Startuj z nami!

www.szkolnictwo.pl

praca, nauka, rozrywka....

mapa polskich szkół
Nauka Nauka
Uczelnie Uczelnie
Mój profil / Znajomi Mój profil/Znajomi
Poczta Poczta/Dokumenty
Przewodnik Przewodnik
Nauka Konkurs
uczelnie

zamów reklamę
zobacz szczegóły
uczelnie
PrezentacjaMapaForumPrezentacja nieoficjalnaZmiana prezentacjiUczniowie
Niepubliczne Przedszkole "Akademia Pana Kleksa"

ul. Wielka 18, 53-341 Wrocław
tel. (71) 367-87-40, (71) 783-26-20
www:   http://www.przedszkole.wroclaw.pl
e-mail:   kleks@przedszkole.wroclaw.pl

Od 01.01.2015 odwiedzono tę wizytówkę 7779 razy.
Chcesz zwiększyć zainteresowanie Twoją jednostką?
Zaprezentuj w naszym informatorze swoją jednostkę ->>>
* szkolnictwo.pl - najpopularniejszy informator edukacyjny - 1,5 mln użytkowników miesięcznie

 

NIEPUBLICZNE PRZEDSZKOLE
"Akademia Pana Kleksa"

- zapraszamy dzieci od 2,5 do 5 roku życia
- w grupie maksymalnie jest 22. dzieci
- czynne 12 miesięcy w roku
- od poniedziałku do piątku
- wykwalifikowana kadra
- opieka specjalistów
- ciekawe, liczne zajęcia dodatkowe
- kształtowanie u dzieci chęci poznawania
  świata

- system kontroli jakości produkcji żywności
  dla dzieci HACCP

Nasza Akademia to przedszkole, w którym dzieci mają szansę rozwinięcia swoich talentów i wyobraźni, zdobycia nowych umiejętności, spotkań z przyjaciółmi i świetnej zabawy. Naszym największym dobrem jest dobro dziecka, przygotowujemy je do odnoszenia sukcesów i radzenia sobie z trudnościami. Pragniemy w każdym dziecku rozbudzać ciekawość świata i ludzi, spostrzegawczość i wrażliwość. Akademia Pana Kleksa jest przedszkolem z tradycjami - powstała w 1997 roku.

Dzięki przemyślanej koncepcji kreatywnego nauczania poprzez zabawę, rozbudzamy w dzieciach chęć i ciekawość poznawania otaczającego nas świata oraz naturalną spontaniczność, tak ważną dla harmonijnego rozwoju dziecka. Zadania edukacyjne realizowane w Akademii Pana Kleksa wykraczają poza podstawę i są projektowane w odniesieniu do potencjału rozwojowego dzieci.

W naszej ofercie zajęcia prowadzone przez specjalistów: język angielski i niemiecki, rytmikę, gimnastykę ogólnorozwojową, garncarstwo, zajęcia taneczne, komputerowe, zajęcia logopedyczne, szachy, karate, plastykę, zajęcia teatralne, koncerty muzyczne.Zajęcia fakultatywne prowadzone przez nauczycieli zgodnie z planem pracy:
  • "Mały Eddison" - zajęcia badawcze - laboratorium przedszkolaka
  • "Akademia dyplomacji" - cykl zajęć i zabaw obejmujących edukację społeczną
  • "Kącik łamigłówki" - ćwiczenia, gry i zabawy rozwijające logiczne myślenie
  • "Kółko szachowe"- cykl zajęć mających na celu przyswojenie przez uczestników podstaw gry w szachy i odkrywanie uzdolnień matematyczno-analitycznych

Przedszkole stwarza Rodzicom możliwość zapisania dziecka na zajęcia dodatkowo płatne prowadzone przez specjalistów zatrudnionych w naszym przedszkolu:
  
  • język angielski (zespoły 5-osobowe)
  • język niemiecki (zespoły 5-osobowe)
  • logopedia (indywidualnie)
  • gimnastyka korekcyjna (wg grup dyspanseryjnych)

Przedszkole to miejsce, w którym dzieci czują się bezpiecznie i komfortowo. Zapewniamy im dużo przestrzeni do zabawy oraz nauki. Wnętrza przedszkola zostały wyremontowane i ulepszone w 2013 roku. Specjalnie dla naszych wychowanków powstały nowe sale: komputerowo-biblioteczna, sportowo-rekreacyjna oraz sala do zajęć plastycznych.

