Startuj z nami!

www.szkolnictwo.pl

praca, nauka, rozrywka....

mapa polskich szkół
Nauka Nauka
Uczelnie Uczelnie
Mój profil / Znajomi Mój profil/Znajomi
Poczta Poczta/Dokumenty
Przewodnik Przewodnik
Nauka Konkurs
uczelnie

zamów reklamę
zobacz szczegóły
uczelnie
PrezentacjaMapaForumPrezentacja nieoficjalnaZmiana prezentacjiUczniowie
Ogólnokształcąca Szkoła Muzyczna I stopnia

im. prof. Marka Jasińskiego

ul. Bolesława Śmiałego 42-43, 70-351 Szczecin
tel. (91) 484-43-24, fax (91) 484-79-17
www:   http://osm.szczecin.pl
e-mail:   osmis@miasto.szczecin.pl

Od 01.01.2015 odwiedzono tę wizytówkę 19743 razy.
Chcesz zwiększyć zainteresowanie Twoją jednostką?
Zaprezentuj w naszym informatorze swoją jednostkę ->>>
* szkolnictwo.pl - najpopularniejszy informator edukacyjny - 1,5 mln użytkowników miesięcznieJęzyki obce w szkole:

- angielski oraz włoski
 

SZKOŁA MUZYCZNA I STOPNIA

- klasy muzyczne realizujące sześcioletni program nauczania szkoły muzycznej I stopnia w zakresie gry na następujących instrumentach:
- akordeon
- altówka
- flet
- fortepian
- harfa
- gitara
- klarnet
- perkusja
- puzon
- saksofon
- skrzypce
- wiolonczela
- saksonet
- trąbka
- kornet
- kontrabas

Ogólnokształcąca Szkoła Muzyczna I st. w Szczecinie jest szkołą artystyczną, realizującą program szkoły podstawowej i szkoły muzycznej w cyklu sześcioletnim. Jesteśmy dzienną szkołą muzyczną, która łączy naukę gry na instrumentach z nauką przedmiotów ogólnokształcących obowiązujących w szkole podstawowej. Połączenie tych dwóch szkół w początkowym etapie edukacji przynosi wspaniałe rezultaty, czego dowodem ą najwyższe od lat wyniki sprawdzianu kompetencji uczniów klas szóstych w Województwie Zachodniopomorskim.

Jesteśmy szkołą dzienną, gwarantujemy bardzo wysoki poziom kształcenia ogólnego i muzycznego. Uzyskujemy najwyższe wyniki sprawdzianu szóstoklasisty, zajmujemy czołową pozycję w rankingach szkół ogólnokształcących i muzycznych. Gwarantujemy, że uczniowie naszej szkoły dostaną się do wymarzonych gimnazjów. Atutem OSM jest wypożyczalnia instrumentów. Posyłając dziecko do naszej szkoły inwestujecie Państwo w pociechę, a nie w wyjątkowo kosztowny sprzęt.

Do naszej szkoły trafiają wspaniałe, inteligentne, bardzo wrażliwe dzieci. Nasza szkoła jest więc specyficzną placówką, która szczególną opieką otacza dzieci najmłodsze, szczególnie zaś 6 – letnie, rozpoczynające edukację szkolną. Wychodzimy naprzeciw ich potrzebom rozwojowym. Każde z nich jest wyjątkowe, każde jest podmiotem naszych działań. Ogromnie ważny jest dla nas proces adaptacji 6 – latków w klasie pierwszej, zapoznanie ich ze specyfiką szkoły, jej logistyką, nauczycielami i innymi pracownikami.

Kadra w szkole
W placówce pracuje wysoko wykwalifikowana kadra nauczycieli, starannie dobrana pod kątem fachowości oraz umiejętności pracy z dziećmi. Pedagodzy są absolwentami znaczących ośrodków muzycznych w kraju. Wielu spośród nich może poszczycić się długoletnim stażem pedagogicznym i znaczącymi osiągnięciami pedagogicznymi. Nasi pracownicy podnoszą poziom swoich kwalifikacji zawodowych na kursach, warsztatach i seminariach. Dzielą się swoją wiedzą i umiejętnościami pracując w innych placówkach oświatowych. Wielu z nich jest czynnymi muzykami, na co dzień współpracującymi z Filharmonią Szczecińską, Operą na Zamku oraz zespołami kameralnymi.

