Startuj z nami!

www.szkolnictwo.pl

praca, nauka, rozrywka....

mapa polskich szkół
Nauka Nauka
Uczelnie Uczelnie
Mój profil / Znajomi Mój profil/Znajomi
Poczta Poczta/Dokumenty
Przewodnik Przewodnik
Nauka Konkurs
uczelnie

zamów reklamę
zobacz szczegóły
uczelnie
PrezentacjaMapaForumPrezentacja nieoficjalnaZmiana prezentacjiUczniowie
Niepubliczne Przedszkole Językowo-Muzyczne "PROMYK"

w Szczecinie

ul. Grodzka 34a, 70-543 Szczecin
tel. (91) 488-18-37
www:   http://promyk.szczecin.pl
e-mail:   przedszkolepromyk@vp.pl

Od 01.01.2015 odwiedzono tę wizytówkę 3317 razy.
Chcesz zwiększyć zainteresowanie Twoją jednostką?
Zaprezentuj w naszym informatorze swoją jednostkę ->>>
* szkolnictwo.pl - najpopularniejszy informator edukacyjny - 1,5 mln użytkowników miesięcznie

 

ZAPRASZAMY DO PRZEDSZKOLA "PROMYK"

- przedszkole czynne jest od 7.00 do 17.00,
  w dzień Wigilii i Sylwestra do godz. 14.00

- na teren przedszkola mogą wchodzić tylko
  osoby posiadające kartę magnetyczną
  (każdy z rodziców otrzymuje taką kartę)

- grupy liczą do 20 dzieci
- zajęcia edukacyjne odbywają się
  w podgrupach do 10 dzieci.

- liczne zajęcia wychowawczo-dydaktyczne
- warsztaty, wycieczki, udzial
  w festiwalach i konkursach

Misją Niepublicznego Przedszkola Językowo - Muzycznego "PROMYK" jest tworzenie komfortowych warunków i środków zapewniających opiekę i wieloaspektowy rozwój dziecka w wieku przedszkolnym, tak by gotowe ono było podjąć obowiązek szkolny oraz by potrafiło radzić sobie z adaptacją do szybko zmieniających się warunków otoczenia.

Podmiotowo traktujemy dziecko i jego problemy, jesteśmy otwarci na jego predyspozycje i uzdolnienia, uczenie go samodzielności, uwrażliwianie na reguły i normy społeczne.

Przedszkole jest czynne od poniedziałku do piątku od 7.00 do 17.00. Dla zapewnienia bezpieczeństwa Naszym dzieciom, na teren przedszkola mogą wchodzić tylko osoby posiadające kartę magnetyczną. Każdy z rodziców otrzymuje taką kartę. Nasze grupy liczą do 20 dzieci. Zajęcia edukacyjne odbywają się w podgrupach do 10 dzieci.
Zapewniamy wieloaspektowy rozwój dziecka w komfortowych warunkach. Absolwenci naszego przedszkola to dzieci otwarte na świat, twórcze, osiągające w większości bardzo dobre wyniki w nauce szkolnej.

Jesteśmy otwarci na potrzeby i zainteresowania dziecka, wspieramy jego aktywność i kreatywność. Pomagamy dziecku w rozwijaniu talentów. Zapewniamy dobrze zorganizowane, atrakcyjne zajęcia w bogato wyposażonym, bezpiecznym budynku. Zabiegamy o partnerstwo z rodziną w wychowaniu dziecka.

Przedszkole zapewnia:
 • kompetentnych nauczycieli i wychowawców
 • opiekę, przyjazne, bezpieczne i korzystne dla zdrowia warunki edukacji
 • warunki prawidłowego rozwoju psychofizycznego i rekreacji
 • poszanowanie praw dziecka
 • funkcjonalne i estetyczne sale zajęć

Angielski codziennie
Dla efektywnego rozwoju językowego naszych podopiecznych pracujemy na metodzie immersji wprowadzanej za pomocą profesjonalnie przygotowanego autorskiego programu nauczania przedszkolnego "Promyk uczy angielskiego".

Stwarzamy każdemu dziecku szansę rozwoju na miarę jego możliwości. Chcemy wychować dziecko z bogatą wyobraźnią twórczą, zdolne do spontanicznej ekspresji własnych uczuć i myśli, otwarte na pomysły i inspiracje płynące od innych osób oraz gotowe szukać nowych, lepszych i oryginalnych rozwiązań.

Właściwe przygotowanie dziecka do następnego etapu edukacyjnego, jakim jest nauka w szkole podstawowej osiągamy poprzez różnorodne formy kształtowania i stymulowania rozwoju, szczególnie w aspekcie jego rozwoju fizycznego, aktywności twórczej, poziomu wiedzy o otaczającym go świecie oraz zachowań społeczno - emocjonalnych.

