Startuj z nami!

www.szkolnictwo.pl

praca, nauka, rozrywka....

mapa polskich szkół
Nauka Nauka
Uczelnie Uczelnie
Mój profil / Znajomi Mój profil/Znajomi
Poczta Poczta/Dokumenty
Przewodnik Przewodnik
Nauka Konkurs
uczelnie

zamów reklamę
zobacz szczegóły
uczelnie
PrezentacjaMapaForumPrezentacja nieoficjalnaZmiana prezentacjiUczniowie
II Liceum Ogólnokształcące

im. St. Wyspiańskiego w Legnicy

ul. Zielona 17, 59-220 Legnica
tel. (76) 862-52-88, fax (76) 862-27-71
www:   http://www.2lo-legnica.info
e-mail:   leg2lo@poczta.onet.pl

Od 01.01.2015 odwiedzono tę wizytówkę 3638 razy.
Chcesz zwiększyć zainteresowanie Twoją jednostką?
Zaprezentuj w naszym informatorze swoją jednostkę ->>>
* szkolnictwo.pl - najpopularniejszy informator edukacyjny - 1,5 mln użytkowników miesięcznie

 

LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE
klasy (przedmioty wiodące)

- IA - politechniczna
(matematyka, fizyka i astronomia,
język angielski)

- IB - humanistyczna
(język polski, historia, język obcy)

- IC - medyczna
(biologia, chemia, fizyka i astronomia)

- ID - ekonomiczna
(matematyka, geografia, język obcy)

- IE - matematyczno-informatyczna
(matematyka, informatyka, fizyka)

- IF - europejska
(geografa, historia, WOS, język obcy)

II Liceum Ogólnokształcące im. Stanisława Wyspiańskiego w Legnicy jest jedną z najstarszych szkół średnich w mieście o długoletniej tradycji nauczania. Od początku istnienia wyróżnia się wysokim poziomem nauczania oraz znaczącymi sukcesami dydaktycznymi. Obecnie II LO jest prężnie rozwijającą się szkołą, która oferuje nowoczesne formy kształcenia stosowane przez nauczycieli o wysokich kwalifikacjach zawodowych.

Kandydaci mają do wyboru kształcenie w klasach o rozszerzonym programie i zwiększonej ilości godzin nauczania z przedmiotów wiodących. Uczniom uzdolnionym oferujemy indywidualne programy nauczania oraz indywidualne przygotowanie do udziału w olimpiadach i konkursach, rozwijanie przedmiotowych uzdolnień w kołach zainteresowań.

Troszcząc się o należyte przygotowanie uczniów do kontynuowania nauki na wyższych uczelniach, II LO od wielu lat współpracuje z renomowanymi wrocławskimi uczelniami - Uniwersytetem Wrocławskim i Politechniką Wrocławską. Dzięki tej współpracy nasi uczniowie mogą między innymi uczestniczyć w Studium Talent organizowanym na Politechnice Wrocławskiej, przygotowującym do kontynuowania nauki na tej uczelni oraz w zajęciach laboratoryjnych na Wydziale Chemii Uniwersytetu Wrocławskiego, gdzie zdobywają umiejętności bardzo przydatne podczas studiów na kierunkach przyrodniczych i na Akademii Medycznej.

II LO jako jedyne w Legnicy oraz jedno z nielicznych w Polsce przygotowuje uczniów do prestiżowego międzynarodowego certyfikatu, potwierdzającego biegłą znajomość języka niemieckiego - DSD II (Deutsches Sprachdiplom Stufe II), który przeprowadza wspólnie z egzaminatorami niemieckimi. Egzamin ten umożliwił wielu naszym absolwentom podjęcie studiów na niemieckich uczelniach, w szczególności na Uniwersytecie Viadrina we Frankfurcie nad Odrą. Posiadanie tego dyplomu zwiększa również ich szanse na znalezienie ciekawej pracy na rynku polskim.

Nasza szkoła zapewnia:
 • prowadzenie lekcji w pracowniach wyposażonych w sprzęt multimedialny (tablica interaktywna, 3 pracownie komputerowe ze stałym dostępem do Internetu, sprzęt audio – video i dvd w każdej klasie)
 • możliwość korzystania z bogatego księgozbioru biblioteki szkolnej i czytelni z dostępem do Internetu
 • zajęcia sportowe w kompleksie rekreacyjno - sportowym (dwie sale gimnastyczne, siłownia, bieżnia, skocznia, boiska do piłki ręcznej, koszowej oraz piłki nożnej, dwa korty tenisowe)
 • opiekę psychologiczno – pedagogiczną
 • pomoc przedlekarską
 • możliwość zakupienia smacznego i taniego posiłku w szkolnej „Minutce”
 • nowoczesne formy kształcenia

