Startuj z nami!

www.szkolnictwo.pl

praca, nauka, rozrywka....

mapa polskich szkół
Nauka Nauka
Uczelnie Uczelnie
Mój profil / Znajomi Mój profil/Znajomi
Poczta Poczta/Dokumenty
Przewodnik Przewodnik
Nauka Konkurs
uczelnie

zamów reklamę
zobacz szczegóły
uczelnie
PrezentacjaMapaForumPrezentacja nieoficjalnaZmiana prezentacjiUczniowie
Kurs Rysunku Odręcznego "ELIPSA"

w Krakowie

Krowoderska 6/14, 31-142 Kraków
tel. kom. 692-415-013
Zajęcia odbywają się w:
Pracownia Architektury i Rysunku s.c.
Krowoderska 6/14, Kraków
www:   http://kurs-rysunku.pl
e-mail:   elipsa@kurs-rysunku.pl

Od 01.01.2015 odwiedzono tę wizytówkę 1494 razy.
Chcesz zwiększyć zainteresowanie Twoją jednostką?
Zaprezentuj w naszym informatorze swoją jednostkę ->>>
* szkolnictwo.pl - najpopularniejszy informator edukacyjny - 1,5 mln użytkowników miesięcznie

 

Kurs rysunku odręcznego "Elipsa" przygotowuje do egzaminów
i studiów na kierunki:

- Architektura i Urbanistyka (Politechnika Krakowska, Wrocławska, Śląska, Rzeszowska, Lubelska)
- Architektura Krajobrazu (Politechnika Krakowska, Lubelska, Uniwersytet Rolniczy w Krakowie, Uniwersytet Przyrodniczy w Lublinie)
- Architektura Wnętrz (Akademia Sztuk Pięknych, Politechnika Śląska)
- Sztuka Ogrodowa (Uniwersytet Rolniczy)

Kurs Historii Sztuki

- przygotowujący do egzaminu maturalnego i studiów od starożytnych cywilizacji do sztuki polskiej w XX w.

Kurs rysunku został założony przez czynnych zawodowo architektów, członków Stowarzyszenia Architektów Polskich (SARP), którzy ukończyli Wydział Architektury i Urbanistyki Politechniki Krakowskiej. W tym architektów posiadających uprawnienia budowlane do projektowania bez ograniczeń w specjalności architektonicznej, wpisanych na listę Małopolskiej Okręgowej Izby Architektów. Twórcy kursu rysunku projektują budynki oraz wnętrza, piszą artykuły m.in. do: Architektura & Biznes, Przestrzeń i Forma, Architektura Krajobrazu. Posiadają dorobek projektowy, naukowy i plastyczny m.in. ilustracje architektoniczne do artykułów i książek, jak np. XII-tomowa "Wielka Historia Świata" wyd. Fogra, a także wieloletnie doświadczenie branżowe i dydaktyczne.

Korekty prowadzone są przez doświadczonych architektów. Na zajęciach zawsze są prowadzący. Współpracują z nami doktoranci Wydziału Architektury i Urbanistyki PK. Zajęcia odbywają się w profesjonalnie wyposażonej Pracowni Architektury i Rysunku przy ul. Krowoderskiej 6/14 w Krakowie, przeznaczonej w całości na cele projektowe oraz szkoleniowe, zlokalizowanej blisko Dworca i Rynku Głównego.

Kurs gwarantuje wysoką skuteczność, każdego roku duży odsetek uczestników dostaje się na studia. Autorski program szkoły obejmuje szeroką problematykę. Dzięki doświadczeniu z poprzednimi rocznikami, wykładowcy mają pewność, że pracując systematycznie i ściśle przestrzegając programu kursu uczniowie nie mają problemu ze zdaniem egzaminu. Tematy przygotowane są w oparciu o zagadnienia egzaminacyjne oraz doświadczenie zawodowe i rysunkowe prowadzących.


Pracownia oferuje pomoc on-line przy zadaniach domowych po zalogowaniu się ucznia w serwisie kursu rysunku Elipsa, jest to autorskie rozwiązanie.

Jeżeli pragniesz studiować architekturę zapraszamy na ciekawe lekcje. W spokojnej atmosferze, profesjonalna kadra przygotuje Cię do egzaminów. Również służymy pomocą absolwentom Elipsy w dalszej pracy w zawodzie i na studiach.

Kurs rysunku odręcznego posiada oddział w Krakowie. Systematycznie się rozwija oraz poszerza zakres programu od rysunku poprzez projektowanie do historii sztuki, historii antycznej, architektury krajobrazu i form przemysłowych

Kurs rysunku przekazuje w programie cenne informacje na temat budownictwa, historii architektury, projektowania wnętrz, projektowania przemysłowego czy najnowszych trendów.

