Startuj z nami!

www.szkolnictwo.pl

praca, nauka, rozrywka....

mapa polskich szkół
Nauka Nauka
Uczelnie Uczelnie
Mój profil / Znajomi Mój profil/Znajomi
Poczta Poczta/Dokumenty
Przewodnik Przewodnik
Nauka Konkurs
uczelnie

zamów reklamę
zobacz szczegóły
uczelnie
PrezentacjaMapaForumPrezentacja nieoficjalnaZmiana prezentacjiUczniowie
Liceum Ogólnokształcące Nr XII

im. Bolesława Chrobrego

Plac Orląt Lwowskich 2a, 53-605 Wrocław
tel. (71) 359-37-73
www:   http://www.lo12.wroc.pl
LO nr XII na Facebooku
e-mail:   sekretariat@lo12.wroc.pl

Od 01.01.2015 odwiedzono tę wizytówkę 12673 razy.
Chcesz zwiększyć zainteresowanie Twoją jednostką?
Zaprezentuj w naszym informatorze swoją jednostkę ->>>
* szkolnictwo.pl - najpopularniejszy informator edukacyjny - 1,5 mln użytkowników miesięcznie

 

LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE NR XII

- grupa historyczno-polonistyczna
- grupa matematyczno-historyczna
- grupa matematyczno-fizyczna
- grupa matematyczno-biologiczna

O nas

Liceum Ogólnokształcące nr. XII im. Bolesława Chrobrego jest jedną z najlepszych szkół średnich we Wrocławiu. Ponad pięćdziesięcioletnia tradycja, innowacyjny i prekursorski program nauczania, najlepsza kadra, przyjazna atmosfera i niezliczone sukcesy są gwarantem edukacji na najwyższym poziomie. W rankingach szkół ponadgimnazjalnych, gdzie bierze się pod uwagę przede wszystkim ilość laureatów i finalistów olimpiad przedmiotowych jesteśmy wśród najlepszych szkół Wrocławia. Od kilku lat jesteśmy notowani w najbardziej prestiżowym rankingu Rzeczypospolitej i Perspektyw.

W rankingu Centrum Organizacji Przedmiotowo-Tematyczno-Interdyscyplinarnych Olimpiad Społeczno-Historycznych w Białymstoku LO nr XII uplasowało się na wysokim 6. miejscu!

Znakomite wyniki maturalne oraz absolwenci studiujący na najbardziej prestiżowych kierunkach w kraju i zagranicą, stawiają "Dwunastkę" w elitarnym gronie najlepszych liceów. Nasz Samorząd Uczniowski od lat uznawany jest Najlepszym Samorządem Uczniowskim Wrocławia.

Dwunastka jest szkołą ogólnokształcącą w pełnym tego słowa znaczeniu. Uczniowie klas pierwszych realizują program podstawowy ze wszystkich obowiązkowych przedmiotów, a z trzech wybranych program rozszerzony. Od pierwszej klasy uczniowie mogą poszerzać swoje zainteresowania uczestnicząc w licznych kołach zainteresowań, warsztatach, projektach i konkursach organizowanych tak w szkole, jak i poza nią. Po zrealizowaniu programu podstawowego uczniowie uczą się przede wszystkim przedmiotów wybranych na poziomie rozszerzonym. W ten sposób mogą się rzetelnie przygotować się do egzaminu maturalnego.

Słyniemy również z rozwijania wśród naszych uczniów pasji i zainteresowań, stąd ogromna liczba kół przedmiotowych, artystycznych i bloków edukacyjnych. Od lat nasze kabarety zdobywają laury na najważniejszych przeglądach zespołów kabaretowych w kraju. Nowoczesna hala sportowa i wyposażenie szkoły sprawiają, że odnosimy również sukcesy w rywalizacji sportowej, co czyni naszą szkołę jeszcze bardziej atrakcyjną i sprawia, że uczniowie mogą rozwijać się na wielu polach. "Dwunastka" to znakomite wyniki, tradycja, wyjątkowa atmosfera i nowoczesność niespotykana w polskiej oświacie.

