Startuj z nami!

www.szkolnictwo.pl

praca, nauka, rozrywka....

mapa polskich szkół
Nauka Nauka
Uczelnie Uczelnie
Mój profil / Znajomi Mój profil/Znajomi
Poczta Poczta/Dokumenty
Przewodnik Przewodnik
Nauka Konkurs
uczelnie

zamów reklamę
zobacz szczegóły
uczelnie
PrezentacjaMapaForumPrezentacja nieoficjalnaZmiana prezentacjiUczniowie
Inżynieria Środowiska

POLITECHNIKA KOSZALIŃSKA - Wydział Budownictwa i Inżynierii Środowiska - Studia Podyplomowe

ul. Śniadeckich 2, 75-453 Koszalin
tel. (094) 347-85-00 w. 510, 515
www:   http://www.wbiis.tu.koszalin.pl
e-mail:   mailto:mailto:dziekanat@wbiis.tu.koszalin.pl


Platforma Edukacyjna - gotowe opracowania lekcji oraz testów.
Od 01.01.2015 odwiedzono tę wizytówkę 1294 razy.
Chcesz zwiększyć zainteresowanie Twoją jednostką?
Zaprezentuj w naszym informatorze swoją jednostkę ->>>
* szkolnictwo.pl - najpopularniejszy informator edukacyjny - 1,5 mln użytkowników miesięcznie


 

Studia te są kierowane do osób, pragnących uaktualnić i poszerzyć swoją wiedzę. Obejmują 2 semestry nauczania. Po zakończeniu absolwent uzyskuje świadectwo ukończenia studiów podyplomowych.

Absolwent kierunku INŻYNIERIA ŚRODOWISKA jest merytorycznie przygotowany do rozwiązywania problemów technicznych, technologicznych i organizacyjnych związanych z ochroną, wykorzysta­niem i przekształceniem zasobów środowiskowych – zarówno na terenach wiejskich, zurbanizowanych jak i wewnątrz budynków: mikroklimat oraz instalacje. Absolwent jest przygotowany do realizacji prac projektowych, wykonawczych, eksploatacyjnych, remontowo-budowlanych i produkcyjno-handlo­wych z zakresu inżynierii środowiska, we wszystkich dziedzinach gospodarki.

Specjalność sieci i instalacje sanitarne obejmuje zagadnienia związane z projektowaniem, wykonawstwem i eksploatacją sieci oraz pompowni wodociągowych oraz kanalizacyjnych, sieci gazowych, instalacji wodociągowych, kanalizacyjnych i gazowych, specjalnych instalacji sanitarnych. Absolwenci tej specjalności znajdują zatrudnienie w biurach projektowych, jednostkach planowania przestrzennego, przedsiębiorstwach wykonawczych, przedsiębiorstwach wodociągów i kanalizacji, zakładach przemysłowych, administracji państwowej.

Specjalność ogrzewnictwo, ciepłownictwo i klimatyzacja kształci studentów w zakresie obejmującym projektowanie, eksploatację oraz wykonawstwo sieci i central ciepłowniczych, instalacji centralnego ogrzewania, układów wentylacyjnych oraz instalacji i urządzeń klimatyzacyjnych. Zdobyta, na tej specjalności, wiedza oraz umiejętności umożliwiają podjęcie pracy w biurach projektowych, jednostkach planowania przestrzennego, przedsiębiorstwach wykonawczych, przedsiębiorstwach gospodarki cieplnej, zakładach przemysłowych, administracji państwowej.

Absolwenci specjalności technologia wody, ścieków i odpadów mają wiedzę i umiejętności w zakresie projektowania i eksploatacji układów technologicznych stosowanych do uzdatnianiu wody na cele komunalne. Znają metody oczyszczania ścieków przemysłowych i komunalnych z zastosowaniem jednostkowych procesów mechanicznych, chemicznych, fizykochemicznych jak i biologicznych. Są przygotowani w zakresie budowy i eksploatacji urządzeń stosowanych w inżynierii środowiska. Mają wiedzę w zakresie zapobiegania i minimalizacji odpadów, segregacji, recyklingu oraz unieszkodliwiania odpadów w tym składowania, bezpiecznego dla zdrowia ludzkiego i środowiska, a także ochrony gleby i atmosfery. Absolwenci tej specjalności mogą pracować w biurach projektów, instytucjach naukowo-badawczych, wykonawstwie, a także w urzędach i instytucjach mających związek z ochroną i inżynierią środowiska.

Specjalność ochrona i kształtowanie środowiska jest kierowana do studentów pragnących zdobyć gruntowną wiedzę przygotowującą do pracy na stanowiskach zajmujących się ochroną i kształtowaniem środowiska przyrodniczego.

Program nauczania, pogrupowany w trzech kategoriach, obejmuje następujące obszary wiedzy:

  • Zagadnienia dotyczące funkcjonowania ekosystemu, zastosowania bioindykacji przy ocenie zmian w środowisku naturalnym pod wpływem antropopresji oraz poznanie zasad i metod służących nowoczesnej ochronie przyrody.

  • Metody ochrony środowiska przed zanieczyszczeniami wody, gleby i powietrza, szczególnie w obszarach rolniczych i podlegających różnym formom ochrony przyrody lub krajobrazu.

  • Zagadnienia dotyczące planowania przestrzennego oraz podstaw prawnych i organizacyjnych ochrony środowiska w Polsce i Unii Europejskiej.

W ramach tej specjalności zapewnione jest również wszechstronne przygotowanie studentów do korzystania z najnowszych osiągnięć w dziedzinie wspomagania komputerowego w ochronie środowiska przyrodniczego (programy ochrony jezior, zlewni, systemów rzecznych, gleby, powietrza, systemy informacji geograficznej GIS itp.).

Pełna prezentacja szkoły pojawi się po zatwierdzeniu oferty przedstawionej szkole.
Jeżeli szkoła nie otrzymała oferty, prosimy o kontakt:

zmiany@szkolnictwo.pl

Umieść poniższy link na swojej stronie aby wzmocnić promocję tej jednostki oraz jej pozycjonowanie w wyszukiwarkach internetowych:

X

TO JEST ROBOCZA PREZENTACJA JEDNOSTKI!

Zapraszamy placówkę do skorzystania z pełnej reklamy.
Skontaktuj się z redakcją katalogu,
ustal atrakcyjne warunki współpracy.
Ilość odwiedzin katalogu szkół:
wrzesień 2014 - 1.760.993
październik 2014 - 1.807.983
listopad 2014 - 1.782.702
styczeń 2015 - 2.003.589

OKS www.szkolnictwo.pl
e-mail: zmiany@szkolnictwo.pl
- ponad 1,5mln użytkowników/mies.


Zarejestruj się lub zaloguj, aby mieć pełny dostęp do informatora o szkołach.

Nauczycielu! Bezpłatne, interaktywne lekcje i testy oraz prezentacje w PowerPoint`cie --> www.szkolnictwo.pl (w zakładce "Nauka").

Zaloguj się aby mieć dostęp do platformy edukacyjnej
Zachodniopomorskie Pomorskie Warmińsko-Mazurskie Podlaskie Mazowieckie Lubelskie Kujawsko-Pomorskie Wielkopolskie Lubuskie Łódzkie Świętokrzyskie Podkarpackie Małopolskie Śląskie Opolskie Dolnośląskie