Startuj z nami!

www.szkolnictwo.pl

praca, nauka, rozrywka....

mapa polskich szkół
Nauka Nauka
Uczelnie Uczelnie
Mój profil / Znajomi Mój profil/Znajomi
Poczta Poczta/Dokumenty
Przewodnik Przewodnik
Nauka Konkurs
uczelnie

zamów reklamę
zobacz szczegóły
uczelnie
PrezentacjaMapaForumPrezentacja nieoficjalnaZmiana prezentacjiUczniowie
Państwowa Szkoła Muzyczna I stopnia

im. Tadeusza Szeligowskiego

al. Wojska Polskiego 115, 70-483 Szczecin
tel. (91) 423-26-55, fax (91) 423-26-57
www:   http://www.psm.szczecin.pl
PSM na Facebooku
e-mail:   psm@miasto.szczecin.pl

Od 01.01.2015 odwiedzono tę wizytówkę 11787 razy.
Chcesz zwiększyć zainteresowanie Twoją jednostką?
Zaprezentuj w naszym informatorze swoją jednostkę ->>>
* szkolnictwo.pl - najpopularniejszy informator edukacyjny - 1,5 mln użytkowników miesięcznie

 

SZKOŁA MUZYCZNA I STOPNIA

- 6-letni cykl nauczania
(przyjęcia dzieci w wieku od 5 do 10 lat)

- 4-letni cykl nauczania
(przyjęcia uczniów w wieku od 8 do 16 lat)

W strukturze organizacyjnej szkoły jest dział dziecięcy i dział młodzieżowy, w których kształci się uczniów w grze na fortepianie, instrumentach smyczkowych, dętych oraz na akordeonie, gitarze i perkusji. Nauka w szkole jest bezpłatna. Jesteśmy szkołą popołudniową, w której uczymy wyłącznie przedmiotów muzycznych: kształcenia słuchu, rytmiki, historii muzyki i literatury muzycznej.

Szkoła naucza gry na instrumentach: fortepian, skrzypce, wiolonczela, altówka, kontrabas, gitara, harfa, flet, klarnet, obój, fagot, saksofon, trąbka, waltornia, puzon, perkusja, akordeon.

Każdego roku Państwowa Szkoła Muzyczna wypuszcza w świat pokaźną grupę absolwentów. O randze szkoły bardziej przecież od liczb świadczą nazwiska wychowanków i ich sukcesy w kraju i na świecie.

W szkole znajdują się cztery sekcje instrumentalne:
  • Sekcja Teorii
  • Sekcja Fortepianu i Harfy
  • Sekcja Instrumentów Dętych, Akordeonu i Perkusji
  • Sekcja Instrumentów Smyczkowych i Gitary Klasycznej

Nowe instrumentarium Szkoły

Rewitalizacja budynku PSM I st. w Szczecinie dała nam możliwość ubiegania się o dofinansowanie zakupu nowych instrumentów do zmodernizowanej szkoły. 3 sierpnia 2015 roku z prawdziwą przyjemnością szkoła przyjęła pianina i fortepian, które zostały wybrane w salonie fabrycznym Yamaha w Hamburgu. Nowy fortepian akustyczny (tzw. gabinetowy), 5 pianin klasycznych i 4 pianina elektryczne zaczną w pełni służyć uczniom, pedagogom i wszystkim, którzy będą mieli przyjemność uczestniczyć w ważnych wydarzeniach Państwowej Szkoły Muzycznej I stopnia w Szczecinie. Zakup instrumentów dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach priorytetu Rozwój infrastruktury – Infrastruktura szkolnictwa artystycznego.

Edukacja dzieci z dysfunkcją wzroku

W II połowie 2011 roku nasza szkoła rozpoczęła działalność na rzecz poprawy warunków kształcenia dzieci z dysfunkcją wzroku. W naszej szkole uczą nauczyciele specjaliści w zakresie tyflodydaktyki. W ubiegłych latach szkołę ukończyli uczniowie w klasie fortepianu i skrzypiec. Obecnie kolejne uzdolnione muzycznie dzieci niepełnosprawne wzrokowo kształcą się również w zakresie gry na skrzypcach i fortepianie. Edukacja artystyczna takich uczniów wymaga korzystania ze specjalistycznych podręczników oraz urządzeń.

Dzięki współpracy, jaką udało się nawiązać ze Stowarzyszeniem Lions Club Szczecin "Magnolia" poprawiają się warunki w szkole mające ułatwić dzieciom niewidomym dostęp do specjalistycznej edukacji i wiedzy muzycznej. Szkoła zostaje stopniowo wyposażona w specjalistyczny sprzęt ułatwiający dzieciom naukę gry na instrumentach oraz podręczniki do audycji muzycznych i kształcenia słuchu w języku Braila.

