Startuj z nami!

www.szkolnictwo.pl

praca, nauka, rozrywka....

mapa polskich szkół
Nauka Nauka
Uczelnie Uczelnie
Mój profil / Znajomi Mój profil/Znajomi
Poczta Poczta/Dokumenty
Przewodnik Przewodnik
Nauka Konkurs
uczelnie

zamów reklamę
zobacz szczegóły
uczelnie
PrezentacjaMapaForumPrezentacja nieoficjalnaZmiana prezentacjiUczniowie
Wrocławska Szkoła Filmowa Mastershot

ul. Wystawowa 1, 51-618 Wrocław
tel. kom. 508-145-295
(siedziba przy Wytwórni Filmow Fabularnych)
www:   http://www.szkolafilmowa.info
Mastershot na Facebooku
e-mail:   mastershot@szkolafilmowa.info

Od 01.01.2015 odwiedzono tę wizytówkę 35896 razy.
Chcesz zwiększyć zainteresowanie Twoją jednostką?
Zaprezentuj w naszym informatorze swoją jednostkę ->>>
* szkolnictwo.pl - najpopularniejszy informator edukacyjny - 1,5 mln użytkowników miesięcznie

 

WROCŁAWSKA SZKOŁA FILMOWA MASTERSHOT

kierunek - Realizacja Obrazu Filmowego

- Kierunek ten jest syntezą wielu zawodów,
  takich jak scenarzysta, reżyser, operator
  kamery, montażysta.


Wrocławska Szkoła Filmowa Mastershot wpisana do ewidencji niepublicznych szkół artystycznych Ministerstwa Kultury, została założona w 1996 roku i jest najstarszą prywatną szkołą filmową w kraju. Wyróżnia się kameralnym, przyjaznym klimatem, twórczą atmosferą, sprzyjającą powstawaniu i realizowaniu pomysłów filmowych. Szkoła nie posiada uprawnień szkoły publicznej, ponieważ realizuje wyłącznie swój autorski program nauczania, co wiążę się wyłącznie z brakiem przywileju wydawania legitymacji państwowych. Poza tym taki status daje szkole dużą samodzielność i niezależność w prowadzeniu edukacji filmowej.


Wykładowcami Wrocławskiej Szkoły Filmowej Mastershot są filmowcy z doświadczeniem oraz wykładowcy uczelni wyższych. W grupie dominują realizatorzy zdjęć. Znani operatorzy dają szanse profesjonalnego przygotowania do zawodu. Realizacji dźwięku, montażu filmowego, animacji, reżyserii czy produkcji uczą również wykładowcy związani z rynkiem filmowym, dzięki czemu studenci mają możliwość poznania całego procesu realizacji filmu w bardzo praktyczny sposób.

Nasza szkoła realizuje autorski program nauczania, trwający sześć semestrów. Kierunek, jakim jest Realizacja Form Filmowych, wyznacza ogólny zakres wykształcenia filmowego, dzięki czemu nasi studenci mają podstawową wiedzę potrzebną przy realizacji projektu filmowego.

Nabór

Wpisu do szkoły dokonujemy po złożeniu kwestionariusza oraz kopii świadectwa maturalnego lub ukończenia szkoły średniej. Zasady przyjęć oraz opłaty podane są w umowie o naukę, która jest zawarta w kwestionariuszu, dostępnym na naszej stronie (do pobrania). Nabór odbywa się w okresie poprzedzającym rok szkolny aż do wyczerpania około 20 miejsc. W miesiącach wakacyjnych prosimy o kontakt mailowy lub telefoniczny, w celu zorganizowania spotkania informacyjnego. Możliwe są zapisy drogą elektroniczną. Do szkoły mogą zapisać się kandydaci, którzy autentycznie interesują się realizacją filmową i wiążą swoją przyszłość z zawodem filmowca.

