Startuj z nami!

www.szkolnictwo.pl

praca, nauka, rozrywka....

mapa polskich szkół
Nauka Nauka
Uczelnie Uczelnie
Mój profil / Znajomi Mój profil/Znajomi
Poczta Poczta/Dokumenty
Przewodnik Przewodnik
Nauka Konkurs
uczelnie

zamów reklamę
zobacz szczegóły
uczelnie
PrezentacjaMapaForumPrezentacja nieoficjalnaZmiana prezentacjiUczniowie
XVI Liceum Ogólnokształcące

im. Armii Krajowej w Tarnowie

Al. Solidarności 18, 33-100 Tarnów
tel. (14) 688-90-55
www:   http://16lo.tarman.pl
XVI LO na Facebooku
e-mail:   sekret16lo@umt.tarnow.pl
dyr16lo@umt.tarnow.pl

Od 01.01.2015 odwiedzono tę wizytówkę 22600 razy.
Chcesz zwiększyć zainteresowanie Twoją jednostką?
Zaprezentuj w naszym informatorze swoją jednostkę ->>>
* szkolnictwo.pl - najpopularniejszy informator edukacyjny - 1,5 mln użytkowników miesięcznie

1C - KLASA POŻARNICZO-MEDYCZNA

- rozszerzenia:
  język angielski, biologia,chemia

- przedmiot dodatkowy:
 • przysposobienie pożarnicze (grupa pożarnicza)
 • ratownictwo przedmedyczne (grupa medyczna)

 

XVI LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE im. Armii Krajowej

1A - KLASA WOJSKOWA

- rozszerzenia:
  język angielski, fizyka, geografia,

- przedmiot dodatkowy:
 • edukacja wojskowa


1B - KLASA POLICYJNA

- rozszerzenia :
  język angielski, j. polski, geografia

- przedmiot dodatkowy:
 • wychowanie komunikacyjne
    (gr. BRD)
 • podstawy nauk kryminologii
    i kryminalistyki (gr. krymin.)

XVI LO przyjmując imię Armii Krajowej realizuje szerokie spektrum programu patriotycznego, "Semper fidelis – Bogu, Honorowi, Ojczyźnie i Nauce"

XVI Liceum Ogólnokształcące im Armii Krajowej to:
 • szkoła skuteczna - bo absolwenci naszej szkoły są dobrze przygotowani do podjęcia dalszej nauki lub pracy
 • szkoła przyjazna - bo proces nauczania jest atrakcyjny i inspirujący do dalszej, samodzielnej nauki
 • szkoła nowoczesna - bo baza dydaktyczna wspomaga kształcenie aby było skuteczne i praktyczne, uczymy przy pomocy nowoczesnych multimediów - tablice interaktywne, skomputeryzowane sale lekcyjne, Internet bezprzewodowy


XVI Liceum Ogólnokształcące mieści się w pięknym, zabytkowym budynku przy Alei Solidarności 18 w centrum Tarnowa. Pomimo młodego wieku, bo XVI LO istnieje dopiero od 1999 roku, szkoła ma wiele walorów. Do najważniejszych należy możliwość dostosowania programów do wymogów współczesności i potrzeb absolwentów gimnazjów. To w naszym LO powstały pierwsze w Tarnowie, a drugie w Małopolsce klasy o profilu wojskowym. Szkoła gwarantuje dobre podstawy wykształcenia dające możliwość kontynuacji nauki w każdej dziedzinie.

Nauka w naszym Liceum Ogólnokształcącym kończy się egzaminem maturalnym. Jest to szkoła z klasami mundurowymi (wojskowa, policyjna, pożarniczo-medyczna) i wybranymi przedmiotami rozszerzonymi. Oferta edukacyjna naszej szkoły skierowana jest do absolwentów gimnzajów i szkół podstawowych, którzy w przyszłości chcą związać swoje życie zawodowe ze służbą wojskową, policyjną, pożarniczą, ratownika medycznego. Klasy te polecane są absolwentom gimnazjów i szkół podstawowych, zainteresowanych służbami mundurowymi, zdyscyplinowanych, otwartych na wzmożony wysiłek fizyczny, chętnych do poświęcenia wolnego czasu na potrzeby drugiego człowieka, środowiska i szkoły. Przedmioty wojskowe wykładają profesjonaliści w tych dziedzinach.

