Startuj z nami!

www.szkolnictwo.pl

praca, nauka, rozrywka....

mapa polskich szkół
Nauka Nauka
Uczelnie Uczelnie
Mój profil / Znajomi Mój profil/Znajomi
Poczta Poczta/Dokumenty
Przewodnik Przewodnik
Nauka Konkurs
uczelnie

zamów reklamę
zobacz szczegóły
uczelnie
PrezentacjaMapaForumPrezentacja nieoficjalnaZmiana prezentacjiUczniowie
Akademia Morska

w Szczecinie

ul. Wały Chrobrego 1/2, 70-500 Szczecin
tel. (91) 434-42-26
www:   http://www.am.szczecin.pl
e-mail:   am@am.szczecin.pl

Od 01.01.2015 odwiedzono tę wizytówkę 30987 razy.
Chcesz zwiększyć zainteresowanie Twoją jednostką?
Zaprezentuj w naszym informatorze swoją jednostkę ->>>
* szkolnictwo.pl - najpopularniejszy informator edukacyjny - 1,5 mln użytkowników miesięcznie

- Wydział Nawigacyjny
- Wydział Mechaniczny
- Wydział Inżynieryjno-Ekonomiczny Transportu


Akademia Morska w Szczecinie Akademia Morska w Szczecinie jest uczelnią cywilną, która kształci profesjonalistów znajdujących z powodzeniem pracę na morzu i lądzie. Nasi absolwenci to osoby doskonale przygotowane do wymogów rynku pracy - dobrze mówiące po angielsku, z nowoczesną wiedzą techniczną.

Flota światowa potrzebuje od zaraz 40 tysięcy specjalistów: kapitanów, oficerów pokładowych i oficerów mechaników okrętowych. Jest to szansa dla Ciebie na szybki awans zawodowy i osiąganie wysokich zarobków w młodym wieku.

W przeprowadzonym w 2010 r. rankingu tygodnika „Wprost” uczelnia uplasowała się na 8. miejscu wśród publicznych szkół wyższych w naszym kraju. Tym samym została uznana za najlepszą uczelnię na Pomorzu Zachodnim. Ocenie podlegała jakość kształcenia, szanse kariery zawodowej po ukończeniu szkoły oraz obszar jej działań naukowych.Kierunki kształcenia:

Wydział
Kierunki

Wydział Nawigacyjny
  • Nawigacja
  • Transport
  • Geodezja i kartografia
  • Informatyka

Wydział Mechaniczny
  • Mechanika i Budowa Maszyn
  • Mechatronika

Wydział
Inżynieryjno-Ekonomiczny
Transportu
  • Transport
  • Logistyka
  • Zarządzanie i inżynieria produkcji


Kierunki zamawiane

Stypendium 1000 zł miesięcznie
Studenci Wydziału Mechanicznego Akademii Morskiej w Szczecinie dostaną ministerialne stypendia w wysokości 1000 zł miesięcznie. Stypendiami objętych zostanie 50% studentów kierunku mechatronika i 40% studentów kierunku mechanika i budowa maszyn. Kryterium ich otrzymania na pierwszym roku będą oceny ze świadectw maturalnych, a w kolejnych latach studiów - oceny z egzaminów.

Płatne staże za granicą i atrakcyjne szkolenia
Na wypłatę stypendiów w najbliższych pięciu latach uczelnia otrzyma ponad 4 mln zł. Poza tym najlepsi studenci będą mogli wyjechać na płatne staże zagraniczne, za które otrzymają prawie 3 tys. zł miesięcznie. Dodatkowo wezmą udział w atrakcyjnych szkoleniach.

Bezpłatne zajęcia wyrównawcze
Studenci, którzy obawiają się matematyki i fizyki objęci zostaną indywidualnymi zajęciami wyrównawczymi, finansowanymi przez Unię Europejską.
Tematyka zagadnień poruszanych w trakcie zajęć będzie dostosowana do indywidualnych potrzeb studenta. Po zakończeniu wszystkich zajęć trener opisze poziom jego wiedzy, dokonany postęp oraz jego mocne i słabe strony. Opis ten zostanie przekazany nauczycielowi danego przedmiotu (matematyki lub fizyki) celem dalszej pracy ze studentem w grupie.