12 powodów, dla których warto uczyć się w "Dwunastce":
 1. Czołowe miejsce wśród liceów dolnośląskich – laureaci i finaliści olimpiad przedmiotowych.
 2. Doświadczeni nauczyciele (z licencją egzaminatora OKE).
 3. Wysoki odsetek uczniów przyjętych na studia (99%, w tym na studia dzienne 96%).
 4. Przyjazna atmosfera. Bezpieczna szkoła. Program adaptacyjny dla pierwszoklasistów. Szkolny Doradca Zawodowy.
 5. Wymiany Międzynarodowe z Niemcami, Izraelem, Ukrainą, Francją, Włochami
 6. Naprawdę aktywna działalność Samorządu Uczniowskiego.
 7. Współpraca z wyższymi uczelniami – wykłady, spotkania naukowe (dla uczniów szczególnie uzdolnionych indywidualny tok nauczania).
 8. Organizacja konkursów wewnątrzszkolnych i o zasięgu ogólnopolskim: Ogólnopolski Konkurs na Felieton, Szkolny Poliglota, My w Europie, Miecz Chrobrego, Turniej Wiedzy o Francji, Konkurs Napoleoński, Konkurs Translatorski, Międzyszkolny Konkurs Znajomości Mapy, Dzieli nas pół wieku, Zapomni Rossiju/ Zapamiętaj Rosję.
 9. Liczne kółka zainteresowań.
 10. Sukcesy sportowe.
 11. Szkolny bufet (gorące posiłki-obiady).
 12. Szkoła znajduje się w centrum miasta między placem Jana Pawła II (dawny plac 1. Maja) a Dworcem Świebodzkim.

Doświadczona kadra nauczycielska bierze udział w dodatkowych szkoleniach i warsztatach metodycznych, stale się dokształcając. Nauczyciele dbają nie tylko o wysoki poziom nauczania. Zależy im także na stworzeniu dobrych relacji z uczniami i atmosfery sprzyjającej efektywnej pracy i twórczemu podejściu do nauczanych przedmiotów. Korzyści, jakie powinien wynieść uczeń ze szkoły są na pierwszym miejscu. Wszystkich nauczycieli charakteryzuje profesjonalizm i pasja, z jaką wykonują swoją pracę.

Języki obce uczone są w grupach między oddziałowych, dostosowanych do poziomu zaawansowania uczniów. Do wyboru są cztery języki: angielski, niemiecki, francuski i rosyjski oraz w przypadku wystarczającej ilości chętnych – łacina. Przed rozpoczęciem nauki w klasie pierwszej uczniowie decydują się, którego języka będą się uczyć w trybie 4 godziny w tygodniu, a którego w trybie 2 godziny w tygodniu. Jeżeli uczyli się wybranych języków już wcześniej, piszą test poziomujący, który kwalifikuje ich do odpowiedniej grupy zaawansowania. Jeśli nie uczyli się wcześniej wybranego języka, zaczynają naukę od poziomu podstawowego.

W Dwunastce prężnie działa szereg kół rozwijających zainteresowania uczniów. Są to m.in.:
 • Otwarta Pracownia Sztuki
 • Dyskusyjny Klub Filmowy
 • koło Historii Sztuki
 • koło dziennikarskie
 • koło analizy poetyckiej
 • koło historii najnowszej
 • koła językowe
 • koło matematyczne
 • koło fizyczne
 • koło biologiczne
 • koło ornitologiczne
 • koło geograficzne
 • koło strzeleckie
 • SKS

W szkole prężnie działa Rada Samorządu Uczniowskiego, która między innymi organizuje szkolne dyskoteki, wieczorki karaoke i wiele innych imprez okolicznościowych. Pod opieką uczniów jest także Radiowęzeł szkolny, dzięki któremu przerwom między lekcjami towarzyszy różnego rodzaju muzyka.

Regularnie odbywają się wymiany uczniów ze szkołami z Niemiec, Francji, Izraela, Ukrainy, we Włoszech. Poza tym szkoła angażuje się w międzynarodowe programy i akcje umożliwiające kontakty z uczniami z innych krajów.


SERDECZNIE ZAPRASZAMY!!!

Pełna prezentacja szkoły pojawi się po zatwierdzeniu oferty przedstawionej szkole.
Jeżeli szkoła nie otrzymała oferty, prosimy o kontakt:

zmiany@szkolnictwo.pl

Umieść poniższy link na swojej stronie aby wzmocnić promocję tej jednostki oraz jej pozycjonowanie w wyszukiwarkach internetowych:

X

TO JEST ROBOCZA PREZENTACJA JEDNOSTKI!

Zapraszamy jednostkę edukacyjną do współpracy.

Wypełnij formularz >>>
Od 20tu lat najpopularniejszy
i największy
informator branży edukacyjnej

- przedszkola, szkoły, uczelnie
-kolonie, zielone szkoły
- inne jednostki

OKS www.szkolnictwo.pl
e-mail: zmiany@szkolnictwo.pl
- ponad 1,5mln użytkowników/mies.


Zarejestruj się lub zaloguj, aby mieć pełny dostęp do informatora o szkołach.

Nauczycielu! Bezpłatne, interaktywne lekcje i testy oraz prezentacje w PowerPoint`cie --> www.szkolnictwo.pl (w zakładce "Nauka").

Zaloguj się aby mieć dostęp do platformy edukacyjnej
Zachodniopomorskie Pomorskie Warmińsko-Mazurskie Podlaskie Mazowieckie Lubelskie Kujawsko-Pomorskie Wielkopolskie Lubuskie Łódzkie Świętokrzyskie Podkarpackie Małopolskie Śląskie Opolskie Dolnośląskie