Startuj z nami!

www.szkolnictwo.pl

praca, nauka, rozrywka....

mapa polskich szkół
Nauka Nauka
Uczelnie Uczelnie
Mój profil / Znajomi Mój profil/Znajomi
Poczta Poczta/Dokumenty
Przewodnik Przewodnik
Nauka Konkurs
uczelnie

zamów reklamę
zobacz szczegóły
uczelnie
PrezentacjaMapaForumPrezentacja nieoficjalnaZmiana prezentacjiUczniowie
Uniwersytet Rzeszowski
Wydział Pedagogiczno-Artystyczny

ul. Ks. J. Jałowego 24 (Dziekanat Instytut Pedagogiki), 35-959 Rzeszów
tel. (17) 872-18-05 (do 09)
35-040 Rzeszów, ul. Dąbrowskiego 83 (Instytut Muzyki)
www:   http://www.ur.edu.pl
http://www.ur.edu.pl/wydzialy/pedagogiczno-artystyczny
e-mail:   sekinped@ur.edu.pl
muzyka@ur.edu.pl

Od 01.01.2015 odwiedzono tę wizytówkę 15578 razy.
Chcesz zwiększyć zainteresowanie Twoją jednostką?
Zaprezentuj w naszym informatorze swoją jednostkę ->>>
* szkolnictwo.pl - najpopularniejszy informator edukacyjny - 1,5 mln użytkowników miesięcznie

<<< lista wydziałów

Kierunki


Kierunki studiów podyplomowych

W skład Wydziału wchodzą następujące Instytuty:

Kontakt


Instytut Muzyki Uniwersytet Rzeszowski
35-040 Rzeszów, ul. Dąbrowskiego 83
tel. 17 872 28 01
e-mail: muzyka@ur.edu.pl

Instytut Pedagogiki Uniwersytet Rzeszowski
35-010 Rzeszów, ul. Ks. Jałowego 24, pok. 101
tel./fax. 17 872-18-16
e-mail: sekinped@univ.rzeszow.pl



Instytut Pedagogiki


Instytut Pedagogiki powstał w roku 1980. Instytut Pedagogiki prowadzi studia
  • stacjonarne I stopnia (licencjackie) i II stopnia ( magisterskie uzupełniające)
  • niestacjonarne I stopnia (licencjackie) i II stopnia ( magisterskie uzupełniające)
  • studia podyplomowe

Działalność naukowo - badawcza Instytutu Pedagogiki koncentruje się wokół zagadnień historyczno - oświatowych, metodologicznych, dydaktycznych, edukacji wczesnoszkolnej, pedagogiki opiekuńczo - wychowawczej, andragogiki, pedeutologii i innych dyscyplin pedagogicznych. W ostatnim okresie rozwinęły się dalsze kierunki badań naukowych i studiów w dziedzinie diagnozy i młodzieży, patologii społecznych i psychoprofilaktyki, gerontopedagogiki, arteterapii, edukacji wielokulturowej, logopedii i komunikacji interpersonalnej, psychologicznych aspektów osobowości, podmiotowości i empatii w życiu, wychowaniu i edukacji oraz technologii informatycznych.

Współpraca naukowa i działalność akademicka
Instytut Pedagogiki prowadzi współpracę naukową z ośrodkami uniwersyteckimi krajowymi i zagranicznymi m.in.: z Uniwersytetem w Preszowie, Uniwersytetem Komeńskiego w Bratysławie, Uniwersytetem w Iwanofrankowsku, Instytutem Pedagogiki w Wittem Annen w Niemczech, Państwowym Uniwersytetem im. I. Franki we Lwowie. Priorytetem działań naukowo - edukacyjnych Instytutu Pedagogiki UR stały się: rozwój kadry naukowe, poszerzenie oferty edukacyjnej oraz podnoszenie jakości i atrakcyjności studiowania.


Instytut Muzyki


Intensywny rozwój kadry naukowo-dydaktycznej pozwolił na przekształcenie Katedry Wychowania Muzycznego w Instytut Muzyki /kwiecień 2000 r./, a od 01.IX.2001 roku Instytut stał się jednostką dydaktyczno-naukową utworzonego Uniwersytetu Rzeszowskiego. Znaczne zainteresowanie kierunkiem pozwoliło na uruchomienie studiów stacjonarnych oraz niestacjonarnych I i II stopnia.

Program kształcenia na kierunku edukacja artystyczna w zakresie sztuki muzycznej Instytutu Muzyki obejmuje zarówno przedmioty ogólne, jak i specjalistyczne, muzyczne, przygotowujące absolwentów do podjęcia pracy w charakterze nauczycieli muzyki w szkolnictwie ogólnokształcącym, jak i do roli animatorów i propagatorów kultury w domach kultury lub w innych instytucjach kulturalno - oświatowych.

Jak
wynika z przeprowadzonych badań ankietowych większość absolwentów pracuje w zdobytym zawodzie: uczą muzyki w szkole, prowadzą chóry i różnego rodzaju zespoły wokalno-instrumentalne. Pracując w charakterze instruktorów muzyki, nie tylko organizują koncerty, a także, albo - przede wszystkim uwrażliwiają pokolenie młodych Polaków na kulturę i sztukę.