Kariera i zarobki

Absolwenci mają jasno określoną i pewną drogę awansu zawodowego. Pierwsza praca po studiach to zarobki w wysokości ponad 1000 euro miesięcznie. Już po sześciu latach, w wieku niespełna 30 lat można zdobyć dyplom kapitana żeglugi wielkiej lub starszego oficera mechanika i wynagrodzenie około 5000 euro!

Osoby, które chcą pracować na lądzie, znajdują zatrudnienie w przedsiębiorstwach przemysłu okrętowego i maszynowego, jako wysoko cenieni specjaliści dozoru technicznego oraz diagnostyki i remontów maszyn, w laboratoriach badawczych, instytucjach odpowiedzialnych za ochronę środowiska na różnych szczeblach administracji państwowej, w przedsiębiorstwach armatorskich, stoczniach i portach, biurach projektowych i służbach dozoru technicznego.

To łatwiejsze niż myślisz

Nabór na uczelnię odbywa się według bardzo prostych zasad. Wystarczy zdać egzamin maturalny i złożyć odpowiednie dokumenty. Dla tych, którzy nie wierzą, że poziom ich wykształcenia jest dostatecznie dobry aby poradzić sobie z przedmiotami ścisłymi w toku studiów, akademia organizuje nieodpłatne zajęcia wyrównawcze z matematyki i fizyki.

Stać Cię na studia

Nasi studenci nie muszą obawiać się, że koszty utrzymania będą dla nich zbyt wysokie. Akademia Morska w Szczecinie ma dobrze funkcjonujący system pomocy socjalnej. Każdy student może się ubiegać o stypendia: socjalne, naukowe, sportowe lub zapomogi losowe.

Wysoki poziom kształcenia

Program kształcenia dostosowany jest do współczesnych warunków eksploatacji floty. Umożliwia to nowoczesna baza dydaktyczna, włącznie ze świetnie wyposażonym statkiem szkolno-badawczym Nawigator XXI, laboratoriami i pracowniami specjalistycznymi, symulatorami, silnikami, kokpitami sterowniczymi, elektronicznymi mapami oraz nowo-czesnymi pracowniami komputerowymi.

Nie samą nauką człowiek żyje

Studia to nie tylko sama nauka i zajęcia programowe. Z nami możesz poszerzyć swoje zainteresowania i umiejętności. Koła naukowe pozwa­lają na rozwijanie pasji zawodowych. Akademicki Związek Sportowy prowadzi zajęcia kilkunastu sekcji sportowych. Masz łatwy dostęp do pływalni, siłowni, solarium oraz uczelnianego sprzętu sportowego. Możesz też świetnie się bawić. Klub Studencki „Pod Masztami” gwarantuje udane imprezy.

Pełna prezentacja szkoły pojawi się po zatwierdzeniu oferty przedstawionej szkole.
Jeżeli szkoła nie otrzymała oferty, prosimy o kontakt:

zmiany@szkolnictwo.pl

Umieść poniższy link na swojej stronie aby wzmocnić promocję tej jednostki oraz jej pozycjonowanie w wyszukiwarkach internetowych:

X

TO JEST ROBOCZA PREZENTACJA JEDNOSTKI!

Zapraszamy jednostkę edukacyjną do współpracy.

Wypełnij formularz >>>
Od 20tu lat najpopularniejszy
i największy
informator branży edukacyjnej

- przedszkola, szkoły, uczelnie
-kolonie, zielone szkoły
- inne jednostki

OKS www.szkolnictwo.pl
e-mail: zmiany@szkolnictwo.pl
- ponad 1,5mln użytkowników/mies.


Zarejestruj się lub zaloguj, aby mieć pełny dostęp do informatora o szkołach.

Nauczycielu! Bezpłatne, interaktywne lekcje i testy oraz prezentacje w PowerPoint`cie --> www.szkolnictwo.pl (w zakładce "Nauka").

Zaloguj się aby mieć dostęp do platformy edukacyjnej
Zachodniopomorskie Pomorskie Warmińsko-Mazurskie Podlaskie Mazowieckie Lubelskie Kujawsko-Pomorskie Wielkopolskie Lubuskie Łódzkie Świętokrzyskie Podkarpackie Małopolskie Śląskie Opolskie Dolnośląskie