Startuj z nami!

www.szkolnictwo.pl

praca, nauka, rozrywka....

mapa polskich szkół
Nauka Nauka
Uczelnie Uczelnie
Mój profil / Znajomi Mój profil/Znajomi
Poczta Poczta/Dokumenty
Przewodnik Przewodnik
Nauka Konkurs
uczelnie

zamów reklamę
zobacz szczegóły
uczelnie
PrezentacjaMapaForumPrezentacja nieoficjalnaZmiana prezentacjiUczniowie
Klub Nurkowania Swobodnego "ROZBARK"

ul. Powstańców Warszawskich 8 , 41-902 Bytom
tel. (32) 281-29-49
www:   http://www.knsrozbark.prv.pl/e-mail:   knsrozbark@wp.pl


Platforma Edukacyjna - gotowe opracowania lekcji oraz testów.
Od 01.01.2015 odwiedzono tę wizytówkę 4691 razy.
Chcesz zwiększyć zainteresowanie Twoją jednostką?
Zaprezentuj w naszym informatorze swoją jednostkę ->>>
* szkolnictwo.pl - najpopularniejszy informator edukacyjny - 1,5 mln użytkowników miesięcznie

 

W roku 1956 - kilku zapaleńców po ukończeniu szkół trafia do pracy w kopalni "Rozbark". Nawiązują oni kontakt z Zarządem Klubu Piłkarskiego G.K.S. "Rozbark" i powstaje początkowo sekcja pływacka z Zarządem pod kierownictwem Aleksandra Bobika. Nikt oczywiście nie myśli o pływaniu jakimkolwiek stylem - chodzi wyłącznie o nurkowanie.

W roku 1958 utworzony zostaje Klub Nurkowania Swobodnego "Rozbark" przy L.P.Ź. z ówczesnym Klubem Motorowodnym "Zefir". Było to konieczne z uwagi na jedyną wówczas możliwość zdobywania stopni płetwonurkowych. "Rozbark" jest w tamtych czasach jedynym klubem na Śląsku, dopiero po jakimś czasie powstają kluby turystyki podwodnej przy PTTK i po roku 1962 przy LOK w klubach wodnych.

Każdego roku klub organizuje obozy szkoleniowe na terenie całego kraju, a niektórzy członkowie klubu wyjeżdżają do Jugosławii, przywożąc bezcenne trofea podwodne w postaci amfor, rozgwiazd, koników morskich, muszli itp.

"Rozbark" wykonuje wiele prac przy systemach chłodzenia wodnego w elektrowniach, przy zaporach wodnych w Goczałkowicach, Porąbce, Świerklańcu i w kopalniach odkrywkowych, sprawując nadzór nad zabezpieczeniem wodnym przed zalaniem wyrobisk górniczych. Szkoli płetwonurków dla Górniczej Stacji Ratownictwa Górniczego, WOPR, Milicji Wodnej i Wojska. Dla potrzeb wojska (Przysposobienie Tech. Wojskowe) klub szkoli w latach 1961 do 1989 około 1500 osób.

Przez ponad czterdzieści lat działalności członkowie klubu poznali prawie wszystkie najciekawsze jeziorka Polski. Sześciokrotnie klub zmieniał siedzibę, początkowo bazując na terenie kopalni, a po 1980 roku już na terenie miasta w pomieszczeniach przyznanych przez Urząd Miasta. Klub dysponuje bogatą biblioteką stale uzupełnianą nowymi książkami, niezłym lecz niestety starzejącym się sprzętem nurkowym, olbrzymimi zbiorami pamiątek.

Obecnie "Rozbark" nadal się rozwija, rozszerzając kontakty (WOPR w Będzinie i Katowicach, OSP, PTMiTH) oraz spektrum zainteresowań (kursy TDI - nitrox), a klubowi instruktorzy doskonalą umiejętności i wiedzę na zlotach i kursach LOK (Liga Obrony Kraju) i PTMiTH (Polskie Towarzystwo Medycyny i Techniki Hiperbarycznej) w roku 2001 kadra instruktorska rozszerzyła się o dwóch instruktorów: Michała Łankiewicza i Jarosława Zwierzynę certyfikowanych przez UKFiS.