Kursy
Nauka rysunku na kursie rysunku odręcznego, architektonicznego "Elipsa" przebiega w kilkuosobowych grupach w ciągu czterech godzin zegarowych jak w przypadku egzaminu. Do rozpoczęcia nauki na kursie 10-miesięcznym (2 semestry) i 20-miesięcznym (4 semestry) nie jest wymagane wcześniejsze przygotowanie plastyczne.

Oferujemy kursy:
KURS 10 - MIESIĘCZNY (2 - semestry)
KURS 20 - MIESIĘCZNY (4 - semestry)

Pełny zakres kursu wymagany do poprawnego rysowania obejmuje 10 miesięcy lub 20 miesięcy. Kurs rozpoczynamy we wrześniu i kończymy intensywnym plenerem w czerwcu przed egzaminami. Zapisy przyjmowane są również w ciągu roku szkolnego. Z każdą osobą rozpoczynamy lekcje indywidualnie. Aby dobrze się przygotować wystarczy uczęszczać regularnie na zajęcia i wykonywać zadania domowe.
Proponujemy również kurs intensywny 2x, 3x w tygodniu w wybranych terminach dla osób tuż przed egzaminami. W wypadku uczestnictwa 2x lub 3 x w tygodniu w kursie 10-miesięcznym i 20-miesięcznym proponujemy rabaty.
  • Pracę zaczynamy od zasad perspektywy, zasad szkicu odręcznego, konstrukcji i modelowania brył prostych (sześcian, ośmiobok, stożek, walec, ostrosłup, graniastosłup, prostopadłościan) i proporcji ludzkich.
  • Uczymy rysunku martwych natur oraz martwych natur z wyobraźni, przechodząc do bardziej zaawansowanych tematów dotyczących historii sztuki, architektury, projektowania form przemysłowych, wnętrz, krajobrazu, aż po tematy projektowe i budowlane.
  • Praca uczniów jest weryfikowana na każdych zajęciach. Uczniowie otrzymują zadania domowe. Na ich podstawie sprawdzane jest zaawansowanie pracy na kursie.

KURS PLENEROWY PRZEDEGZAMINACYJNY KRAKÓW
Kursy zwieńczone są kilkudniowym, intensywnym plenerem w pięknym otoczeniu krakowskich zabytków oraz zieleni. Przyjmujemy również osoby nie uczęszczające wcześniej na nasz kurs, jednak mające podstawy rysunkowe.

KURS PLENEROWY - WAKACYJNY W KRAKOWIE

Zajęcia prowadzone w Krakowie.
I tura koniec czerwca, II tura początek lipca.
Dla osób, chcących zacząć pracę przed dłuższym kursem, aby mieć podstawy rysunkowe oraz spróbować pracy w plenerze.

Zapisy przyjmujemy od maja do czerwca, pod koniec roku szkolnego.

KONTAKT

Adres przeprowadzania zajęć:
Pracownia Rysunku Odręcznego Elipsa w Krakowie
Przygotowanie na studia
ul. Krowoderska 6/14, 31-142 Kraków
na domofonie: pracownia arch.

tel./fax 12 425 25 07 (w godzinach kursu)
kom. 692-415-013, 600-926-466
elipsa@kurs-rysunku.pl
www.kurs-rysunku.pl

Godziny kursu w roku szkolnym
wtorek od 15.30 do 19.30
czwartek od 15.30 do 19.30
piątek od 16.00 do 20.00
sobota od 09.30 do 13.30
sobota od 14.00 do 18.00

Pełna prezentacja szkoły pojawi się po zatwierdzeniu oferty przedstawionej szkole.
Jeżeli szkoła nie otrzymała oferty, prosimy o kontakt:

zmiany@szkolnictwo.pl

Umieść poniższy link na swojej stronie aby wzmocnić promocję tej jednostki oraz jej pozycjonowanie w wyszukiwarkach internetowych:

X

TO JEST ROBOCZA PREZENTACJA JEDNOSTKI!

Zapraszamy placówkę do skorzystania z pełnej reklamy.
Skontaktuj się z redakcją katalogu,
ustal atrakcyjne warunki współpracy.
Ilość odwiedzin katalogu szkół:
wrzesień 2014 - 1.760.993
październik 2014 - 1.807.983
listopad 2014 - 1.782.702
styczeń 2015 - 2.003.589

OKS www.szkolnictwo.pl
e-mail: zmiany@szkolnictwo.pl
- ponad 1,5mln użytkowników/mies.


Zarejestruj się lub zaloguj, aby mieć pełny dostęp do informatora o szkołach.

Nauczycielu! Bezpłatne, interaktywne lekcje i testy oraz prezentacje w PowerPoint`cie --> www.szkolnictwo.pl (w zakładce "Nauka").

Zaloguj się aby mieć dostęp do platformy edukacyjnej
Zachodniopomorskie Pomorskie Warmińsko-Mazurskie Podlaskie Mazowieckie Lubelskie Kujawsko-Pomorskie Wielkopolskie Lubuskie Łódzkie Świętokrzyskie Podkarpackie Małopolskie Śląskie Opolskie Dolnośląskie