Startuj z nami!

www.szkolnictwo.pl

praca, nauka, rozrywka....

mapa polskich szkół
Nauka Nauka
Uczelnie Uczelnie
Mój profil / Znajomi Mój profil/Znajomi
Poczta Poczta/Dokumenty
Przewodnik Przewodnik
Nauka Konkurs
uczelnie

zamów reklamę
zobacz szczegóły
uczelnie
PrezentacjaMapaForumPrezentacja nieoficjalnaZmiana prezentacjiUczniowie
Zespół Szkół Ogólnokształcących - Liceum Ogólnokształcące w Świebodzicach

im. Marii Konopnickiej

ul. M. Skłodowskiej-Curie 9, 58-160 Świebodzice
tel. (74) 665-09-52
www:   http://www.loswiebodzice.net
e-mail:   loswiebodzice@wp.pl

Od 01.01.2015 odwiedzono tę wizytówkę 4019 razy.
Chcesz zwiększyć zainteresowanie Twoją jednostką?
Zaprezentuj w naszym informatorze swoją jednostkę ->>>
* szkolnictwo.pl - najpopularniejszy informator edukacyjny - 1,5 mln użytkowników miesięcznie

 

LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE

- klasa humanistyczna z elementami filmu, teatru i tańca
- klasa prawnicza
- klasa matematyczno-fizyczna
- klasa medyczna
- klasa sportowa
- klasa menedżersko-językowa

UZUPEŁNIAJĄCE LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE DLA DOROSŁYCH (2 lata)

- na podbudowie ZSZ

LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE DLA DOROSŁYCH (3 lata)

- po 8-letniej szkole podstawowej i gimnazjum
- dla osób które przerwały nauke w innej szkole średniej

O szkole
Nasza szkoła oferuje uczniom edukację na wysokim poziomie merytorycznym, nowe metody pracy i atrakcyjne formy zajęć. Celem liceum jest bowiem rozpoznanie i rozwijanie zainteresowań i zdolności indywidualnych. Dbamy więc o wszechstronny rozwój każdego naszego wychowanka, w środowisku przyjaznym i bezpiecznym, w atmosferze akceptacji i relacji opartych na wzajemnym zaufaniu, tolerancji. Pomagamy rozwiązywać problemy, przezwyciężać stresy, komunikować się we właściwy sposób. Pragniemy, by nasi uczniowie umieli samodzielnie myśleć, sprawnie działać i bez obawy patrzyli w swoją przyszłość, świadomie ją planując i konsekwentnie realizując.

Po kuratoryjnej wizytacji uznano nas za "szkołę przyjazną dla uczniów". I tacy staramy się być - wyczuleni na ich potrzeby, skoncentrowani na ich nauce i wychowaniu. Mamy wykształconą kadrę. Nauczyciele entuzjaści, którzy lubią to, co robią - akceptują swoich wychowanków i są otwarci na partnerską współpracę. Sami mają pasje i chcą się nimi dzielić.

Staramy się, żeby nikt nie czuł się w naszej szkole źle i obco. Jesteśmy małą społecznością, dobrze się znamy, co jest niewątpliwym atutem wobec anonimowości szkół - molochów. Uśmiechamy się do swoich uczniów. Nie krytykujemy i nie negujemy, staramy się współistnieć na zasadach zdrowo pojętego partnerstwa. Dla nas każdy uczeń jest ważnym i wartościowym człowiekiem.

Staramy się być sprawiedliwi i obiektywni - wspólnie z uczniami i rodzicami opracowaliśmy system oceniania, który ciągle udoskonalamy.

Mamy wiele sukcesów, startujemy w olimpiadach przedmiotowych, zawodach sportowych, uczestniczymy w konkursach. W czasach, gdy skromność przestała być cnotą, a w dobrym tonie jest chwalić się osiągnięciami, postanowiliśmy dokumentować je na naszej stronie internetowej i w lokalnej prasie.

Czego i jak uczymy?

  • liceum posiada własny program kształtowania osobowości młodego człowieka
  • pedagodzy uczą tolerancji, poszanowania godności innych, respektu wobec wskazań moralnych
  • kształcą w swych podopiecznych umiejętność pokonywania trudności w dorosłym życiu, komunikowania się, artykułowania swoich opinii
  • szczególny nacisk kładziemy na wysoki poziom nauczania, tworzenie atmosfery wzajemnej współpracy; nauczyciele wyjaśniają i pomagają rozwiązywać problemy, rozwijają pasje młodzieży, starają się jak najwięcej nauczyć i lepszych, i gorszych, zależy im na każdym młodym człowieku
  • dbamy o bezpieczeństwo uczniów w szkole (szkoła jest monitorowana przez firmę ochroniarską)

W latach szkolnych 2006/2007, 2007/2008 oraz 2008/2009 nasza szkoła uzyskiwała II wynik w powiecie świdnickim z egzaminu maturalnego.

