Startuj z nami!

www.szkolnictwo.pl

praca, nauka, rozrywka....

mapa polskich szkół
Nauka Nauka
Uczelnie Uczelnie
Mój profil / Znajomi Mój profil/Znajomi
Poczta Poczta/Dokumenty
Przewodnik Przewodnik
Nauka Konkurs
uczelnie

zamów reklamę
zobacz szczegóły
uczelnie
PrezentacjaMapaForumPrezentacja nieoficjalnaZmiana prezentacjiUczniowie
Szkoła Tai Chi stylu Chen w Gdyni Tomasz Raganowicz

ul. Grabowo 12, 81-001 Gdynia
tel. kom. 600-054-345
www:   http://www.practicalmethod.ple-mail:   insignificant@wp.pl
chentaiji@wp.pl


Platforma Edukacyjna - gotowe opracowania lekcji oraz testów.
Od 01.01.2015 odwiedzono tę wizytówkę 2963 razy.
Chcesz zwiększyć zainteresowanie Twoją jednostką?
Zaprezentuj w naszym informatorze swoją jednostkę ->>>
* szkolnictwo.pl - najpopularniejszy informator edukacyjny - 1,5 mln użytkowników miesięcznie

 

SZKOŁA TAI CHI STYLU CHEN W GDYNI

Szkoła WCTAP Szkoła WCTAP - Tai Chi Gdynia jest jednym z ośrodków stowarzyszenia WORLD CHEN XIAO WANG TAIJIQUAN ASSOCIATION - POLAND, które jest częścią organizacji WCTA, założonej przez Wielkiego Mistrza Chen Xiaowanga, mającej na celu propagowanie Taijiquan (Tai Chi Chuan) stylu Chen.

Zajęcia Taijiquan (Tai Chi Chuan) stylu Chen w Gdyni odbywają się dwa razy w tygodniu w okresie od połowy września do końca roku szkolnego.
Miejscem zajęć jest Szkoła Podstawowa nr 17 w Gdyni (ulica Grabowo 12).

Instruktor
Zajęcia Taijiquan (Tai Chi Chuan) stylu Chen w Gdyni prowadzi od 2002 roku instruktor Tomasz Raganowicz. Tomasz Raganowicz ćwiczy styl Chen Taijiquan od 2000 roku. Jest współzałożycielem WCTAP. Chen Taijiquan poznawał uczestnicząc w ponad 30 krajowych i międzynarodowych warsztatach prowadzonych przez Wielkiego Mistrza Chen Xiaowanga, jego syna Chen Yingjuna, a także przez najwybitniejszego przedstawiciela stylu w Europie - Jana Silberstorffa. Kilka razy miał okazję otrzymać wskazówki od Mistrza Chen Xiaoxinga - szefa szkoły Chen Taijiquan w miejscu jego powstania - w wiosce Chenjiagou. Wielokrotnie też korzystał z nauki u pierwszych w Polsce tzw. tudi - wewnętrznych uczniów Wielkiego Mistrza Chen Xiaowanga - Jarosława Jodzisa i Marka Balińskiego.

Taijiquan (Tai Chi Chuan)
Taijiquan (Tai Chi Chuan) jest starą chińską sztuką ruchową, której pierwotnym celem było opanowanie biegłości w walce. Z czasem zauważono, że metody treningowe tej sztuki, a więc harmonijne ruchy ciała oraz wyciszenie i koncentracja umysłu, wpływają znakomicie na kondycję fizyczną i umysłową praktykujących. Regularne praktykowanie może nawet prowadzić do wyleczenia wielu chorób, z którymi nie za bardzo radzi sobie współczesna medycyna akademicka. Dlatego też, współcześnie, większość praktykujących Taijiquan ma na uwadze aspekt zdrowotny tej sztuki - niemniej osoby zainteresowane aspektem bojowym, mogą także realizować swoje cele trenując styl Chen Taijiquan, który spośród różnych istniejących współcześnie styli Taijiquan zachował najwięcej ze swojego pierwotnego przeznaczenia.

Nazwa stylu jest wzięta od nazwy rodu zamieszkującego niewielką wieś Chenjiagou w prowincji Henan w Chinach, w którym to rodzie sztuka Taijiquan powstała, rozwinęła się, i jest do dziś przekazywana z pokolenia na pokolenie. To właśnie z pierwotnego stylu Chen wyewoluowały kolejne style Taijiquan takie jak np. styl Yang, który też wziął swoją nazwę od nazwiska jego założyciela.

Pełna prezentacja szkoły pojawi się po zatwierdzeniu oferty przedstawionej szkole.
Jeżeli szkoła nie otrzymała oferty, prosimy o kontakt:

zmiany@szkolnictwo.pl

Umieść poniższy link na swojej stronie aby wzmocnić promocję tej jednostki oraz jej pozycjonowanie w wyszukiwarkach internetowych:

X

TO JEST ROBOCZA PREZENTACJA JEDNOSTKI!

Zapraszamy placówkę do skorzystania z pełnej reklamy.
Skontaktuj się z redakcją katalogu,
ustal atrakcyjne warunki współpracy.
Ilość odwiedzin katalogu szkół:
wrzesień 2014 - 1.760.993
październik 2014 - 1.807.983
listopad 2014 - 1.782.702
styczeń 2015 - 2.003.589

OKS www.szkolnictwo.pl
e-mail: zmiany@szkolnictwo.pl
- ponad 1,5mln użytkowników/mies.


Zarejestruj się lub zaloguj, aby mieć pełny dostęp do informatora o szkołach.

Nauczycielu! Bezpłatne, interaktywne lekcje i testy oraz prezentacje w PowerPoint`cie --> www.szkolnictwo.pl (w zakładce "Nauka").

Zaloguj się aby mieć dostęp do platformy edukacyjnej
Zachodniopomorskie Pomorskie Warmińsko-Mazurskie Podlaskie Mazowieckie Lubelskie Kujawsko-Pomorskie Wielkopolskie Lubuskie Łódzkie Świętokrzyskie Podkarpackie Małopolskie Śląskie Opolskie Dolnośląskie