Startuj z nami!

www.szkolnictwo.pl

praca, nauka, rozrywka....

mapa polskich szkół
Nauka Nauka
Uczelnie Uczelnie
Mój profil / Znajomi Mój profil/Znajomi
Poczta Poczta/Dokumenty
Przewodnik Przewodnik
Nauka Konkurs
uczelnie

zamów reklamę
zobacz szczegóły
uczelnie
PrezentacjaMapaForumPrezentacja nieoficjalnaZmiana prezentacjiUczniowie
Akademia Żakowska - Ośrodek Edukacyjno-Informacyjny

ul. Radzikowskiego 66/35, 31-315 Kraków
tel/fax (12) 353-06-76, tel. kom. 511-727-104
www:   http://akademiazakowska.ple-mail:   kontakt@akademiazakowska.pl

Od 01.01.2015 odwiedzono tę wizytówkę 1594 razy.
Chcesz zwiększyć zainteresowanie Twoją jednostką?
Zaprezentuj w naszym informatorze swoją jednostkę ->>>
* szkolnictwo.pl - najpopularniejszy informator edukacyjny - 1,5 mln użytkowników miesięcznie

 

AKADEMIA ŻAKOWSKA
zaprasza

- zajęcia edukacyjne dotyczące historii i kultury Krakowa
- szkolenia i doradztwo w zakresie wiedzy o sztuce i kulturze
- kursy dla animatorów zajęć
- usługi infobrokerskie
- gry miejskie (formy inegracyjno-szkoleniowe) dla pracowników firm


OFERTA ZAJĘĆ EDUKACYJNYCH

AKADEMIA ŻAKOWSKA oferuje zajęcia edukacyjne (w oparciu o sztukę, kulturę i historię Krakowa), dzięki którym uczestnicy mają możliwości samodzielnego określenia swojego stosunku do przeszłości. W trakcie tych zajęć staramy się realizować założenia kompleksowego wychowania kulturowo-estetycznego, co uzyskujemy poprzez atrakcyjne i nowoczesne podejście do edukacji mającej na celu poznanie historii, tradycji, wytworów kultury i sztuki.

W związku z realizacją w wielu szkołach projektów obejmujących wycieczki edukacyjne dla dzieci i młodzieży do miejsc pamięci narodowej pragniemy zachęcić Państwa do zainteresowania się nowymi formami turystyki edukacyjnej oraz nawiązania z nami szerokiej i owocnej współpracy przy organizowaniu wycieczek do Krakowa umożliwiając uczniom skorzystanie z interaktywnych zajęć z zakresu edukacji patriotycznej, regionalnej i kulturalnej. Ponadto wszystkim nauczycielom i opiekunom, którzy będą zainteresowani wprowadzaniem do swoich działań dydaktyczno - wychowawczych elementów realizowanego przez nas programu, zapewniajmy pomoc w przygotowaniu specjalnych zajęć lub w przystosowaniu już opracowanych przez nas scenariuszy do zgłoszonych potrzeb (w tym również i opracowanie cyklu zajęć związanych z konkretnym miejscem lub tematem).

Nasze propozycje skierowane są do najstarszych grup przedszkolnych i wszystkich klas szkół podstawowych, gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych oraz do innych grup np. kolonijnych i szkoleniowych (kursy, Uniwersytety III Wieku) i obejmują tematykę realizowaną w trakcie poszczególnych etapów nauczania przez polonistów, historyków, nauczycieli sztuki (plastyki i muzyki) i wiedzy o kulturze, a także nauczycieli innych przedmiotów - zwłaszcza gdy pełnią oni funkcję wychowawców - jako, że niezależnie od zakresu programów realizowanych w danej szkole czy zespole klasowym, warto skorzystać z atrakcyjnych form przy wprowadzaniu uczniów w świat kultury, sztuki czy też przy nawiązywaniu do tradycji i ważnych wydarzeń historycznych w ramach organizowanych wycieczek szkolnych.

Oferta AKADEMII ŻAKOWSKIEJ oprócz uaktywnienia wszystkich uczestników podczas zajęć, rozszerza znacznie możliwości poznania historii i sławnych mieszkańców Krakowa - miasta kultury polskiej i europejskiej.

O NAS

Od 1998 roku prowadzimy:
  1. zajęcia edukacyjne dotyczące historii i kultury Krakowa. W trakcie zajęć dla grup zorganizowanych (klas) realizujemy założenia kompleksowego wychowania patriotycznego, obywatelskiego oraz wychowania przez sztukę. Nasze propozycje skierowane są do organizatorów wycieczek szkolnych ze wszystkich poziomów nauczania i obejmują treści ujęte w podstawach programowych dla poszczególnych etapów kształcenia. Programy KRAKOWSKIE HORYZONTY (30 tras i tematów) i KRAKUSEK - jako nowatorskie formy turystyki edukacyjnej łączącej rekreację z atrakcyjnym sposobem poznania historii i zabytków Krakowa, dostosowane do różnorodnych zainteresowań uczestników oraz uwzględniające ich możliwości poznawcze i zdrowotne - uzyskały patronat Małopolskiego Kuratora Oświaty.
  2. Szkolenia i doradztwo w zakresie wiedzy o sztuce i kulturze oraz audytu wewnętrznego placówek oświatowych i kulturalnych.
  3. Usługi infobrokerskie: gromadzenie, wyszukiwanie i udostępnianie informacji z zakresu kultury, sztuki, nauk humanistycznych i społecznych.

Zapewniamy:
  • Spotkania prowadzone w terenie przez kompetentnych, twórczych pedagogów, historyków sztuki, plastyków, animatorów, przewodników - doskonale czujących atmosferę Krakowa - przyjaźnie nastawionych do dzieci i młodzieży.
  • Zajęcia urozmaicone grami dydaktycznymi i miejskimi, kreatywnymi działaniami i zabawami, które pomagają lepiej zrozumieć wielowiekową historię miasta oraz pozwalają przeżyć niezapomnianą przygodę i dokonać niezwykłych odkryć krakowskich tajemnic.

Pełna prezentacja szkoły pojawi się po zatwierdzeniu oferty przedstawionej szkole.
Jeżeli szkoła nie otrzymała oferty, prosimy o kontakt:

zmiany@szkolnictwo.pl

Umieść poniższy link na swojej stronie aby wzmocnić promocję tej jednostki oraz jej pozycjonowanie w wyszukiwarkach internetowych:

X

TO JEST ROBOCZA PREZENTACJA JEDNOSTKI!

Zapraszamy placówkę do skorzystania z pełnej reklamy.
Skontaktuj się z redakcją katalogu,
ustal atrakcyjne warunki współpracy.
Ilość odwiedzin katalogu szkół:
wrzesień 2014 - 1.760.993
październik 2014 - 1.807.983
listopad 2014 - 1.782.702
styczeń 2015 - 2.003.589

OKS www.szkolnictwo.pl
e-mail: zmiany@szkolnictwo.pl
- ponad 1,5mln użytkowników/mies.


Zarejestruj się lub zaloguj, aby mieć pełny dostęp do informatora o szkołach.

Nauczycielu! Bezpłatne, interaktywne lekcje i testy oraz prezentacje w PowerPoint`cie --> www.szkolnictwo.pl (w zakładce "Nauka").

Zaloguj się aby mieć dostęp do platformy edukacyjnej
Zachodniopomorskie Pomorskie Warmińsko-Mazurskie Podlaskie Mazowieckie Lubelskie Kujawsko-Pomorskie Wielkopolskie Lubuskie Łódzkie Świętokrzyskie Podkarpackie Małopolskie Śląskie Opolskie Dolnośląskie