Szkoła współpracuje na poziomie klas partnerskich z wyższymi uczelniami: Uniwersytet Pedagogiczny w Krakowie, Wyższa Szkoła Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie oraz Zakładami Mechanicznymi Tarnów, Komendą Miejską Policji w Tarnowie, Państwową Strażą Pożarną, 1. Regionalnym Ośrodkiem Dowodzenia i Naprowadzania Kraków-Balice i Strażą Graniczną, Państwową Wyższą Szkołą Zawodową w Tarnowie.

Współpraca z Małopolskim Ośrodkiem Ruchu Drogowego trwa od początku istnienia klasy policyjnej. Dzięki niej uczniowie mają okazję uczestniczyć w zajęciach przeprowadzanych w pracowni psychologicznej ośrodka oraz brać udział w konkursach i imprezach promujących bezpieczne poruszanie się po drodze, m.in. w „Konkursie na najlepszego instruktora nauki jazdy”.

Uczniowie klas pierwszych udają się na kilkudniowy obóz szkoleniowy, zwany poligonem, gdzie mogą w praktyce zastosować wiedzę i umiejętności oraz poznać nowe techniki i metody działania pod okiem doświadczonych instruktorów z zespołu Team 99 i kadry naszego liceum. o Zajęcia obejmują strzelectwo, bhp broni palnej, ratownictwo medyczne, techniki zjazdu na linach, samoobronę, a także musztrę, zajęcia z topografii i terenoznawstwa, wychowania fizycznego, służby wartowniczej, przysposobienia pożarniczego oraz survivalu.

Nasi uczniowie słyną z licznych sukcesów:
 • Stypendium Prezesa RM
 • Klub „Bezpieczna szkoła”
 • Stypendium "Brytania School"
 • Europejska Karta Bezpieczeństwa
 • II miejsce na ogólnopolskim konkursie "Żołnierze wyklęci"
 • II miejsce w międzypowiatowym konkursie recytatorskim poezji Tadeusza Kryzi
 • Zawody „O SREBRNE MUSZKIETY”
 • Olimpiada klas mundurowych

XVI Liceum Ogólnokształcące proponuje szeroką ofertę dodatkowych zajęć sportowych (pływanie, kung-fu, judo, strzelanie), zajęć związanych z wolontariatem, programach unijnych. Organizujemy i uczestniczymy w miejskich i powiatowych uroczystościach patriotycznych, a nasze mundury militarne dodają blasku i powagi wszystkim wydarzeniom. Uczniowie klas mundurowych szkolą poczty sztandarowe tarnowskich szkół, przeprowadzają pokazy z ewakuacji ludności i mienia, działań antyterrorystycznych i pomocy przedmedycznej. XVI Liceum prowadzi wiele programów związanych z wolontariatem, troską o Małą Ojczyznę.

Jesteśmy uczniami szkoły otwartej na świat. Uczymy się języków obcych, uczestniczymy w programach unijnych, jesteśmy trzecią szkołą w Polsce, która jest beneficjentem Europejskiej Karty Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego, bo kultura na drodze i bezpieczeństwo ich użytkowników, to dla nas, adeptów sztuki policyjnej sprawa pierwszorzędna. Uczniowie szkoły osiągają wysokie wyniki nauczania, prawie w 100% zdają egzamin maturalny, świetnie odnajdują się w konkursach przedmiotowych i tematycznych w województwie i w Polsce.

Jesteśmy organizatorami konkursów przedmiotowych, zawodów sportowych i militarnych jak również ich uczestnikami. Zdobywamy lepsze i gorsze miejsca, wyciągając wnioski na przyszłość. Zawsze walczymy fair – play i tej zasady uczymy młodszych kolegów i młodsze koleżanki.