O szkole
Ogólnokształcąca Szkoła Muzyczna I stopnia istnieje od 1979r. Od początku swojego istnienia cieszy się dużą popularnością wśród dzieci i rodziców. Budynek Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej I stopnia mieści się w samym centrum miasta, u zbiegu ulic Jagiellońskiej i Bolesława Śmiałego.
 • wysoki poziom kształcenia ogólnego, potwierdzony wieloletnimi rankingami, gwarantuje absolwentom możliwość dalszego kształcenia w każdej z wybranych szkół
 • uczniowie mają możliwość rozwijania swoich zainteresowań w licznych zespołach min. smyczkowym, perkusyjnym, muzyki rozrywkowej, kameralnym oraz w chórze
 • od pierwszej klasy prowadzimy naukę języków obcych, informatykę, naukę pływania
 • kadra pedagogiczna składa się z doświadczonych i oddanych dzieciom nauczycieli przedmiotów ogólnokształcących i artystycznych
 • dodatkową zaletą jest świetlica, dostępna dla uczniów klas 1-6
 • stwarzamy możliwość uczestnictwa w zajęciach basenu
 • szkoła dysponuje stołówką oraz bufetem


W planie zajęć szkolnych od klasy pierwszej są języki obce: angielski i włoski oraz informatyka. Uczniowie korzystają na co dzień z internetowego centrum informacji multimedialnej. Lekcje wychowania fizycznego i inne zajęcia sportowe odbywają się w dwóch salach gimnastycznych, siłowni, salce do zajęć gimnastyki korekcyjnej oraz na boisku szkolnym.

W godzinach 6:30 - 18:30 opiekę nad dziećmi pracujących rodziców sprawuje świetlica szkolna. Uczniowie korzystają z opieki medycznej: w szkole jest pielęgniarka i przyjmuje uczniów (za zgodą rodziców), stomatolog. Stołówka szkolna wydaje codziennie dwudaniowe obiady.

Zerówka
Szkoła prowadzi tzw. "muzyczną grupę zerową dla sześciolatków". Nabór wg zasad rekrutacji dla kl. pierwszej, badania uzdolnień muzycznych podobne, lecz w zmniejszonym zakresie.

Zajęcia pozalekcyjne
W szkole działają:
 • koła przedmiotowe: matematyczne, historyczne, przyrodnicze
 • koła zainteresowań: plastyczne, teatralne, dziennikarskie
 • zajęcia w pracowni ceramicznej
 • SKKT, sekcje SKS
 • zajęcia artystyczne
 • zajęcia wyrównawczo-kompensacyjne
 • gimnastyka korekcyjno-kompensacyjna
 • zajęcia indywidualne oraz grupowe z logopedą

W Ogólnokształcącej Szkole Muzycznej I stopnia im. prof. Marka Jasińskiego w Szczecinie działają zespoły kameralne, zespoły perkusyjne, zespół rozrywkowy oraz orkiestra "Cantabile" i chór "Belcanto".

Świetlica
Jedną z wielu funkcji współczesnej szkoły jest zapewnienie dzieciom opieki wychowawczej. Podstawową komórką, która realizuje tę funkcję, jest świetlica szkolna. W naszej świetlicy dzieci czują się dobrze, ponieważ stwarzamy im warunki do zaspokojenia ich oczekiwań i potrzeb. Mają możliwość rozwijania zainteresowań intelektualnych, artystycznych i technicznych. Przygotowujemy uczniów między innymi do właściwego spędzania wolnego czasu, wyrabiamy nawyki kulturalnej rozrywki, sportu i zabawy. Planujemy i organizujemy racjonalny wypoczynek i pobyt na świeżym powietrzu. Organizujemy także zespołową naukę, wdrażamy wychowanków do samodzielnej pracy umysłowej i udzielamy indywidualnej pomocy uczniom, mającym trudności z nauką.

