Startuj z nami!

www.szkolnictwo.pl

praca, nauka, rozrywka....

mapa polskich szkół
Nauka Nauka
Uczelnie Uczelnie
Mój profil / Znajomi Mój profil/Znajomi
Poczta Poczta/Dokumenty
Przewodnik Przewodnik
Nauka Konkurs
uczelnie

zamów reklamę
zobacz szczegóły
uczelnie
PrezentacjaMapaForumPrezentacja nieoficjalnaZmiana prezentacjiUczniowie
II Liceum Ogólnokształcące

ul. Sportowa 9, 26-200 Końskie
tel. (041) 372-25-56
www:   http://www.lo2konskie.pl
e-mail:   lo2konskie@poczta.fm


Platforma Edukacyjna - gotowe opracowania lekcji oraz testów.
Od 01.01.2015 odwiedzono tę wizytówkę 2308 razy.
Chcesz zwiększyć zainteresowanie Twoją jednostką?
Zaprezentuj w naszym informatorze swoją jednostkę ->>>
* szkolnictwo.pl - najpopularniejszy informator edukacyjny - 1,5 mln użytkowników miesięcznie

 

LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE
klasy z rozszerzonymi przedmiotami:

- matematyka i informatyka
- j. polski i historia, WOS
- biologia i chemia
- WOS, język angielski, niemiecki i historia
- matematyka i geografia
- geografia, historia, j.angielski lub niemiecki

planowane języki obce:
 • angielski, łaciński, niemiecki, rosyjski, francuski

 • MASZA SZKOŁA
  II Liceum to szkoła, która stwarza uczniom warunki nowoczesnego kształcenia, dysponując odpowiednim sprzętem i pomocami dydaktycznymi. Na szczególną uwagę zasługuje Multimedialne Centrum Informacyjne, dwie pracownie informatyczne wyposażone w komputery połączone z siecią Internet, dwie sale gimnastyczne do ćwiczeń i gier sportowych, boisko sportowe i możliwość korzystania z urządzeń lekkoatletycznych na stadionie miejskim.

  Pracownie przedmiotowe, urządzone i dostosowane do potrzeb programowych, wciąż wzbogacane są w nowe pomoce, które ułatwiają przekazywanie wiedzy i rozwijanie zainteresowań uczniów.

  Doświadczona kadra o wysokich kwalifikacjach merytorycznych i metodycznych z powodzeniem wdraża nowe metody kształcenia. II liceum jako jedyna placówka w powiecie realizuje innowacje pedagogiczne zatwierdzone przez kuratorium oświaty w zakresie zajęć z historii sztuki, filozofii, geografii w języku niemieckim, koła tłumaczeń z języka niemieckiego i angielskiego, a także dwa programy własne z zakresu wiedzy o kulturze: „Od totalności do lokalności” oraz „Kultura i media”.

  Szkoła objęta jest patronatem Uniwersytetu im. Jana Kochanowskiego i aktywnie współpracuje z Politechniką Świętokrzyską. W ramach współpracy z uczelniami wyższymi realizowane są projekty zarówno w zakresie nauk humanistycznych, jak i ścisłych, w tym szczególnie matematyki i chemii.

  W związku z projektami wymiany międzynarodowej w szkole odbywały się między innymi zajęcia prowadzone przez wolontariuszy z Irlandii, Niemiec i Stanów Zjednoczonych. Z kolei polscy uczniowie mają okazję do poznania kultury innych krajów dzięki licznym wycieczkom i projektom edukacyjnym, takim jak „Rynek sercem miasta”.

  Od początku istnienia placówki działa w niej uczniowski teatr „Lustro”, który uświetnia swoimi występami wszelkie uroczystości o zasięgu powiatowym i wojewódzkim. Atutem liceum jest największa w powiecie szkolna biblioteka, która dysponuje ponad 21 tysięcznym w pełni zewidencjonowanym komputerowo zbiorem książek oraz nowoczesna pracownia ECDL dająca możliwość uzyskania tzw. „komputerowego prawa jazdy”, czyli zdobycia uprawnień potwierdzających kwalifikacje w zakresie informatyki honorowane w całej Unii Europejskiej.

  Nowoczesna szkoła to nowoczesna technologia. Placówka dysponuje w pełni wyposażonymi salami informatycznymi, klasopracowniami wyposażonymi w projektory, telewizory, odtwarzacze DVD, a w ostatnim czasie wzbogaciła się o nowoczesny sprzęt do pracowni języków obcych.

  Na uwagę zasługuje fakt, że od kilku lat uczniowie II LO uzyskują bardzo dobre wyniki na maturze zarówno pod względem wskaźnika zdawalności, jak i osiąganych rezultatów, powyżej średniej wojewódzkiej i krajowej. Niewątpliwym sukcesem była stuprocentowa zdawalność na maturze w 2009 roku. Szkoła została wówczas uhonorowana grawertonem wręczonym przez Starostwo Powiatowe w Końskich.

  II liceum to szkoła otwarta na potrzeby młodzieży również dzięki bogatej ofercie zajęć dodatkowych i kół zainteresowań, które sprzyjają twórczej pracy i rozwojowi osobowości uczniów. Jako jedyna szkoła średnia w powiecie, II LO realizuje zatwierdzony przez Kuratorium Oświaty indywidualny program nauczania z matematyki i chemii dla uczniów zdolnych.

  W szkole uczą się wszyscy, uczniowie i nauczyciele wzajemnie korzystają ze swych doświadczeń. Szczególnie miłe jest to, że absolwenci chętnie odwiedzają szkołę, nawet wiele lat po jej ukończeniu wracają, aby podzielić się ze swymi wychowawcami i młodszymi kolegami osiągnięciami i sukcesami w dalszym kształceniu i pracy, by choć na chwilę przywołać klimat minionego czasu.


  SERDECZNIE ZAPRASZAMY

  Pełna prezentacja szkoły pojawi się po zatwierdzeniu oferty przedstawionej szkole.
  Jeżeli szkoła nie otrzymała oferty, prosimy o kontakt:

  zmiany@szkolnictwo.pl

  Umieść poniższy link na swojej stronie aby wzmocnić promocję tej jednostki oraz jej pozycjonowanie w wyszukiwarkach internetowych:

  X

  TO JEST ROBOCZA PREZENTACJA JEDNOSTKI!

  Zapraszamy placówkę do skorzystania z pełnej reklamy.
  Skontaktuj się z redakcją katalogu,
  ustal atrakcyjne warunki współpracy.
  Ilość odwiedzin katalogu szkół:
  wrzesień 2014 - 1.760.993
  październik 2014 - 1.807.983
  listopad 2014 - 1.782.702
  styczeń 2015 - 2.003.589

  OKS www.szkolnictwo.pl
  e-mail: zmiany@szkolnictwo.pl
  - ponad 1,5mln użytkowników/mies.


  Zarejestruj się lub zaloguj, aby mieć pełny dostęp do informatora o szkołach.

  Nauczycielu! Bezpłatne, interaktywne lekcje i testy oraz prezentacje w PowerPoint`cie --> www.szkolnictwo.pl (w zakładce "Nauka").

  Zaloguj się aby mieć dostęp do platformy edukacyjnej
  Zachodniopomorskie Pomorskie Warmińsko-Mazurskie Podlaskie Mazowieckie Lubelskie Kujawsko-Pomorskie Wielkopolskie Lubuskie Łódzkie Świętokrzyskie Podkarpackie Małopolskie Śląskie Opolskie Dolnośląskie