Startuj z nami!

www.szkolnictwo.pl

praca, nauka, rozrywka....

mapa polskich szkół
Nauka Nauka
Uczelnie Uczelnie
Mój profil / Znajomi Mój profil/Znajomi
Poczta Poczta/Dokumenty
Przewodnik Przewodnik
Nauka Konkurs
uczelnie

zamów reklamę
zobacz szczegóły
uczelnie
PrezentacjaMapaForumPrezentacja nieoficjalnaZmiana prezentacjiUczniowie
Zespół Szkół Ogólnokształcących

Gimnazjum i Liceum Akademickie

ul. Szosa Chełmińska 83, 87-100 Toruń
tel. (056) 655-55-60
www:   http://www.gimakad.torun.ple-mail:   szkola@gimakad.torun.pl


Platforma Edukacyjna - gotowe opracowania lekcji oraz testów.
Od 01.01.2015 odwiedzono tę wizytówkę 3988 razy.
Chcesz zwiększyć zainteresowanie Twoją jednostką?
Zaprezentuj w naszym informatorze swoją jednostkę ->>>
* szkolnictwo.pl - najpopularniejszy informator edukacyjny - 1,5 mln użytkowników miesięcznie

 

GIMNAZJUM AKADEMICKIE


LICEUM AKADEMICKIE

- Od roku szkolnego 2007/2008 uruchamiamy
  specjalną ofertę klasę matematyczno -
  informatyczną


Zespół Szkół Ogólnokształcących "Gimnazjum i Liceum Akademickie" jest publiczną, ponadpodstawową szkołą ogólnokształcącą przeznaczoną dla uczniów szczególnie uzdolnionych. Szkoła powstała w roku 1998 jako szkoła pięcioletnia łącząca gimnazjum i liceum, do której przyjmowani byli uczniowie po szóstej klasie dawnej szkoły podstawowej, a po wejściu w życie nowego ustroju szkolnego (w 1999 r.) - po jej ukończeniu. Gimnazjum i Liceum Akademickie jest jedyną bezpłatną szkołą tego typu w Polsce i oferuje uczniom spoza Torunia możliwość zamieszkania w internacie szkolnym.

Obecnie struktura szkoły ulega zmianie: kandydaci przyjmowani według zasad obowiązujących od 31 stycznia 2007 roku będą uczęszczać do trzyletniego Gimnazjum Akademickiego, po którym będą mogli ubiegać się o przyjęcie do trzyletniego Liceum Akademickiego. W obu szkołach, po uzyskaniu pozytywnej opinii publicznej poradni psychologiczno-pedagogicznej, uczniowie będą mieli prawo do zdobywania nauki w indywidualnym toku nauczania.

Szkoła ma charakter otwarty, to znaczy że możliwe jest przyjmowanie uczniów do klas kolejnych. W tym wypadku kandydaci muszą posiadać stosowną opinię poradni psychologiczno-pedagogicznej oraz udokumentowane szczególne osiągnięcia pozaszkolne potwierdzające ich zainteresowania. Zapraszamy takich kandydatów na tygodniowy pobyt w naszej szkole w celu poznania ich i po akceptacji przez Radę Pedagogiczną mogą stać się jej uczniami.

Jak przebiega nauczanie?

Szkoła i internat mieszczą się w dwóch nowych, pięknych budynkach. Statut ZSO "Gimnazjum i Liceum Akademickie" stanowi, że liczba uczniów w klasie nie powinna przekraczać 20 osób. Program realizowany jest w ciągach specjalistycznych o profilach humanistycznym, przyrodniczym i matematycznym. Od drugiej klasy uczniowie zdobywają wiedzę w szerszym zakresie, zgodnie ze swoimi zainteresowaniami, na dwóch wybranych przez siebie zajęciach kształcenia indywidualnego. Zajęcia te, w wymiarze 2x2 godziny tygodniowo, są obowiązkowe, a wybór dokonywany jest indywidualnie spośród niemal wszystkich przedmiotów nauczanych w szkole.

Wiodącym językiem obcym jest język angielski, którego uczniowie uczą się w wymiarze 4 godzin tygodniowo, w kilkunastoosobowych grupach na każdym poziomie. Drugim obowiązkowym językiem jest jeden z nauczanych języków nowożytnych, spośród których obecnie szkoła oferuje język niemiecki i rosyjski. Ponadto uczniowie mogą uczyć się języka francuskiego, łacińskiego i hiszpańskiego.

Począwszy od trzeciej klasy, w zależności od zainteresowań, nauczanie matematyki odbywa się równolegle w trzech grupach na każdym poziomie: matematycznej, przyrodniczej i humanistycznej. Organem prowadzącym ZSO "Gimnazjum i Liceum Akademickie" jest Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu. Dzięki temu uczniowie mają wyjątkowe możliwości poszerzania wiedzy i rozwijania swoich zainteresowań. Odbywa się to poprzez udostępnienie uczniom księgozbioru Biblioteki Uniwersyteckiej, otwarcie dla nich pracowni i laboratoriów naukowych oraz kształcenie w wybranych dziedzinach w UMK pod opieką pracowników naukowych. Ponadto uczniowie Gimnazjum i Liceum Akademickiego mają możliwość uczestniczenia w wybranych zajęciach na UMK na prawach studenta. Rozbudzaniu zainteresowań uczniów służą również wykłady zatytułowane "Profesorowie UMK proponują" oraz cykle wykładów monotematycznych odbywających się w szkole.

SERDECZNIE ZAPRASZAMY

Pełna prezentacja szkoły pojawi się po zatwierdzeniu oferty przedstawionej szkole.
Jeżeli szkoła nie otrzymała oferty, prosimy o kontakt:

zmiany@szkolnictwo.pl

Umieść poniższy link na swojej stronie aby wzmocnić promocję tej jednostki oraz jej pozycjonowanie w wyszukiwarkach internetowych:

X

TO JEST ROBOCZA PREZENTACJA JEDNOSTKI!

Zapraszamy jednostkę edukacyjną do współpracy.

Wypełnij formularz >>>
Od 20tu lat najpopularniejszy
i największy
informator branży edukacyjnej

- przedszkola, szkoły, uczelnie
-kolonie, zielone szkoły
- inne jednostki

OKS www.szkolnictwo.pl
e-mail: zmiany@szkolnictwo.pl
- ponad 1,5mln użytkowników/mies.


Zarejestruj się lub zaloguj, aby mieć pełny dostęp do informatora o szkołach.

Nauczycielu! Bezpłatne, interaktywne lekcje i testy oraz prezentacje w PowerPoint`cie --> www.szkolnictwo.pl (w zakładce "Nauka").

Zaloguj się aby mieć dostęp do platformy edukacyjnej
Zachodniopomorskie Pomorskie Warmińsko-Mazurskie Podlaskie Mazowieckie Lubelskie Kujawsko-Pomorskie Wielkopolskie Lubuskie Łódzkie Świętokrzyskie Podkarpackie Małopolskie Śląskie Opolskie Dolnośląskie