Państwowa Szkoła Muzyczna I stopnia
  • kształci i wychowuje w zakresie edukacji artystycznej przyszłych profesjonalnych muzyków oraz świadomych odbiorców sztuki
  • ucząc w systemie indywidualnej gry na instrumentach promuje wspólne muzykowanie w zespołach i chórze
  • rozwija osobowość, wrażliwość estetyczną i otwartość społeczną
  • uczy kreatywności, systematycznej pracy, odpowiedzialności i umiejętności pracy w zespole
  • organizuje warsztaty i spotkania z mistrzami w dziedzinie muzyki
  • umożliwia wymianę doświadczeń pomiędzy nauczycielami i uczniami szkół muzycznych w środowisku lokalnym, ogólnopolskim i międzynarodowy

Chór

Chór Dziecięcy Państwowej Szkoły Muzycznej I stopnia pracuje pod dyrekcją Agaty Czekalińskiej od 2007 roku. Zespół tworzą uczniowie klas wyższych cyklu sześcioletniego i czteroletniego różnych specjalności instrumentalnych – dzieci i młodzież w wieku od 9-18 roku życia. Chórzyści aktywnie uczestniczą w życiu szkoły, występują zarówno na jej terenie, jak i podczas różnych uroczystości w mieście Szczecinie.

Zespół wykonuje zarówno utwory a`cappella pochodzące z różnych epok, muzykę wokalno-instrumentalną oraz współczesne aranżacje znanych standardów muzyki rozrywkowej. Od 2007 roku chór wystąpił w ponad 100 koncertach, konkursach, festiwalach i warsztatach na terenie Polski i Niemiec. Wśród wielkich dzieł wokalno-instrumentalnych wykonanych do tej pory przez chór można wymienić m.in. Carmina Burana Carla Orffa. Chórowi akompaniuje na fortepianie Monika Chodkowska.

Najważniejsze nagrody zdobyte przez Chór PSM I st.:
5.12.2015 International Festival of Advent and Christmas Music 2015 Bratislava (Słowacja) - Złote Pasmo w kategorii muzyki współczesnej - Srebrne Pasmo w kategorii chórów dziecięcych do 16 roku życia
13.06.2015 Malchower Kirchenpreis - Miiedzynarodowy Konkurs Muzyczny w Malchow - Nagroda Specjalna dla Zespołu
1.06.2015 Przegląd Chórów Szkół Muzycznych w Szczecinie Wyróżnienie - nagroda główna III Miejsce podczas Ogólnopolskiego Konkursu Chóralnego im. Wacława z Szamotuł, Szamotuły 2011r.
Brązowy Dyplom podczas 47 Międzynarodowego Festiwalu Pieśni Chóralnej w Międzyzdrojach - 2012r.
Zespół wykonuje zarówno utwory muzyki klasycznej wszystkich epok, jak i utwory muzyki rozrywkowej.

Zespół "ART BAND"

Zespół "ART BAND", założony przez Piotra Okrzyńskiego działa w Państwowej Szkole Muzycznej I st. w Szczecinie od 2003 roku. Skład zespołu to tradycyjny big band, złożony z sekcji saksofonów, trąbek, sekcji rytmicznej i dodatkowo sekcji klarnetów i fletów. Zespół z powodzeniem koncertuje na estradach miasta oraz poza granicami kraju.

Na repertuar zespołu składają się standardy muzyki jazzowej i rozrywkowej, takich kompozytorów jak: Count Basie, Duke Ellington, Herbie Hancock, George Gershwin, Cole Porter, John Lord, Steve Wonder. Kierownikiem zespołu jest Piotr Okrzyński, a Michał Koniarski prowadzi sekcję rytmiczną, Wojciech Bublej prowadzi sekcję instrumentów dętych blaszanych oraz Dariusz Podemski prowadzi zespół przygotowawczy ART BAND.


Serdecznie zapraszamy!

Pełna prezentacja szkoły pojawi się po zatwierdzeniu oferty przedstawionej szkole.
Jeżeli szkoła nie otrzymała oferty, prosimy o kontakt:

zmiany@szkolnictwo.pl

Umieść poniższy link na swojej stronie aby wzmocnić promocję tej jednostki oraz jej pozycjonowanie w wyszukiwarkach internetowych:

X

TO JEST ROBOCZA PREZENTACJA JEDNOSTKI!

Zapraszamy jednostkę edukacyjną do współpracy.

Wypełnij formularz >>>
Od 20tu lat najpopularniejszy
i największy
informator branży edukacyjnej

- przedszkola, szkoły, uczelnie
-kolonie, zielone szkoły
- inne jednostki

OKS www.szkolnictwo.pl
e-mail: zmiany@szkolnictwo.pl
- ponad 1,5mln użytkowników/mies.


Zarejestruj się lub zaloguj, aby mieć pełny dostęp do informatora o szkołach.

Nauczycielu! Bezpłatne, interaktywne lekcje i testy oraz prezentacje w PowerPoint`cie --> www.szkolnictwo.pl (w zakładce "Nauka").

Zaloguj się aby mieć dostęp do platformy edukacyjnej
Zachodniopomorskie Pomorskie Warmińsko-Mazurskie Podlaskie Mazowieckie Lubelskie Kujawsko-Pomorskie Wielkopolskie Lubuskie Łódzkie Świętokrzyskie Podkarpackie Małopolskie Śląskie Opolskie Dolnośląskie