Ogromnym atutem klubu jest fakt, że przez cały okres funkcjonowania nie doszło tutaj do żadnego wypadku nurkowego. A swoją działalność szkoleniową klub opierał i opiera na literze prawa.

Kursy

Poziom podstawowy LOK - 700 zł

Warunki uzyskania uprawnień płetwonurka na poziomie podstawowym (w LOK klasa III):

  • Ukończenie 14 roku życia.
  • Aktualne badania lekarskie.
  • Odbycie szkolenia teoretycznego z zakresu bezpieczeństwa płetwonurkowania, środowiska wodnego, sprzętu, podstaw fizjologii, wybranych zagadnień fizyki związanych z nurkowaniem, zagadnień medycyny związanych z uprawianiem płetwonurkowania oraz pierwszej pomocy.
  • Odbycie szkolenia praktycznego obejmującego, co najmniej 9 nurkowań, w tym przynajmniej 6 nurkowań na wodach otwartych do głębokości 20 m, w tym 2 nurkowań na głębokość 20 m. o minimalnym czasie nurkowania 20 min. każde, pod bezpośrednim nadzorem instruktora.
  • Zaliczenie norm i zdanie egzaminu teoretycznego.

Cena kursu zawiera wypożyczenie sprzętu (butla, jacket, skafander, automat oddechowy, balast)!

Poziom średni LOK - 800 zł

Warunki uzyskania uprawnień płetwonurka na poziomie średnim (w LOK klasa II):

  • Ukończenie 15 roku życia.
  • Aktualne badania lekarskie.
  • Posiadanie kwalifikacji płetwonurka na poziomie podstawowym.
  • Od uzyskania uprawnień stopnia podstawowego wykonać 15 potwierdzonych przez instruktora nurkowań, w tym 10 nurkowań na głębokość 10 do 20 metrów.
  • Odbycie szkolenia teoretycznego z zakresu bezpieczeństwa płetwonurkowania, techniki płetwonurkowania, środowiska wodnego, sprzętu płetwonurkowego, pierwszej pomocy, ratownictwa płetwonurkowego, planowania i organizacji nurkowań oraz umiejętności posługiwania się tabelami nurkowymi.
  • Odbycie szkolenia praktycznego, obejmującego nurkowanie na głębokość 40 m. pod bezpośrednim nadzorem instruktora.
  • Zaliczenie norm praktycznych i zdanie egzaminu teoretycznego.

Cena kursu zawiera wypożyczenie sprzętu (butla, jacket, skafander, automat oddechowy, balast)!

Pełna prezentacja szkoły pojawi się po zatwierdzeniu oferty przedstawionej szkole.
Jeżeli szkoła nie otrzymała oferty, prosimy o kontakt:

zmiany@szkolnictwo.pl

Umieść poniższy link na swojej stronie aby wzmocnić promocję tej jednostki oraz jej pozycjonowanie w wyszukiwarkach internetowych:

X

TO JEST ROBOCZA PREZENTACJA JEDNOSTKI!

Zapraszamy jednostkę edukacyjną do współpracy.

Wypełnij formularz >>>




Od 20tu lat najpopularniejszy
i największy
informator branży edukacyjnej

- przedszkola, szkoły, uczelnie
-kolonie, zielone szkoły
- inne jednostki

OKS www.szkolnictwo.pl
e-mail: zmiany@szkolnictwo.pl
- ponad 1,5mln użytkowników/mies.


Zarejestruj się lub zaloguj, aby mieć pełny dostęp do informatora o szkołach.

Nauczycielu! Bezpłatne, interaktywne lekcje i testy oraz prezentacje w PowerPoint`cie --> www.szkolnictwo.pl (w zakładce "Nauka").

Zaloguj się aby mieć dostęp do platformy edukacyjnej




Zachodniopomorskie Pomorskie Warmińsko-Mazurskie Podlaskie Mazowieckie Lubelskie Kujawsko-Pomorskie Wielkopolskie Lubuskie Łódzkie Świętokrzyskie Podkarpackie Małopolskie Śląskie Opolskie Dolnośląskie