Startuj z nami!

www.szkolnictwo.pl

praca, nauka, rozrywka....

mapa polskich szkół
Nauka Nauka
Uczelnie Uczelnie
Mój profil / Znajomi Mój profil/Znajomi
Poczta Poczta/Dokumenty
Przewodnik Przewodnik
Nauka Konkurs
uczelnie

zamów reklamę
zobacz szczegóły
uczelnie
PrezentacjaMapaForumPrezentacja nieoficjalnaZmiana prezentacjiUczniowie
Wioska Indiańska

Marek "Kaprys" Ptasiński

ul. Kasztanowa 109, 43-600 Jaworzno
tel. kom. 606-400-255
www:   http://www.preria.nete-mail:   ptasinski@poczta.fm

Od 01.01.2015 odwiedzono tę wizytówkę 1732 razy.
Chcesz zwiększyć zainteresowanie Twoją jednostką?
Zaprezentuj w naszym informatorze swoją jednostkę ->>>
* szkolnictwo.pl - najpopularniejszy informator edukacyjny - 1,5 mln użytkowników miesięcznie

 

WIOSKA INDIAŃSKA

- program oparty jest na autentycznych zabawach, tańcach, wierzeniach Indian północnoamerykańskich
- prezentacja kultury rdzennych mieszkańców Ameryki

Proponowana oferta doskonale sprawdza się w niemalże każdej sytuacji a samo nasze uczestnictwo budzi wielkie zainteresowanie, chociażby ze względu na oryginalne, kolorowe stroje.

Nasze uczestnictwo to zarówno występy sceniczne, pogadanki, prezentacja rękodzieła, nauka pieśni i tańców indiańskich a przede wszystkim doskonała zabawa tak dla dzieci jak i dorosłych.

Elastyczność programu pozwala dostosować się do potrzeb i wymagań organizatora. Współpraca z wszystkimi grupami prezentującymi kulturę Indian w naszym kraju gwarantuje wysoki poziom i zadowolenie odbiorców. Do tej pory można było nas spotkać na imprezach integracyjnych, piknikach rodzinnych, dniach miasta, pokazach mody, imprezach plenerowych, szkołach, domach kultury, domach dziecka oraz różnego rodzaju festiwalach czy targach.

Występowaliśmy zarówno dla kilkutysięcznej publiczności jak i dla ścisłego grona odbiorców. O żywym zainteresowaniu prezentacją tej kultury świadczy chociażby udział w licznych, telewizyjnych programach (np. "Rozmowy w toku") czy coroczne występy u boku J. Owsiaka na WOŚP. Braliśmy również udział w wielu filmach dokumentalnych i programach w lokalnych stacjach TV.

Współpraca z najważniejszymi agencjami artystycznymi pozwala nam na występy przed prestiżową publicznością ze świata artystycznego, literackiego czy świata polityki. Nasza wiedza na ten temat jest ciągle wzbogacana poprzez bezpośredni kontakt z samymi Indianami. Podczas licznych już wizyt naszych "czerwonych braci" w Polsce, zyskaliśmy poparcie i przyzwolenie na taką działalność. Sami Indianie nazwali nas "ambasadorami kultury Indian w Polsce". Jesteśmy otwarci na wszelkie propozycje a nasza elastyczność pozwoli dostosować się do Państwa wymogów.

PROGRAM

WIOSKA INDIAŃSKA
Doskonałym zaznaczeniem naszej obecności a także nierozłącznym atrybutem jest wioska indiańska, na którą składają się charakterystyczne indiańskie namioty zwane tipi. Budzą one zawsze sporą ciekawość i mnóstwo pytań, dlatego jednym z punktów programu jest pokaz rozstawiania tipi. Podczas tego pokazu omawiane są poszczególne czynności, przedstawienie różnic pomiędzy innymi domami Indian (np. wigwamu) - ich nazwa i konstrukcja, znaczenia poszczególnych miejsc wewnątrz. Po rozstawieniu wioski , w tipi płonie ogień i mogą w nim zasiąść wszyscy chętni. Mogą oni słuchać opowieści, oglądać rękodzieło a co najważniejsze nauczyć się zasad panujących w domach Indian.
Czas trwania - około 30 min