Składając dokumenty należy przygotować:
 • kwestionariusz
 • 4 fotografie
 • kopię świadectwa szkoły średniej (ukończenia lub maturalnego)
 • zaświadczenie od lekarza rodzinnego o braku przeciwwskazań w kształceniu
 • wpisowe lub dowód wpłaty na konto szkoły

Wyposażenie

Szkoła przez długi okres istnienia zgromadziła cenny i potrzebny do realizacji sprzęt filmowy:
  
 • kamery analogowe SONY BETACAM
 • kamery cyfrowe SONY DVCAM 170 oraz DVCAM 250
 • lampy Arri - dwa komplety
 • lampy podwieszane 1-2KW
 • mikser oświetlenia
 • miksery dźwięku, mikrofony i mikroporty
 • jazdę do zdjęć plus ramię
 • gripy, statywy, folie
 • filmowy zestaw projekcyjny

Warsztaty filmowe odbywają się na hali zdjęciowej. Posiadamy ponadto małą pracownię montażu w systemie AVID i animacji 3D.


Nauka

Szkoła Filmowa Mastershot kształci na kierunku Realizacja Obrazu Filmowego, który jest syntezą wielu zawodów, takich jak scenarzysta, reżyser, operator kamery, montażysta. Studiujący mają zajęcia w autorskich pracowniach oraz na warsztatach tematycznych. Każdy student może wybrać odpowiadający mu profil i pracować w takim charakterze podczas wielorakich realizacji. W ciągu okresu nauczania tworzymy wiele etiud filmowych, które powstają w kilku pracowniach i workshopach, gdzie poznajemy podstawową drogę filmowca, podzieloną na kilka etapów.

Na etapie scenariuszowym uczymy zasad pisania scenariusza oraz poznawania jego formatu.Tu rodzą się pomysły, które mają szanse realizacji. Etap reżyserski uczy różnych technik współpracy z aktorami oraz sposobów filmowej interpretacji scenariusza oraz pomysłów inscenizacyjnych. Uczymy również zasad przeprowadzania castingów oraz umiejętności prowadzenia prób aktorskich. Ne kolejnym etapie, którym jest realizacja filmowa, przekazujemy wiedzę o pracy ekipy na planie filmowym, o przeprowadzaniu dokumentacji filmowej, organizacji planu zdjęciowego i zadaniach reżysera, operatora oraz innych zawodów. Na etapie postprodukcji uczymy sposobów montażu filmowego, komponowania obrazów i dialogów, a następnie koloryzacji i udźwiękowienia.


Serdecznie Zapraszamy!!!

Pełna prezentacja szkoły pojawi się po zatwierdzeniu oferty przedstawionej szkole.
Jeżeli szkoła nie otrzymała oferty, prosimy o kontakt:

zmiany@szkolnictwo.pl

Umieść poniższy link na swojej stronie aby wzmocnić promocję tej jednostki oraz jej pozycjonowanie w wyszukiwarkach internetowych:

X

TO JEST ROBOCZA PREZENTACJA JEDNOSTKI!

Zapraszamy jednostkę edukacyjną do współpracy.

Wypełnij formularz >>>
Od 20tu lat najpopularniejszy
i największy
informator branży edukacyjnej

- przedszkola, szkoły, uczelnie
-kolonie, zielone szkoły
- inne jednostki

OKS www.szkolnictwo.pl
e-mail: zmiany@szkolnictwo.pl
- ponad 1,5mln użytkowników/mies.


Zarejestruj się lub zaloguj, aby mieć pełny dostęp do informatora o szkołach.

Nauczycielu! Bezpłatne, interaktywne lekcje i testy oraz prezentacje w PowerPoint`cie --> www.szkolnictwo.pl (w zakładce "Nauka").

Zaloguj się aby mieć dostęp do platformy edukacyjnej
Zachodniopomorskie Pomorskie Warmińsko-Mazurskie Podlaskie Mazowieckie Lubelskie Kujawsko-Pomorskie Wielkopolskie Lubuskie Łódzkie Świętokrzyskie Podkarpackie Małopolskie Śląskie Opolskie Dolnośląskie