Startuj z nami!

www.szkolnictwo.pl

praca, nauka, rozrywka....

mapa polskich szkół
Nauka Nauka
Uczelnie Uczelnie
Mój profil / Znajomi Mój profil/Znajomi
Poczta Poczta/Dokumenty
Przewodnik Przewodnik
Nauka Konkurs
uczelnie

zamów reklamę
zobacz szczegóły
uczelnie
PrezentacjaMapaForumPrezentacja nieoficjalnaZmiana prezentacjiUczniowie
Zaoczne Liceum Ogólnokształcące dla Dorosłych "York"

w Krakowie

Al. Mickiewicza 5, 31-120 Kraków
tel. (12) 422-70-79, tel. kom. 666-921-920
www:   http://www.yorkedukacja.pl
York Edukacja na Facebooku
e-mail:   yorkedukacja@interia.pl
Liczba odwiedzin od 01.01.2015: 20914 razy
dzięki wykupionej wizytówce w serwisie szkolnictwo.pl
(wysokie pozycjonowanie płatnej wizytówki =
= duża popularność
Twojej jednostki!)
* szkolnictwo.pl - najpopularniejszy informator edukacyjny - 1,5 mln użytkowników miesięcznie
 

LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE DLA DOROSŁYCH

- prowadzimy stałą rekrutację na wszystkie
  semestry bez egzaminów wstępnych

- przyjmujemy osoby, które ukończyły
  szkołę podstawową, gimnazjum
  lub szkołę zawodową

- na semestry wyższe zapraszamy osoby,
  które wcześniej podjęły naukę w innych
  szkołach, zarówno te, które przerwały
  edukację w wyniku różnych życiowych
  przyczyn, jak również pragnące się
  przenieść oraz ukończyć szkołę
  w spokojnej atmosferze wsparcia

- kandydaci ubiegający się o miejsce
  w liceum powinni mieć ukończone 18 lat

Edukacja, TWOIM sukcesem finansowym!

Liceum Ogólnokształcące dla Dorosłych (3-letnie)

Naczelną misją oraz podstawą działania szkoły jest realizacja programu nauczania. Nauka po gimnazjum oraz ośmioletniej szkole podstawowej trwa trzy lata (6 semestrów) i kończy się egzaminem maturalnym przed Państwową Komisją Egzaminacyjną powoływaną raz w roku (w sesji wiosennej) w naszej szkole.

Posiadamy uprawnienia szkoły publicznej
  • nauka bezpłatna
  • w szkołach YORK realizujemy programy nauczania zatwierdzone przez MEN,
  • wydajemy legitymacje uprawniające do zniżek na przejazdy i bilety wstępu
  • wydajemy zaświadczenia do ZUS, MOPS, itp.
  • rekrutacja bez egzaminów wstępnych
  • wystawione przez nas świadectwa ukończenia szkoły są dokumentem urzędowym pozwalającym na podejmowanie nauki w szkołach wyższego stopnia

Organizacja Liceum Zaocznego

Ofertę kierujemy do osób zdecydowanych na rozpoczęcie lub kontynuację nauki, podejmujących racjonalne działania w zakresie własnego wykształcenia i chcących osiągnąć niezależność w przyszłych postanowieniach związanych z edukacją na wyższym szczeblu.

Dajemy Państwu możliwość nauki w systemie zaocznym, w niezwykle sympatycznej, spokojnej i serdecznej atmosferze.

Zatrudniamy wysoko wykwalifikowaną kadrę pedagogiczno-dydaktyczną. Są to wybitni wykładowcy, posiadający bogate doświadczenie wyniesione z najlepszych uczelni, poparte wieloletnim stażem w kraju i za granicą.

