Startuj z nami!

www.szkolnictwo.pl

praca, nauka, rozrywka....

mapa polskich szkół
Nauka Nauka
Uczelnie Uczelnie
Mój profil / Znajomi Mój profil/Znajomi
Poczta Poczta/Dokumenty
Przewodnik Przewodnik
Nauka Konkurs
uczelnie

zamów reklamę
zobacz szczegóły
uczelnie
PrezentacjaMapaForumPrezentacja nieoficjalnaZmiana prezentacjiUczniowie
Szkoła Estradowa

im. Anny German w Białymstoku

ul. Piastowska 11, 15-207 Białystok
tel. kom. 602-190-038
www:   http://www.szkolaestradowa.pl
e-mail:   helestr@gmail.com

Od 01.01.2015 odwiedzono tę wizytówkę 14370 razy.
Chcesz zwiększyć zainteresowanie Twoją jednostką?
Zaprezentuj w naszym informatorze swoją jednostkę ->>>
* szkolnictwo.pl - najpopularniejszy informator edukacyjny - 1,5 mln użytkowników miesięcznie


PRZEDSZKOLE MUZYCZNE "Niezapominajki"

- dla dzieci od lat 3 – 6
- dziecko w trakcie zajęć uczy się
  umiejętności współpracy, odwagi, gracji,
  pięknej postawy, reagowania na rytm,
  wyrażania emocji.

 

SZKOŁA MUZYCZNA I STOPNIA

- nauka trwa 4 lata
- nauka rozpoczyna się w trakcie nauki
  w szkole podstawowej

- uczniowie rekrutowani są w wieku
  od 7 do 14 lat


SZKOŁA MUZYCZNA II STOPNIA

- nauka trwa 4 lata
- dla młodzieży od 14 roku życia
  (wyjątkowo wcześniej, jeśli uczeń
  ukończył szkołę muzyczną I st i ma
  na swoim koncie artystyczne osiągnięcia)


OFERUJEMY MOŻLIWOŚĆ INDYWIDULANEGO TOKU NAUKI

- zajęcia odbywają się w Szkole Estradowej
  w co drugą sobotę

- obejmują emisję głosu, śpiew estradowy
  lub operowy, zajęcia teoretyczne
  oraz instrument


INDYWIDUALNE LEKCJE ŚPIEWU

Niepubliczna Szkoła Muzyczna I i II-go stopnia im. Anny German zwana dalej Szkołą Estradową to szkoła artystyczna założona w 1993r. Placówka wpisana jest do rejestru szkół artystycznych w Polsce pod nr. 132 I 407. Szkoła II stopnia daje uprawnienia zawodowe i dyplom upoważniający do pracy w dziedzinie śpiewu, tańca i teatru oraz podjęcia studiów muzycznych.

Po zdaniu odpowiedniego egzaminu szkoła przyjmuje:
  • dzieci (3 - 6 lat) - do tzw. grupy zerowej - "Niezapominajki"
  • dzieci (7 - 14 lat) - do szkoły I stopnia
  • młodzież powyżej 14 roku życia do szkoły II stopnia
    (możliwość przyjęcia do szkoły II stopnia wyjątkowo wcześniej, jeśli uczeń ukończył szkołę muzyczną I st i ma na swoim koncie artystyczne osiągnięcia)

    Nauka zarówno w I, jak i w II stopniu trwa 4 lata. Istnieje możliwość skrócenia czasu edukacji do 3, a nawet 2 lat, w przypadku przystąpienia do nauki z wysokim poziomem wiedzy z wykładanych przedmiotów.

Autorski program nauczania stworzony został przez pedagoga, kompozytorkę piosenek i autorkę tekstów, oraz animatora kultury mgr. Helenę Mieszkuniec - założycielkę szkoły. Program powstał na potrzeby Szkoły Estradowej z wyraźnym profilem musicalowym. W związku z tym oprócz śpiewu estradowego i operowego i przedmiotów muzycznych takich jak instrument, solfeż, teoria i historia muzyki i emisja głosu wprowadzono do programu taniec i teatr.

W trakcie nauki uczeń poznaje różne gatunki muzyki od piosenki dziecięcej, poprzez pop, jazz, rock, blues, gospels, country aż po poezję śpiewaną i piosenkę aktorską. Może zostać solistą i brać udział w musicalach. Jednocześnie uczniowie szkolą warsztat aktorski tzn. dykcję, emisję głosu, interpretację piosenek i tekstów, biorą udział w castingach, szkoleniach, kabarecie i musicalach.

Najważniejszym przedmiotem w szkole jest śpiew estradowy. W trakcie wielu występów każdy uczeń występując zarówno solo jak i w grupie zdobywa niezbędną praktykę. Podsumowaniem wszystkich umiejętności jest udział w musicalach które szkoła wystawia od 1999 roku. Oprócz umiejętności artystycznych dzieci i młodzież w szkole I stopnia uczą się odwagi w prezentowaniu własnych emocji, odpowiedzialności za powierzone im role, koleżeństwa poprzez współpracę z innymi uczniami a także zainteresowań dobrą muzyką, teatrem i tańcem.