Zajęcia wychowawczo-dydaktyczne:
Zgodne z podstawą programową - służą kompleksowemu rozwojowi zmysłów, procesów spostrzegania, pamięci, myślenia oraz przybliżają wiedzę dotyczącą otaczającej dziecko rzeczywistości.

Zajęcia dodatkowe - pogłębiają wiedzę i podstawowe umiejętności.
 • język angielski, niemiecki - dzieci oswajają się z językiem, uczą się jego podstaw, poznają słowa i podstawowe zwroty poprzez wiersze, piosenki i zabawę. Język angielski jest prowadzony codziennie, w każdej grupie wiekowej. Język niemiecki - dwa razy w tygodniu dla 4,5,6 - latków.

  Okresowo przedszkole gości studentów z różnych stron świata (Chiny, Nowa Zelandia, Korea, Brazylia, Singapur), którzy uczą języka angielskiego oraz przybliżają dzieciom zabawy i zwyczaje ze swoich krajów
 • glottodydaktyka - doskonalenie mowy i przygotowanie do samodzielnego pisania i czytania, realizowana jest przez logopedę i wszystkich nauczycieli
 • zajęcia logopedyczne - przebiegają w formie grupowej i odbywają się dwa razy w tygodniu oraz indywidualnej (zajęcia nieodpłatne) - w zależności od potrzeb dziecka
 • rytmika - uczy wrażliwości muzycznej, poczucia rytmu, rozwija słuch i zmysł kinestetyczny, pozwala wyrażać emocje poprzez śpiew i ruch. Zajęcia odbywają się dwa razy w tygodniu.
 • gimnastyka korekcyjna - doskonali funkcjonowanie zmysłów, kształtuje motorykę małą i dużą, rozwija schemat ciała i kontrolę ruchów. Dodatkowo uczy współdziałania w grupie i właściwej rywalizacji. Zajęcia odbywają się dwa razy w tygodniu.
 • warsztaty teatralne i teatrzyki - około cztery razy w roku gościmy pana Janusza Słomińskiego z Teatru Pleciuga, dzięki któremu dzieci są jednocześnie aktorami i widzami. Kilka razy w roku oglądamy przedstawienia w gościnnym wykonaniu artystów z różnych polskich teatrów. Zdarza się, że nauczyciele lub nasi rodzice robią niespodzianki dzieciom i to oni przygotowują spektakl.

W naszym przedszkolu pracuje wykwalifikowana kadra, która stwarza dzieciom optymalne warunki do rozwoju przy wykorzystaniu różnorodnych form i metod otwartego stylu pracy.

W pracy z dziećmi nauczyciele wykorzystują wiele pomocy dydaktycznych, stosując nowatorskie metody pracy realizują wybrany program dydaktyczno-wychowawczy, pozwalający na dobre przygotowanie absolwentów do podjęcia nauki w szkole.


Przedszkole to miejsce dobrej zabawy, mądrości, szczęścia i radości.

Pełna prezentacja szkoły pojawi się po zatwierdzeniu oferty przedstawionej szkole.
Jeżeli szkoła nie otrzymała oferty, prosimy o kontakt:

zmiany@szkolnictwo.pl

Umieść poniższy link na swojej stronie aby wzmocnić promocję tej jednostki oraz jej pozycjonowanie w wyszukiwarkach internetowych:

X

TO JEST ROBOCZA PREZENTACJA JEDNOSTKI!

Zapraszamy jednostkę edukacyjną do współpracy.

Wypełnij formularz >>>
Od 20tu lat najpopularniejszy
i największy
informator branży edukacyjnej

- przedszkola, szkoły, uczelnie
-kolonie, zielone szkoły
- inne jednostki

OKS www.szkolnictwo.pl
e-mail: zmiany@szkolnictwo.pl
- ponad 1,5mln użytkowników/mies.


Zarejestruj się lub zaloguj, aby mieć pełny dostęp do informatora o szkołach.

Nauczycielu! Bezpłatne, interaktywne lekcje i testy oraz prezentacje w PowerPoint`cie --> www.szkolnictwo.pl (w zakładce "Nauka").

Zaloguj się aby mieć dostęp do platformy edukacyjnej
Zachodniopomorskie Pomorskie Warmińsko-Mazurskie Podlaskie Mazowieckie Lubelskie Kujawsko-Pomorskie Wielkopolskie Lubuskie Łódzkie Świętokrzyskie Podkarpackie Małopolskie Śląskie Opolskie Dolnośląskie