Startuj z nami!

www.szkolnictwo.pl

praca, nauka, rozrywka....

mapa polskich szkół
Nauka Nauka
Uczelnie Uczelnie
Mój profil / Znajomi Mój profil/Znajomi
Poczta Poczta/Dokumenty
Przewodnik Przewodnik
Nauka Konkurs
uczelnie

zamów reklamę
zobacz szczegóły
uczelnie
PrezentacjaMapaForumPrezentacja nieoficjalnaZmiana prezentacjiUczniowie
Zespół Szkół Ogólnokształcących

im. Bolesława Chrobrego w Bielawie

ul. Szkolna 5, 58-260 Bielawa
tel./fax (74) 833-46-06
www:   http://www.lo.um.bielawa.pl
e-mail:   liceum@lo.um.bielawa.pl
gimnazjum@lo.um.bielawa.pl
sekretariat@lo.um.bielawa.pl

Od 01.01.2015 odwiedzono tę wizytówkę 5456 razy.
Chcesz zwiększyć zainteresowanie Twoją jednostką?
Zaprezentuj w naszym informatorze swoją jednostkę ->>>
* szkolnictwo.pl - najpopularniejszy informator edukacyjny - 1,5 mln użytkowników miesięcznie

 

LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE (3 lata)

- zakres podstawowy wszystkich przedmiotów realizowany jest w oddziałach klasowych, a zakres rozszerzony realizuje się w grupach międzyoddziałowych

GIMNAZJUM NR 5

- dwie klasy gimnazjalne z dwoma językami obcymi (j. angielski, j. niemiecki)

O nas

Szkoła średnia to najważniejszy okres w życiu młodego człowieka. To tutaj każdy z nas osiąga pełnoletność, dorasta, staje się odpowiedzialny za swoje czyny. Ta szkoła nas przygotowuje do dorosłego życia jako ostatnia. Tutaj decydujemy o swoim przyszłym losie, czy pójdziemy dalej na studia czy wybierzemy może inną drogę.

Wyposażenie szkoły polepsza się z dnia na dzień. Mamy super salę gimnastyczną z siłownią, jednak to co może nam pozazdrościć każda szkoła to klub uczniowski "Żak". Dla niewtajemniczonych jest to z pozoru zwykły sklepik szkolny. Jednak nie dla nas...

W cieplejsze dni podczas przerw wszyscy wychodzą na boisko szkolne, na którym jest plac do gry w piłkę nożną/ręczną oraz siatkówkę. Wszystko to otoczone jest ładną zielenią, co sprawia, że aż nie chce się wracać po dzwonku na lekcje. Czas w szkole biegnie bardzo szybko, a teraz te 3 lata w liceum to naprawdę bardzo niewiele.

Tylko u NAS - jedynej szkole w powiecie - prowadzony jest dziennik elektroniczny oraz Szkolna Platforma Edukacyjna.

Szkolna Platforma Edukacyjna umożliwia prowadzenie lekcji z wykorzystaniem technik multimedialnych oraz e-learning, co bez wątpienia wpływa na wyjątkową atrakcyjność i stąd stałe podnoszenie wyników nauczania.

Każdy z gabinetów został wyposażony w:
  • sprzęt komputerowy
  • projektor multimedialny
  • sprzęt audio-wizualny
W szkole działają dwie pracownie informatyczne (działające pod kontrolą systemów Microsoft Windows Vista oraz Apple Mac OS X). Szkoła posiada Certyfikat Zarządzania Jakością zgodny z międzynarodową normą PN-EN ISO 9001:2009.

Charakterystyka nauczania

Liceum Ogólnokształcące im. Bolesława Chrobrego w Bielawie to szkoła ucząca w systemie 3-letnim, nauka kończy się egzaminem maturalnym. Nieco inaczej niż w szkołach powiatu dzierżoniowskiego zorganizowany jest cykl nauczania. NIE MAMY NARZUCONYCH ROZSZERZEŃ PRZYPORZĄDKOWANYCH DO KLAS.
Zakres podstawowy wszystkich przedmiotów realizowany jest w oddziałach klasowych, a zakres rozszerzony realizuje się w grupach międzyoddziałowych. Przedmioty rozszerzone uczeń wybiera z poniżej zamieszczonej listy tak, aby suma godzin wybranych przedmiotów w trzyletnim cyklu nauczania wynosiła 14 lub 15.

Uczeń może wybrać sobie własną ścieżkę rozwoju - stworzyć swój indywidualny tok nauki zgodny z wymaganiami jakie stawiają wyższe uczelnie przy rekrutacji na konkretny kierunek studiów.

Na podstawie preferencji uczniów tworzone są, po zakończeniu rekrutacji, klasy grupujące, w większości, uczniów o podobnych zainteresowaniach.

Języki obce uczone są w systemie międzyoddziałowym grupującym uczniów o zbieżnym poziomie zaawansowania umożliwia to dostosowanie tempa i metod pracy do umiejętności i potrzeb uczniów. Obowiązuje zasada, że jeden język obcy nauczany jest w zakresie rozszerzonym, a drugi w podstawowym, z tym, że dla uczniów, którzy są zainteresowani rozpoczęciem nauki języka angielskiego prowadzona jest także grupa ze zwiększoną ilością godzin dydaktycznych.

Serdecznie Zapraszamy!!!

Pełna prezentacja szkoły pojawi się po zatwierdzeniu oferty przedstawionej szkole.
Jeżeli szkoła nie otrzymała oferty, prosimy o kontakt:

zmiany@szkolnictwo.pl

Umieść poniższy link na swojej stronie aby wzmocnić promocję tej jednostki oraz jej pozycjonowanie w wyszukiwarkach internetowych:

X

TO JEST ROBOCZA PREZENTACJA JEDNOSTKI!

Zapraszamy placówkę do skorzystania z pełnej reklamy.
Skontaktuj się z redakcją katalogu,
ustal atrakcyjne warunki współpracy.
Ilość odwiedzin katalogu szkół:
wrzesień 2014 - 1.760.993
październik 2014 - 1.807.983
listopad 2014 - 1.782.702
styczeń 2015 - 2.003.589

OKS www.szkolnictwo.pl
e-mail: zmiany@szkolnictwo.pl
- ponad 1,5mln użytkowników/mies.


Zarejestruj się lub zaloguj, aby mieć pełny dostęp do informatora o szkołach.

Nauczycielu! Bezpłatne, interaktywne lekcje i testy oraz prezentacje w PowerPoint`cie --> www.szkolnictwo.pl (w zakładce "Nauka").

Zaloguj się aby mieć dostęp do platformy edukacyjnej
Zachodniopomorskie Pomorskie Warmińsko-Mazurskie Podlaskie Mazowieckie Lubelskie Kujawsko-Pomorskie Wielkopolskie Lubuskie Łódzkie Świętokrzyskie Podkarpackie Małopolskie Śląskie Opolskie Dolnośląskie