Startuj z nami!

www.szkolnictwo.pl

praca, nauka, rozrywka....

mapa polskich szkół
Nauka Nauka
Uczelnie Uczelnie
Mój profil / Znajomi Mój profil/Znajomi
Poczta Poczta/Dokumenty
Przewodnik Przewodnik
Nauka Konkurs
uczelnie

zamów reklamę
zobacz szczegóły
uczelnie
PrezentacjaMapaForumPrezentacja nieoficjalnaZmiana prezentacjiUczniowie
Liceum Ogólnokształcące

ul. T. Kościuszki 7, 28-340 Sędziszów
tel. (041) 381-16-56
www:   http://licsed.za.ple-mail:   lic_sendziszow@o2.pl
lo_sedziszow@o2.pl


Platforma Edukacyjna - gotowe opracowania lekcji oraz testów.
Od 01.01.2015 odwiedzono tę wizytówkę 2803 razy.
Chcesz zwiększyć zainteresowanie Twoją jednostką?
Zaprezentuj w naszym informatorze swoją jednostkę ->>>
* szkolnictwo.pl - najpopularniejszy informator edukacyjny - 1,5 mln użytkowników miesięcznie

 

LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE
kierunki kształcenia

- humanistyczno - językowy
- matematyczno - przyrodniczy
  • matematyczno - informatyczny
  • biologiczno - chemiczny

- klasa sportowa

Liceum Ogólnokształcące w Sędziszowie posiada dobrze wyposażone pracownie przedmiotowe,dostęp do nowoczesnej bazy sportowej. W szkole pracują dobrze wykwalifikowani nauczyciele. Jest to bezpieczna szkoła, w której panuje miła i przyjemna atmosfera. Absolwenci liceum studiują na renomowanych uczelniach w całym kraju.

Nauka kończy się egzaminem maturalnym, a absolwenci posiadają wiedzę ogólną, która umożliwia rozpoczęcie studiów na różnych kierunkach. O wysokim poziomie przygotowania uczniów w naszej szkole świadczą wyniki z egzaminu maturalnego oraz ilość młodzieży dostającej się na studia.

W styczniu 2006 została oddana do użytku nowoczesna pracownia multimedialna, która jest wyposażona w najnowszy sprzęt do nauczania informatyki i rozwijania zainteresowań w tej dziedzinie.

Liceum Ogólnokształcące w Sędziszowie nie jest dużą szkołą i ma to swoje zalety, ponieważ panuje tu rodzinna atmosfera, życzliwy, przyjazny stosunek do młodzieży. Nasi uczniowie czują się tutaj bezpiecznie, gdyż nie występują u nas patologiczne zjawiska, charakterystyczne dla szkół wielkomiejskich.

Wystarczająca ilość sal lekcyjnych zapewnia realizację zajęć dydaktycznych w cyklu jednozmianowym. Naszym priorytetem jest indywidualne podejście do uczniów, którzy nie są anonimowi. Stwarzamy możliwości na twórcze przeżycie trzech najwspanialszych lat młodości. Pragniemy dać młodzieży poczucie własnej wartości oraz siłę do kształtowania swojej przyszłości.

Szkoła organizuje wewnątrzszkolny system doradztwa oraz zajęć związanych z wyborem kierunku kształcenia, a także współdziała w tym zakresie z Poradnią Psychologiczno - Pedagogiczną w Jędrzejowie oraz innymi instytucjami świadczącymi poradnictwo i specjalistyczną pomoc uczniom i rodzicom.

Szkoła udziela opieki i pomocy uczniom, którym z przyczyn rozwojowych, rodzinnych lub losowych potrzebna jest pomoc i wsparcie poprzez: stypendia, stypendia unijne, zapomogi losowe, dożywianie, występowanie do innych instytucji o pomoc rzeczową i finansową dla uczniów.

Szkoła organizuje stałe spotkania z rodzicami w celu wymiany informacji oraz dyskusji na tematy wychowawcze nie rzadziej niż raz na kwartał.

Biblioteka szkoły jest pracownią szkolną służącą realizacji potrzeb i zainteresowań uczniów, zadań dydaktyczno - wychowawczych szkoły, doskonaleniu warsztatu pracy nauczyciela, popularyzowaniu wiedzy pedagogicznej wśród rodziców oraz w miarę możliwości wiedzy o regionie.

CO MOŻNA STUDOWAĆ PO UKOŃCZENIU KLASY?

Humanistyczno - językowej: filologię polską, filologię angielską, dziennikarstwo, historię, nauki polityczne, socjologię, filozofię.
Matematyczno - przyrodniczej:
pododdział matematyczno - informatyczny:, techniki komputerowe, automatykę i robotykę, elektrotechnikę, informatykę stosowaną, finanse i bankowość, budownictwo, elektronikę, telekomunikację, fizykę.
pododdział_ biologiczno - chemiczny: biologię, medycynę, biotechnologię, farmację, analitykę medyczną, fizykoterapię, ochronę Środowiska, pielęgniarstwo, położnictwo.
Sportowej: turystykę i rekreację, wychowanie fizyczne, fizjoterapię, antropologię, zarządzanie sportem, zarządzanie turystyką.

Pełna prezentacja szkoły pojawi się po zatwierdzeniu oferty przedstawionej szkole.
Jeżeli szkoła nie otrzymała oferty, prosimy o kontakt:

zmiany@szkolnictwo.pl

Umieść poniższy link na swojej stronie aby wzmocnić promocję tej jednostki oraz jej pozycjonowanie w wyszukiwarkach internetowych:

X

TO JEST ROBOCZA PREZENTACJA JEDNOSTKI!

Zapraszamy placówkę do skorzystania z pełnej reklamy.
Skontaktuj się z redakcją katalogu,
ustal atrakcyjne warunki współpracy.
Ilość odwiedzin katalogu szkół:
wrzesień 2014 - 1.760.993
październik 2014 - 1.807.983
listopad 2014 - 1.782.702
styczeń 2015 - 2.003.589

OKS www.szkolnictwo.pl
e-mail: zmiany@szkolnictwo.pl
- ponad 1,5mln użytkowników/mies.


Zarejestruj się lub zaloguj, aby mieć pełny dostęp do informatora o szkołach.

Nauczycielu! Bezpłatne, interaktywne lekcje i testy oraz prezentacje w PowerPoint`cie --> www.szkolnictwo.pl (w zakładce "Nauka").

Zaloguj się aby mieć dostęp do platformy edukacyjnej
Zachodniopomorskie Pomorskie Warmińsko-Mazurskie Podlaskie Mazowieckie Lubelskie Kujawsko-Pomorskie Wielkopolskie Lubuskie Łódzkie Świętokrzyskie Podkarpackie Małopolskie Śląskie Opolskie Dolnośląskie