W naszym przedszkolu dziecko nie będzie czuło się osamotnione. Wspólna zabawa z dziećmi pozwoli mu poznać smak przyjaźni i radości. Proponujemy dzieciom bogaty program dydaktyczny, rozszerzony o urozmaicone zajęcia dodatkowe.

Doświadczona i wykwalifikowana kadra pedagogów oraz specjaliści: logopeda, psycholog, filolodzy, rytmiczka, trenerzy, z pasją dbają o najwyższą jakość opieki nad dziećmi oraz towarzyszą im w codziennej nauce i zabawie, współtworząc niezapomniany świat dzieciństwa.

Akademia Pana Kleksa jest przedszkolem otwartym na potrzeby dzieci i rodziców – swoistą akademią malucha, gdzie podczas zabawy i pracy dzieci uczą się trudnej sztuki porządkowania świata. Misją przedszkola jest wspieranie działań wychowawczych i edukacyjnych rodziców oraz tworzenie bezpiecznych warunków do nabywania przez dzieci umiejętności zgodnie z ich możliwościami.

W naszym przedszkolu pracuje wykwalifikowana kadra, która stwarza dzieciom optymalne warunki do rozwoju przy wykorzystaniu różnorodnych form i metod otwartego stylu pracy. Nauczycieli ukończyli wyższe uczelnie pedagogiczne i studia podyplomowe. Posiadają rekomendacje do pracy z dziećmi w wieku przedszkolnym. Nauczyciele w naszej placówce realizują plany rozwoju zawodowego i osiągają kolejne stopnie awansu. W pracy z dziećmi nauczyciele wykorzystują wiele pomocy dydaktycznych, stosując nowatorskie metody pracy realizują wybrany program dydaktyczno-wychowawczy, pozwalający na dobre przygotowanie absolwentów do podjęcia nauki w szkole.

Posiłki
Kuchnia produkuje posiłki z dostarczanych codziennie rano produktów. Stołówka serwuje 4 posiłki dziennie. Modyfikujemy i urozmaicamy jadłospis, tak aby wartości odżywcze oferowane w menu optymalnie sprzyjały zdrowiu dzieci. Podajemy potrawy, w których skład wchodzą kasze: jaglana, gryczana, jęczmienna, a także komosa. Surówki są wzbogacane nasionami słonecznika, dyni, siemienia lnianego i otrębami pszennymi. Do produkcji żywności używamy ziół i naturalnych przypraw. Posiadamy bardzo dobrą ocenę jadłospisów przez Oddział Orzecznictwa i Próbobiorców Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej we Wrocławiu.

Przedszkole to miejsce dobrej zabawy, mądrości, szczęścia i radości.

Pełna prezentacja szkoły pojawi się po zatwierdzeniu oferty przedstawionej szkole.
Jeżeli szkoła nie otrzymała oferty, prosimy o kontakt:

zmiany@szkolnictwo.pl

Umieść poniższy link na swojej stronie aby wzmocnić promocję tej jednostki oraz jej pozycjonowanie w wyszukiwarkach internetowych:

X

TO JEST ROBOCZA PREZENTACJA JEDNOSTKI!

Zapraszamy jednostkę edukacyjną do współpracy.

Wypełnij formularz >>>
Od 20tu lat najpopularniejszy
i największy
informator branży edukacyjnej

- przedszkola, szkoły, uczelnie
-kolonie, zielone szkoły
- inne jednostki

OKS www.szkolnictwo.pl
e-mail: zmiany@szkolnictwo.pl
- ponad 1,5mln użytkowników/mies.


Zarejestruj się lub zaloguj, aby mieć pełny dostęp do informatora o szkołach.

Nauczycielu! Bezpłatne, interaktywne lekcje i testy oraz prezentacje w PowerPoint`cie --> www.szkolnictwo.pl (w zakładce "Nauka").

Zaloguj się aby mieć dostęp do platformy edukacyjnej
Zachodniopomorskie Pomorskie Warmińsko-Mazurskie Podlaskie Mazowieckie Lubelskie Kujawsko-Pomorskie Wielkopolskie Lubuskie Łódzkie Świętokrzyskie Podkarpackie Małopolskie Śląskie Opolskie Dolnośląskie