MAŁE CENTRUM BIBLIOTECZNE INSTYTUTU GOETHEGO

Od września 2008 roku rozpoczęło przy naszej szkole działalność Centrum Biblioteczne Języka Niemieckiego pod patronatem Instytutu Goethego w Krakowie.

Jest to jedyne tego typu Centrum Biblioteczne w Tarnowie. Większe medioteki Instytutu znajdują się w Krakowie, Kielcach, Gliwicach i Rzeszowie.

Celem Centrum jest udostępnianie nauczycielom języka niemieckiego z Tarnowa i okolic materiałów metodyczno-dydaktycznych do języka niemieckiego i poradnictwo w tym zakresie. Zapraszamy również studentów oraz zainteresowanych uczniów, przygotowujących się do matury/konkursów, pragnących doskonalić swe umiejętności językowe. Materiały te zgromadzone zostały w bibliotece szkolnej i wypożyczane są w godzinach otwarcia biblioteki.

   Dostępne materiały:
 • podręczniki z całą obudową
 • materiały "okołopodręcznikowe"
 • (gramatyki, repetytoria leksykalne, materiały krajoznawcze)
 • materiały przygotowujące do egzaminów językowych Instytutu Goethego
 • materiały audio-video
 • słowniki
 • aktualne czasopismo "Deutsch Perfekt"

W zbiorach Centrum znajduje się wiele ciekawych pozycji przeznaczonych dla różnych poziomów językowych, które wspomogą i urozmaicą lekcje języka niemieckiego oraz materiały przygotowujące do egzaminów językowych na różnych poziomach.

ORGANIZACJA WOLNEGO CZASU

W ramach wolnego czasu oferujemy uczniom:
 • zajęcia w pracowni komputerowej
 • zajęcia w szkolnym koło strzeleckim
 • możliwość korzystania z centrum multimedialnego
 • spotkania w bibliotece i w filii Instytutu Goethego
 • uczestnictwo w pracach kół przedmiotowych
 • uczestnictwo w zajęciach koła sportowo-obronnego
 • możliwość realizacji pasji turystycznych, narciarskich
 • możliwość uczestnictwa w programie wolontariatu, koła PCK
 • udział w pracach Samorządu Uczniowskiego
 • praca w kole teatralnym
 • zajęcia na pływalni
 • zajęcia na strzelnicy
 • kung-fu
 • judo

Pełna prezentacja szkoły pojawi się po zatwierdzeniu oferty przedstawionej szkole.
Jeżeli szkoła nie otrzymała oferty, prosimy o kontakt:

zmiany@szkolnictwo.pl

Umieść poniższy link na swojej stronie aby wzmocnić promocję tej jednostki oraz jej pozycjonowanie w wyszukiwarkach internetowych:

X

TO JEST ROBOCZA PREZENTACJA JEDNOSTKI!

Zapraszamy jednostkę edukacyjną do współpracy.

Wypełnij formularz >>>
Od 20tu lat najpopularniejszy
i największy
informator branży edukacyjnej

- przedszkola, szkoły, uczelnie
-kolonie, zielone szkoły
- inne jednostki

OKS www.szkolnictwo.pl
e-mail: zmiany@szkolnictwo.pl
- ponad 1,5mln użytkowników/mies.


Zarejestruj się lub zaloguj, aby mieć pełny dostęp do informatora o szkołach.

Nauczycielu! Bezpłatne, interaktywne lekcje i testy oraz prezentacje w PowerPoint`cie --> www.szkolnictwo.pl (w zakładce "Nauka").

Zaloguj się aby mieć dostęp do platformy edukacyjnej
Zachodniopomorskie Pomorskie Warmińsko-Mazurskie Podlaskie Mazowieckie Lubelskie Kujawsko-Pomorskie Wielkopolskie Lubuskie Łódzkie Świętokrzyskie Podkarpackie Małopolskie Śląskie Opolskie Dolnośląskie