Bazę
lokalową kierunku stanowi obecnie budynek przy ul. Dąbrowskiego 83 w Rzeszowie, gdzie odbywają się zajęcia dydaktyczne a także koncerty. Studenci i pedagodzy mają do dyspozycji 19 sal dydaktycznych, salę koncertową oraz kilka sal ćwiczeniowych.

Instytut Muzyki UR posiada także zbiory biblioteczne, obejmujące ok. 6.000 książek, ok. 1.000 czasopism /prenumerowanych krajowych: 24/ oraz zbiory specjalne /płyty, taśmy, materiały nutowe/ w liczbie ok. 5.600 pozycji. W pomieszczeniu przylegającym do magazynu nut i książek istnieje możliwość korzystania z aparatury audiowizualnej. Zbiory fonoteki zawierające głównie płyty CD obejmują literaturę muzyczną od średniowiecza po muzykę współczesną.

Studenci mają możliwość korzystania z instrumentarium zgromadzonego w Instytucie dzięki UR (4 fortepiany, 22 pianina, gitary, flety, akordeony, perkusja, instrumenty elektroniczne).

Wizytówką Instytutu Muzyki jest działający od ponad dwudziestu lat chór, który współpracuje z orkiestrą Filharmonii Podkarpackiej przygotowując wykonania dzieł oratoryjno-kantatowych, m.in. Harnasie K. Szymanowskiego, Requiem G. Faure, oratorium Mesjasz G.F. Haendla, Requiem W.A. Mozarta. W Instytucie działa także założony przez M. Wierzbieniec Chór Kameralny, będący laureatem konkursów chóralnych (Olsztyn, Legnica, Myślenice, Bańska Bystrzyca, Oskarshamn, Praga). Zespół ten wielokrotnie koncertował w kraju i za granicą (Austria, Belgia, Białoruś, Czechy, Słowacja, Szwajcaria, Szwecja, Ukraina) prezentując środowisko akademickie Rzeszowa szerokiemu gronu odbiorców.

Swoje umiejętności muzyczne studenci mają okazję przedstawić uczestnicząc także w koncertach zespołów instrumentalnych, których charakter jest zróżnicowany - od tercetów muzyki dawnej, przez małe zespoły o klasycznym składzie, do takich, których domeną jest muzyka rozrywkowa. Tradycją zespołów instrumentalnych jest organizowanie koncertów noworocznych.

Działalność naukowa pracowników Instytutu Muzyki ogniskuje się wokół zagadnień związanych z kulturą pogranicza, problematyką etnomuzykologiczną, a także wykonawstwem i dydaktyką muzyczną. Instytut jest organizatorem konferencji naukowych o zasięgu ogólnopolskim i międzynarodowym (m.in. Musica Galiciana). Pracownicy Instytutu w swoim dorobku posiadają publikacje w postaci szeregu artykułów naukowych i książek. Stałe cykle wydawnicze to Przegląd Muzyczny Moderato i Musica Galiciana.

Współpraca Instytutu Muzyki UR z instytucjami i organizacjami obejmuje uczelnie za granicą, m.in.: we Lwowie, Drohobyczu, Kijowie, Szeged, Preszowie, Bremie, Wiedniu, Salzburgu, a także polskie Akademie Muzyczne: w Krakowie, Warszawie, Poznaniu, Wrocławiu, Łodzi, Filharmonię Podkarpacką, Rzeszowskie Towarzystwo Muzyczne, Polski Związek Chórów i Orkiestr - Oddział w Rzeszowie oraz Stowarzyszenie Wspólnota Polska.

Pełna prezentacja szkoły pojawi się po zatwierdzeniu oferty przedstawionej szkole.
Jeżeli szkoła nie otrzymała oferty, prosimy o kontakt:

zmiany@szkolnictwo.pl

Umieść poniższy link na swojej stronie aby wzmocnić promocję tej jednostki oraz jej pozycjonowanie w wyszukiwarkach internetowych:

X

TO JEST ROBOCZA PREZENTACJA JEDNOSTKI!

Zapraszamy jednostkę edukacyjną do współpracy.

Wypełnij formularz >>>




Od 20tu lat najpopularniejszy
i największy
informator branży edukacyjnej

- przedszkola, szkoły, uczelnie
-kolonie, zielone szkoły
- inne jednostki

OKS www.szkolnictwo.pl
e-mail: zmiany@szkolnictwo.pl
- ponad 1,5mln użytkowników/mies.


Zarejestruj się lub zaloguj, aby mieć pełny dostęp do informatora o szkołach.

Nauczycielu! Bezpłatne, interaktywne lekcje i testy oraz prezentacje w PowerPoint`cie --> www.szkolnictwo.pl (w zakładce "Nauka").

Zaloguj się aby mieć dostęp do platformy edukacyjnej




Zachodniopomorskie Pomorskie Warmińsko-Mazurskie Podlaskie Mazowieckie Lubelskie Kujawsko-Pomorskie Wielkopolskie Lubuskie Łódzkie Świętokrzyskie Podkarpackie Małopolskie Śląskie Opolskie Dolnośląskie