SUKCESY SZKOŁY

Uczniowie Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej I stopnia:
 • otrzymują stypendia Prezydenta Rzeczpospolitej
 • są laureatami Międzynarodowego Konkursu Pianistycznego „Musical de France” w Paryżu
 • są laureatami Międzynarodowego Konkursu Pianistycznego im. Miłosza Magina w Paryżu
 • są laureatami Konkursu Pianistycznego „Steinway – Klavierspiel – Wettbewerb” w Berlinie
 • są laureatami i finalistami wielu innych konkurów muzycznych
 • są laureatami i finalistami wojewódzkich konkursów przedmiotowych: humanistycznego i matematyczno przyrodniczego
 • otrzymują stypendia Prezydenta Miasta Szczecina za wyniki w nauce
 • otrzymują stypendia artystyczne Prezydenta Miasta Szczecina
 • są stypendystami Krajowego Funduszu na rzecz Dzieci
 • otrzymują stypendia artystyczne Towarzystwa Przyjaciół Szczecina
 • osiągają bardzo wysoki wynik na sprawdzianie szóstoklasisty

   Organizujemy konkursy o zasięgu ogólnopolskim oraz regionalnym:
 • Ogólnopolski Konkurs Pianistyczny „Muzyka ilustracyjna i programowa w świecie dziecka”
 • Ogólnopolski Konkurs Sonat
 • Międzyszkolny Konkurs Kultury Języka Polskiego „Polacy nie gęsi…” pod patronatem Zachodniopomorskiego Kuratora Oświaty
 • Matematyczne Triki z Przyrody i Informatyki pod patronatem Zachodniopomorskiego Kuratora Oświaty

CHÓR "BELCANTO"

"Belcanto" jest wspaniałą wizytówką szkoły. Jego kariera to pasmo nieustannych sukcesów w skali województwa, makroregionu oraz kraju. Nie bez znaczenia jest fakt starannego doboru repertuaru, zbieżnego z zainteresowaniami członków chóru. Wieloletnia współpraca ze szczecińskimi kompozytorami, min. Markiem Jasińskim, Romanem Kraszewskim, Piotrem Klimkiem, zaowocowała nagraniami w Polskim Radio, płytą CD, zachwytem słuchaczy, uznaniem krytyków.

Sukcesy chóru:

 • Grand Prix na I Międzynarodowym Festiwalu Chórów Szkół Muzycznych w St. Petersburgu (Rosja) 1995r.,
 • I Miejsce na XVI Międzynarodowym Konkursie w Cantonigros (Hiszpania) 1998r.,
 • Złoty Dyplom na Międzynarodowym Festiwalu Chóralnym w Polheim (Niemcy) 1999r.,
 • Srebrny Medal na Międzynarodowym Festiwalu Chóralnym "Ołomuniec 2003" (Czechy).

Prowadząca chór p. Iwona Mróz Dudek została uhonorowana w 1998r. Nagrodą Artystyczną Miasta Szczecina. W 2002 otrzymała nagrodę Dyrektora Centrum Edukacji Artystycznej. Wśród wielu odznaczeń znajduje się także Złoty Krzyż Zasługi, Medal Komisji Edukacji Narodowej, Odznaka Honorowa z Laurem PZChiO, Zasłużony Działacz Kultury.

Pełna prezentacja szkoły pojawi się po zatwierdzeniu oferty przedstawionej szkole.
Jeżeli szkoła nie otrzymała oferty, prosimy o kontakt:

zmiany@szkolnictwo.pl

Umieść poniższy link na swojej stronie aby wzmocnić promocję tej jednostki oraz jej pozycjonowanie w wyszukiwarkach internetowych:

X

TO JEST ROBOCZA PREZENTACJA JEDNOSTKI!

Zapraszamy jednostkę edukacyjną do współpracy.

Wypełnij formularz >>>
Od 20tu lat najpopularniejszy
i największy
informator branży edukacyjnej

- przedszkola, szkoły, uczelnie
-kolonie, zielone szkoły
- inne jednostki

OKS www.szkolnictwo.pl
e-mail: zmiany@szkolnictwo.pl
- ponad 1,5mln użytkowników/mies.


Zarejestruj się lub zaloguj, aby mieć pełny dostęp do informatora o szkołach.

Nauczycielu! Bezpłatne, interaktywne lekcje i testy oraz prezentacje w PowerPoint`cie --> www.szkolnictwo.pl (w zakładce "Nauka").

Zaloguj się aby mieć dostęp do platformy edukacyjnej
Zachodniopomorskie Pomorskie Warmińsko-Mazurskie Podlaskie Mazowieckie Lubelskie Kujawsko-Pomorskie Wielkopolskie Lubuskie Łódzkie Świętokrzyskie Podkarpackie Małopolskie Śląskie Opolskie Dolnośląskie