Startuj z nami!

www.szkolnictwo.pl

praca, nauka, rozrywka....

mapa polskich szkół
Nauka Nauka
Uczelnie Uczelnie
Mój profil / Znajomi Mój profil/Znajomi
Poczta Poczta/Dokumenty
Przewodnik Przewodnik
Nauka Konkurs
uczelnie

zamów reklamę
zobacz szczegóły
uczelnie
PrezentacjaMapaForumPrezentacja nieoficjalnaZmiana prezentacjiUczniowie
I Liceum Ogólnokształcące

ul. Gimnazjalna 3, 86-100 Świecie
tel: (052) 331-22-64
www:   http://www.republika.pl/pierwszeloswieciee-mail:  


Platforma Edukacyjna - gotowe opracowania lekcji oraz testów.
Od 01.01.2015 odwiedzono tę wizytówkę 2968 razy.
Chcesz zwiększyć zainteresowanie Twoją jednostką?
Zaprezentuj w naszym informatorze swoją jednostkę ->>>
* szkolnictwo.pl - najpopularniejszy informator edukacyjny - 1,5 mln użytkowników miesięcznie

 

I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE
rozszerzony program nauczania z przedmiotów:

- matematyka, j.angielski
- historia, j.angielski
- geografia, j.angielski
- biologia, j.angielski
- język polski, język angielski


Liceum im. F. Ceynowy to szkoła o najdłuższej w mieście historii. Nawiązując do najlepszych swych tradycji otwarta jest również na potrzeby współczesności. Ściśle współpracuje z rodzicami swoich uczniów, umożliwia współdecydowanie o jej kształcie. Nasi uczniowie pod kierunkiem fachowej i profesjonalnej kadry nauczycielskiej zdobywają wiedzę i umiejętności umożliwiające Im podjęcie nauki na wyższych studiach.

Szkoła zapewnia warunki rozwoju uzdolnień i zainteresowań młodzieży poprzez nowoczesne metody oraz formy pracy nauczycieli na zajęciach edukacyjnych. Każdy uczeń ma możliwość realizowania podstawy programowej na poziomie rozszerzonym czterech dowolnie wybranych przedmiotów. Można również uczestniczyć w zajęciach kół zainteresowań: historycznym, matematycznym, Klubie Europejskim oraz Otwartej Sali Gimnastycznej i SKS.

Działania dydaktyczno – wychowawcze nauczycieli we współpracy z rodzicami i uczniami I LO doprowadziły w roku szkolnym 2003/2004 do uzyskania przez szkołę certyfikatu „SZKOŁA Z KLASĄ”

Zajęcia edukacyjne odbywają się od 800 do 1550 w 17 bogato wyposażonych gabinetach i dwóch nowoczesnych pracowniach komputerowych. Zajęcia wychowania fizycznego prowadzone są w zmodernizowanej sali gimnastycznej oraz na nowych wielofunkcyjnych boiskach. Remont i rozbudowę obiektów sportowych zrealizowano przy współudziale środków unijnych z funduszu ZPORR.

W szkole nauczane są 3 języki obce (język angielski i język niemiecki lub francuski). Odbywają się 3 godziny tygodniowo języka angielskiego oraz 2 godziny drugiego języka. W klasie z rozszerzonym j. angielskim odbywa się 5 godzin w tygodniu. Obok zajęć obowiązkowych uczniowie mają do dyspozycji szereg zajęć pozalekcyjnych (Klub Europejski "Eurożak", pracownia informatyczna, koło geograficzne, multimedialne, matematyczne).


NASZ PATRON

Florian Stanisław Ceynowa, także Cenôwa, Cejnowa (ur. 4 maja 1817 r. w Sławoszynie w powiecie puckim, zm. 26 marca 1881 r. w Bukowcu k. Świecia)- kaszubski działacz narodowy, lekarz, badacz folkloru i języka kaszubskiego. Syn Wojciecha (rolnika i kowala) i Magdaleny z Pienczen (z lęborskiego). Do szkoły podstawowej uczęszczał w rodzinnej wsi, do gimnazjum w Chojnicach (1831 - 1841), gdzie należał do tajnego kółka filomackiego.
Był jednym z pierwszych, którzy uznali kaszubski za język i próbował stworzyć kaszubski język literacki, wprowadzając go nie tylko do literatury, ale też do nauki, nauczania i gospodarki. Pisownię oparł na systemie graficznym czeskim z dodatkowymi znakami, które sam opracował.
Zmarł 26 marca 1881 w m Bukowiec, spoczywa na cmentarzu w m. Przysiersk.

Pełna prezentacja szkoły pojawi się po zatwierdzeniu oferty przedstawionej szkole.
Jeżeli szkoła nie otrzymała oferty, prosimy o kontakt:

zmiany@szkolnictwo.pl

Umieść poniższy link na swojej stronie aby wzmocnić promocję tej jednostki oraz jej pozycjonowanie w wyszukiwarkach internetowych:

X

TO JEST ROBOCZA PREZENTACJA JEDNOSTKI!

Zapraszamy jednostkę edukacyjną do współpracy.

Wypełnij formularz >>>
Od 20tu lat najpopularniejszy
i największy
informator branży edukacyjnej

- przedszkola, szkoły, uczelnie
-kolonie, zielone szkoły
- inne jednostki

OKS www.szkolnictwo.pl
e-mail: zmiany@szkolnictwo.pl
- ponad 1,5mln użytkowników/mies.


Zarejestruj się lub zaloguj, aby mieć pełny dostęp do informatora o szkołach.

Nauczycielu! Bezpłatne, interaktywne lekcje i testy oraz prezentacje w PowerPoint`cie --> www.szkolnictwo.pl (w zakładce "Nauka").

Zaloguj się aby mieć dostęp do platformy edukacyjnej
Zachodniopomorskie Pomorskie Warmińsko-Mazurskie Podlaskie Mazowieckie Lubelskie Kujawsko-Pomorskie Wielkopolskie Lubuskie Łódzkie Świętokrzyskie Podkarpackie Małopolskie Śląskie Opolskie Dolnośląskie