Uczestniczenie w zajęciach szkoły ma na celu ogólne umuzykalnienie ucznia, urytmicznienie, wypracowanie optymalnego słuchu muzycznego, naukę posługiwania się zapisem muzycznym, zdobycie umiejętności gry na instrumencie. Ponadto uczeń zdobywa umiejętności z zakresu tańca, koordynacji ruchowej, właściwego poruszania się na scenie w zakresie np. występów scenicznych, prezentacji mody itd.

Równolegle uczeń poddawany jest edukacji teatralnej w ramach której poprawia dykcję, uczy się umiejętności prezentowania emocji, interpretacji tekstu bądź współpracy w grupie (podczas przygotowywania i prezentowania sztuk scenicznych oraz musicali).

Uczeń w połowie roku szkolnego przystępuje do egzaminu ze wszystkich przedmiotów. Podobnie sprawdzany jest poziom wiedzy ucznia na końcu roku szkolnego. Jeżeli poziom wiedzy ucznia jest zadowalający otrzymuje świadectwo i od nowego roku uczy się w wyższym oddziale.

Szkoła I stopnia nie kończy się dyplomem indywidualnym każdego z absolwentów, lecz wspólnym koncertem łączącym śpiew estradowy z teatrem i tańcem.

Program szkoły II stopnia jest tak skonstruowany aby uczeń opanował zarówno emisję głosu, teorię muzyki, solfeż (czytanie nut głosem) grę na wybranym instrumencie (fortepian lub gitara, ewentualnie flet prosty lub akordeon), jak również przedmioty praktyczne – śpiew estradowy lub operowy, taniec, teatr, podstawy prezentacji mody.

Uczniowie Szkoły Estradowej II stopnia po 4 latach nauki przystępują do dyplomu. Jest to pełnowymiarowy koncert publiczny wykonywany przez ucznia z elementami teatru, tańca itd. oceniany przez komisję artystyczną. Ocena na dyplomie jest średnią ocen uzyskanych z koncertu dyplomowego oraz wszystkich przedmiotów wykładanych w szkole.

Podczas nauki uczniowie biorą udział w koncertach, festiwalach, musicalach, nagraniach, castingach oraz obozach międzynarodowych i koloniach piosenkarskich. W ten sposób zdobywając praktykę zawodową i szlifując swój warsztat jednocześnie nawiązują znajomości z młodzieżą z całej Europy. Dotychczas uczniowie szkoły zdobyli ponad 500 nagród na ogólnopolskich festiwalach.

Od początku istnienia szkoła współpracuje z Polskim Stowarzyszeniem Jazzowym (PSJ), Spółdzielnią Mieszkaniową Słoneczny Stok, domami kultury z Litwy, Włoch, Francji, Łotwy, Bułgarii, Polski, a także z Domem Polskim w Wilnie. Prowadzimy też stałą współpracę ze Stowarzyszeniem Droga oraz Domem Opieki Społecznej w Zaściankach i z Domem Pomocy Społecznej przy ulicy Świerkowej w Białymstoku oraz z DSK.

Szkoła nie stawia górnej granicy wieku. Nauka w szkole trwa od września do czerwca włącznie. Lipiec i sierpień to okres przerwy wakacyjnej. Wszelkie dni wolne od nauki w szkołach publicznych (święta, ferie) są również dniami wolnymi w szkole estradowej.
Szkoła Estradowa im. Anny German w Białymstoku zaprasza!

Pełna prezentacja szkoły pojawi się po zatwierdzeniu oferty przedstawionej szkole.
Jeżeli szkoła nie otrzymała oferty, prosimy o kontakt:

zmiany@szkolnictwo.pl

Umieść poniższy link na swojej stronie aby wzmocnić promocję tej jednostki oraz jej pozycjonowanie w wyszukiwarkach internetowych:

X

TO JEST ROBOCZA PREZENTACJA JEDNOSTKI!

Zapraszamy jednostkę edukacyjną do współpracy.

Wypełnij formularz >>>
Od 20tu lat najpopularniejszy
i największy
informator branży edukacyjnej

- przedszkola, szkoły, uczelnie
-kolonie, zielone szkoły
- inne jednostki

OKS www.szkolnictwo.pl
e-mail: zmiany@szkolnictwo.pl
- ponad 1,5mln użytkowników/mies.


Zarejestruj się lub zaloguj, aby mieć pełny dostęp do informatora o szkołach.

Nauczycielu! Bezpłatne, interaktywne lekcje i testy oraz prezentacje w PowerPoint`cie --> www.szkolnictwo.pl (w zakładce "Nauka").

Zaloguj się aby mieć dostęp do platformy edukacyjnej
Zachodniopomorskie Pomorskie Warmińsko-Mazurskie Podlaskie Mazowieckie Lubelskie Kujawsko-Pomorskie Wielkopolskie Lubuskie Łódzkie Świętokrzyskie Podkarpackie Małopolskie Śląskie Opolskie Dolnośląskie