputerowy. 8 stanowisk komputerowych podłączonych jest do Internetu (Neostrada o najszybszej przepustowości), z których mogą korzystać słuchacze nie tylko w czasie ale również po zajęciach.

Większość naszych pomieszczeń ma charakter kameralny, gdyż są one przystosowane do charakteru prowadzonych w Kolegium zajęć. Większość z nich to ćwiczenia odbywające się w grupach nie większych niż 16 osób. Posiadamy również większe sale wykładowe. Wyposażenie każdej sali, oprócz podstawowego sprzętu, stanowi sprzęt audio-wizualny: telewizor, odtwarzacz video, sprzęt audio. Ponadto 3 sale wyposażone są dodatkowo w odtwarzacze DVD.

BIBLIOTEKA

Niezwykle ważnym elementem związanym z funkcjonowaniem Kolegium jest jego biblioteka. Szkoła posiada księgozbiór kilkunastu tysięcy woluminów. Słuchacze mają wolny dostęp do księgozbioru, co znacznie ułatwia znalezienie interesujących ich materiałów. Do dyspozycji wykładowców i słuchaczy jest również ogromna filmoteka w języku angielskim i niemieckim. Kolegium jest jednym z centrów bibliotecznych wyposażonych przez Instytut Brytyjski w imponujący księgozbiór z zakresu Brytyjskich Studiów Kulturowych.

Pełna prezentacja szkoły pojawi się po zatwierdzeniu oferty przedstawionej szkole.
Jeżeli szkoła nie otrzymała oferty, prosimy o kontakt:

zmiany@szkolnictwo.pl

Umieść poniższy link na swojej stronie aby wzmocnić promocję tej jednostki oraz jej pozycjonowanie w wyszukiwarkach internetowych:

X

TO JEST ROBOCZA PREZENTACJA JEDNOSTKI!

Zapraszamy placówkę do skorzystania z pełnej reklamy.
Skontaktuj się z redakcją katalogu,
ustal atrakcyjne warunki współpracy.
Ilość odwiedzin katalogu szkół:
wrzesień 2014 - 1.760.993
październik 2014 - 1.807.983
listopad 2014 - 1.782.702
styczeń 2015 - 2.003.589

OKS www.szkolnictwo.pl
e-mail: zmiany@szkolnictwo.pl
- ponad 1,5mln użytkowników/mies.


Zarejestruj się lub zaloguj, aby mieć pełny dostęp do informatora o szkołach.

Nauczycielu! Bezpłatne, interaktywne lekcje i testy oraz prezentacje w PowerPoint`cie --> www.szkolnictwo.pl (w zakładce "Nauka").

Zaloguj się aby mieć dostęp do platformy edukacyjnej
Zachodniopomorskie Pomorskie Warmińsko-Mazurskie Podlaskie Mazowieckie Lubelskie Kujawsko-Pomorskie Wielkopolskie Lubuskie Łódzkie Świętokrzyskie Podkarpackie Małopolskie Śląskie Opolskie Dolnośląskie