Nasze licea posiadają uprawnienia szkoły publicznej nadane przez Urząd Miasta Krakowa - Wydział Edukacji oraz Kuratora Oświaty na czas nieokreślony. Nasi Słuchacze otrzymują świadectwo ukończenia szkoły uprawniające do składania egzaminu maturalnego. Egzamin dojrzałości, przeprowadzany jest w naszej szkole, zgodnie z zasadami nowej matury. Świadectwa wydawane Słuchaczom są równorzędne ze świadectwami odpowiedniego typu szkoły publicznej.

Licea zaoczne prowadzą zajęcia w systemie weekendowym - sobota, niedziela 2 razy w miesiącu. Zajęcia liceum zaocznego rozpoczynają się w soboty od 8:00 do 15:00, w niedziele od 8:00 do 15:00.

Zapisz się do Szkoły przez Formularz on-line


Szukając pracy w dzisiejszych czasach podstawowym wymaganym kryterium ubiegania się o stanowisko jest matura, czyli ukończona edukacja na poziomie średnim. Otwieramy dzienniki na stronach ogłoszeniowych w poszukiwaniu nowego zajęcia i niezależnie od naszych umiejętności, czy doświadczenia, często na przeszkodzie do objęcia stanowiska stoi niepełne wykształcenie. Podobnie jest wówczas, gdy w przedsiębiorstwie możemy ubiegać się o dodatkowy kurs podnoszący kwalifikacje, dofinansowany np. przez Unię Europejską.

Często pracownicy bez średniego wykształcenia nie mogą z takiego kursu skorzystać, a co za tym idzie, bywają pozbawiani możliwości awansu i oczywiście wyższych zarobków. Gdy zarabiamy stosunkowo mało, miewamy kłopoty ze zdolnością kredytową lub jesteśmy jej pozbawiani.

Przyczyn, a właściwie argumentów, dla których warto poważnie pomyśleć o "zrobieniu matury" jest wiele i z biegiem lat będzie ich jeszcze więcej. To nieprawda, że będąc całkowicie dorosłym człowiekiem z bagażem doświadczeń życiowych nie można uzupełnić własnego wykształcenia. Nawet więcej, dzisiaj, kiedy granice Unii są już otwarte należy to zrobić, by móc w pełni wykorzystywać szanse, jakie stwarza rynek pracy.

Zatem, jeżeli nie masz szans na wymarzoną pracę, na założenie działalności gospodarczej lub awans - zrób maturę! Poznaj języki obce, nowych ludzi i podnieś poziom swojej wiedzy inwestując w siebie. Człowiek uczy się całe życie i nie jest to tylko banalna maksyma. Być może kolejnym krokiem będzie decyzja o studiach... bez matury jednak, wiele drzwi może zostać dla Ciebie zamkniętych. Na edukację nigdy nie jest za późno!

Można być znakomitym pracownikiem po szkole zawodowej, czy podstawówce, ale z maturą w ręce można znacznie więcej. Zaoczne Liceum Ogólnokształcące dla Dorosłych zarządzane przez York Edukacja jest znakomitym miejscem do podnoszenia kwalifikacji poprzez uzupełnienie wykształcenia.

Liceum Ogólnokształcące dla Dorosłych York jest nowoczesną placówką, troszczymy się nie tylko o rozwój, ale także przywiązujemy dużą wagę do klimatu panującego w szkole, starannie dobrany, życzliwy i kompetentny zespół pedagogiczno-dydaktyczny, czuwa nad naszymi słuchaczami.


SERDECZNIE ZAPRASZAMY!!!

Umieść poniższy link na swojej stronie aby wzmocnić promocję tej jednostki oraz jej pozycjonowanie w wyszukiwarkach internetowych:

Zaloguj się aby mieć dostęp do platformy edukacyjnej
Zachodniopomorskie Pomorskie Warmińsko-Mazurskie Podlaskie Mazowieckie Lubelskie Kujawsko-Pomorskie Wielkopolskie Lubuskie Łódzkie Świętokrzyskie Podkarpackie Małopolskie Śląskie Opolskie Dolnośląskie