FORMY EDUKACYJNE
Przeznaczeniem tych działań są przede wszystkim szkoły, placówki kultury o charakterze edukacyjnym, gdzie nacisk jest kładziony na przekazywanie informacji niż typowo rozrywkowy program. Całość trwa około 3 godzin z możliwością skracania bądź wydłużania programu. Jest to przekrojowa forma naszej działalności podzielona na dwie części. Pierwsza to część artystyczna, w której prezentujemy pokaz multimedialny wraz z towarzyszącymi tańcami, śpiewem, legendami, (zakres: historia, religia, geografia, muzyka, filozofia). Doskonałym miejscem jest sala gimnastyczna, gdzie również w sposób pokazowy rozstawiamy tipi. Druga część to warsztaty i pogawędki z zainteresowanymi mniejszymi grupkami osób (np. jedna, dwie klasy). Na takich spotkaniach, prowadzonych równocześnie, odpowiadamy na nurtujące pytania bądź przedstawiamy program tematyczny np. instrumenty (didgerido, tybetańskie dzwonki, indyjskie table, patyki deszczowe itp.) sztuka rękodzieła, historia, taniec czy tak zwane "burzenie mitów" Na każdym takim spotkaniu każdy z uczestników może zagrać na bębnie, nauczyć się śpiewać, wyszywać koralikami, tańczyć czy dowiedzieć się że skalpy to nie wymysł Indian. Warunek: przy prezentacji multimedialnej konieczne jest zaciemnienie okien i dostęp do sieci elektrycznej. Mile widziane odgrodzone miejsce jako garderoba (wystarczy parawan).

WYSTĘPY SCENICZNE
Przy dźwiękach oryginalnej muzyki Indian, przedstawiamy tańce, będące jednocześnie legendami i opowieściami z życia ludów tubylczych Ameryki Północnej. Każdy taniec trwa około 10-15 min

TANIEC I ŚPIEW
Prezentacja tańca współczesnego tzw. POWWOW. Są to tańce tańczone obecnie przez Indian na festiwalach w specjalnych kategoriach. Do każdej z nich tancerz musi wystąpić w stosownym, adekwatnym stroju. Najbardziej kolorowa i widowiskowa propozycja. Istnieje możliwość zaproszenia dodatkowych osób z innych grup dla efektowniejszego widowiska. Prawdziwa muzyka Indian to bęben, czyli głos Matki Ziemi. Prezentujemy autentyczne pieśni, jakże charakterystyczne a zarazem trudne, ale efekt jest zadziwiający! Na specjalne życzenie występ pieśniarzy Makha Sapa! Prezentacja kategorii tanecznych może trwać do 45 min. Dla zainteresowanych możliwość nauki pieśni i tańca.

GRY I ZABAWY DLA DZIECI
Strzelanie z łuku, zabawy z paciorkami, jaszczurki, bizonie jądra, kręciołki, indiańskie narty, bieg apacki, odgadywanie imion indiańskich (kalambury), równoważnia szoszonów, dzwoneczki, polowanie na grzechotnika, rzut strzałą, rzut bizonimi jądrami, rogi bizona, labirynt, rzut bolą.
Ponadto: konkursy plastyczne, zręcznościowe, wokalne, taneczne itp. - zabawy wyłącznie w plenerze Nasz program jest również programem dla osób niepełnosprawnych. Wymaga tylko pewnych modyfikacji i dostosowania do uczestników.

Dodatkowo w programie również:
  • dla chcących bawić się z poczuciem humoru - oferujemy również wspólna zabawę - porwanie...
  • wystawy
  • warsztaty sztuki rękodzieła
  • kuchnia indiańska

Pełna prezentacja szkoły pojawi się po zatwierdzeniu oferty przedstawionej szkole.
Jeżeli szkoła nie otrzymała oferty, prosimy o kontakt:

zmiany@szkolnictwo.pl

Umieść poniższy link na swojej stronie aby wzmocnić promocję tej jednostki oraz jej pozycjonowanie w wyszukiwarkach internetowych:

X

TO JEST ROBOCZA PREZENTACJA JEDNOSTKI!

Zapraszamy placówkę do skorzystania z pełnej reklamy.
Skontaktuj się z redakcją katalogu,
ustal atrakcyjne warunki współpracy.
Ilość odwiedzin katalogu szkół:
wrzesień 2014 - 1.760.993
październik 2014 - 1.807.983
listopad 2014 - 1.782.702
styczeń 2015 - 2.003.589

OKS www.szkolnictwo.pl
e-mail: zmiany@szkolnictwo.pl
- ponad 1,5mln użytkowników/mies.


Zarejestruj się lub zaloguj, aby mieć pełny dostęp do informatora o szkołach.

Nauczycielu! Bezpłatne, interaktywne lekcje i testy oraz prezentacje w PowerPoint`cie --> www.szkolnictwo.pl (w zakładce "Nauka").

Zaloguj się aby mieć dostęp do platformy edukacyjnej
Zachodniopomorskie Pomorskie Warmińsko-Mazurskie Podlaskie Mazowieckie Lubelskie Kujawsko-Pomorskie Wielkopolskie Lubuskie Łódzkie Świętokrzyskie Podkarpackie Małopolskie Śląskie Opolskie Dolnośląskie