Dla uczniów:

Szczególnie zdolnych

  • w naszej szkole wiele uwagi poświęca się uczniom szczególnie uzdolnionym, którzy mają możliwość doskonalenia swoich umiejętności uczestnicząc w spotkaniach kół: przyrodniczego, filatelistycznego, szachowego, języka francuskiego, języka rosyjskiego, wokalnego, teatralno-poetyckiego, astrologicznego
  • poza tym organizowane są warsztaty i konsultacje dla młodzieży biorącej udział w olimpiadach, konkursach i przeglądach

Z trudnościami

  • uczniowie z trudnościami w nauce korzystają z pomocy indywidualnej udzielonej przez nauczyciela w czasie dyżuru; pracując indywidualnie z uczniem istnieje duże prawdopodobieństwo efektywnego wykorzystania czasu przeznaczonego dla ucznia w celu przekazania mu wiedzy z poszczególnych przedmiotów
  • dla uczniów o specyficznych trudnościach organizowane są też specjalne zajęcia rozwijające umiejętności ortograficzne oraz terapia pedagogiczna w celu podwyższenia kompetencji ortograficznych ucznia

Baza szkoły
Pracownie komputerowe, pracownie multimedialne, kilkanaście pracowni przedmiotowych, biblioteka wraz z czytelnią multimedialną, sala gimnastyczna (po remoncie), boisko do piłki ręcznej, siatkówki, do koszykówki, szkolny radiowęzeł, mała sala gimnastyczna wraz z siłownią (od 2008/2009), klub szkolny ze sklepikiem, gabinet pielęgniarski.

W szkole organizowana jest pomoc socjalna w formie stypendiów, zakupu podręczników, dofinansowania udziału w wycieczkach, studniówki itp.

Zajęcia pozalekcyjne
W szkole działają koła przedmiotowe ze wszystkich przedmiotów kierunkowych, koło miłośników teatru, Szkolny Klub Europejski, koło miłośników nieba (szkoła posiada teleskop), koło języka rosyjskiego, koło taneczne (taniec towarzyski i nowoczesny). Prowadzone są konsultacje przedmiotowe ze wszystkich przedmiotów oraz zajęcia fakultatywne dla klas maturalnych.

Liceum współpracuje ze szkołami w Anglii i Niemczech, czego efektem są wymiany młodzieży naszych szkół.

W szkole wydawane są dwie gazetki: "Okazjonalny Notatnik Teatralny" i "NewSchool".

Pełna prezentacja szkoły pojawi się po zatwierdzeniu oferty przedstawionej szkole.
Jeżeli szkoła nie otrzymała oferty, prosimy o kontakt:

zmiany@szkolnictwo.pl

Umieść poniższy link na swojej stronie aby wzmocnić promocję tej jednostki oraz jej pozycjonowanie w wyszukiwarkach internetowych:

X

TO JEST ROBOCZA PREZENTACJA JEDNOSTKI!

Zapraszamy placówkę do skorzystania z pełnej reklamy.
Skontaktuj się z redakcją katalogu,
ustal atrakcyjne warunki współpracy.
Ilość odwiedzin katalogu szkół:
wrzesień 2014 - 1.760.993
październik 2014 - 1.807.983
listopad 2014 - 1.782.702
styczeń 2015 - 2.003.589

OKS www.szkolnictwo.pl
e-mail: zmiany@szkolnictwo.pl
- ponad 1,5mln użytkowników/mies.


Zarejestruj się lub zaloguj, aby mieć pełny dostęp do informatora o szkołach.

Nauczycielu! Bezpłatne, interaktywne lekcje i testy oraz prezentacje w PowerPoint`cie --> www.szkolnictwo.pl (w zakładce "Nauka").

Zaloguj się aby mieć dostęp do platformy edukacyjnej
Zachodniopomorskie Pomorskie Warmińsko-Mazurskie Podlaskie Mazowieckie Lubelskie Kujawsko-Pomorskie Wielkopolskie Lubuskie Łódzkie Świętokrzyskie Podkarpackie Małopolskie Śląskie Opolskie Dolnośląskie