Rokrocznie uczniowie II LO mają możliwość doskonalenia swojej sprawności językowej podczas organizowanych przez naszą szkołę wymian z młodzieżą z Francji i Niemiec (uczniowie II LO podróżują do Gap we Francji oraz do Wuppertalu w Niemczech, a także przyjmują w Polsce swoich rówieśników). II LO jest zrzeszone w międzynarodowej organizacji UNESCO, co procentuje wyjazdami uczniów na obozy językowe. Szkoła z powodzeniem bierze udział w ogólnopolskich programach i konkursach dotyczących Unii Europejskiej, przeznaczonych dla uczniów szkół średnich. W II LO działa Szkolny Klub Europejski. Nauczyciele organizują dla młodzieży obozy naukowe, wycieczki krajowe i zagraniczne, zimowe wyjazdy na narty.

Atmosferę szkoły tworzą zajęcia pozalekcyjne, przedmiotowe koła zainteresowań i inne przedsięwzięcia organizowane z inicjatywy uczniów pragnących poszerzać swoje zainteresowania (m. in. koło strzeleckie) oraz imprezy o charakterze okolicznościowym i rozrywkowym. Ich animatorami są sami uczniowie.

Uczniom naszych klas oferujemy:
 • indywidualne programy nauki dla uczniów uzdolnionych
 • indywidualne przygotowanie do udziału w olimpiadach i konkursach
 • rozwijanie przedmiotowych uzdolnień w kołach zainteresowań
 • uczestnictwo w pozalekcyjnych zajęciach sportowych prowadzonych przez trenerów: łucznictwa, tenisa ziemnego, instruktorów rekreacji i kulturystyki
 • cykl zajęć integracyjnych
 • możliwość pracy w wolontariacie na rzecz PCK, legnickich świetlic terapeutycznych, stołówki charytatywnej, noclegowni, TPD, Caritas i schroniska dla zwierząt
 • uczestnictwo w szkolnym chórze "Cantus", koncertującym w kraju i za granicą
 • uczestnictwo w Szkolnym Klubie Europejskim
 • bezpłatne zajęcia na basenie

Uzdolniona muzycznie młodzież może rozwijać swój talent wokalny w szkolnym chórze "Cantus", który uświetnia swoimi występami ważne uroczystości nie tylko szkolne, ale także miejskie i powiatowe. "Cantus" może również poszczycić się zdobyciem wielu prestiżowych nagród i wyróżnień zarówno na krajowych, jak i zagranicznych festiwalach muzyki chóralnej (m.in. w Petersburgu, Ołomuńcu i Bratysławie).

Stale powiększa się i unowocześnia baza szkoły. W chwili obecnej II LO dysponuje trzema profesjonalnie wyposażonymi pracowniami informatycznymi. Utworzono również dwa Szkolne Centra Multimedialne, z których korzystają uczniowie i nauczyciele. Wzbogaceniu zajęć edukacyjnych służą także zakupione przez szkołę projektory, kamery, notebooki oraz tablice interaktywne. Podczas zajęć wychowania fizycznego uczniowie naszej szkoły korzystają z nowoczesnej, profesjonalnie wyposażonej siłowni.

SERDECZNIE ZAPRASZAMY

Pełna prezentacja szkoły pojawi się po zatwierdzeniu oferty przedstawionej szkole.
Jeżeli szkoła nie otrzymała oferty, prosimy o kontakt:

zmiany@szkolnictwo.pl

Umieść poniższy link na swojej stronie aby wzmocnić promocję tej jednostki oraz jej pozycjonowanie w wyszukiwarkach internetowych:

X

TO JEST ROBOCZA PREZENTACJA JEDNOSTKI!

Zapraszamy placówkę do skorzystania z pełnej reklamy.
Skontaktuj się z redakcją katalogu,
ustal atrakcyjne warunki współpracy.
Ilość odwiedzin katalogu szkół:
wrzesień 2014 - 1.760.993
październik 2014 - 1.807.983
listopad 2014 - 1.782.702
styczeń 2015 - 2.003.589

OKS www.szkolnictwo.pl
e-mail: zmiany@szkolnictwo.pl
- ponad 1,5mln użytkowników/mies.


Zarejestruj się lub zaloguj, aby mieć pełny dostęp do informatora o szkołach.

Nauczycielu! Bezpłatne, interaktywne lekcje i testy oraz prezentacje w PowerPoint`cie --> www.szkolnictwo.pl (w zakładce "Nauka").

Zaloguj się aby mieć dostęp do platformy edukacyjnej
Zachodniopomorskie Pomorskie Warmińsko-Mazurskie Podlaskie Mazowieckie Lubelskie Kujawsko-Pomorskie Wielkopolskie Lubuskie Łódzkie Świętokrzyskie Podkarpackie Małopolskie Śląskie Opolskie Dolnośląskie