Startuj z nami!

www.szkolnictwo.pl

praca, nauka, rozrywka....

mapa polskich szkół
Nauka Nauka
Uczelnie Uczelnie
Mój profil / Znajomi Mój profil/Znajomi
Poczta Poczta/Dokumenty
Przewodnik Przewodnik
Nauka Konkurs
uczelnie

zamów reklamę
zobacz szczegóły
uczelnie
PrezentacjaMapaForumPrezentacja nieoficjalnaZmiana prezentacjiUczniowie
Ośrodek Szkolno-Wychowawczy

w Damnicy

ul. Korczaka 1, 76-231 Damnica
tel. (59) 811-30-69
www:   http://www.oswdamnica.edu.pl
e-mail:   oswdamnica@op.pl


Platforma Edukacyjna - gotowe opracowania lekcji oraz testów.
Od 01.01.2015 odwiedzono tę wizytówkę 6138 razy.
Chcesz zwiększyć zainteresowanie Twoją jednostką?
Zaprezentuj w naszym informatorze swoją jednostkę ->>>
* szkolnictwo.pl - najpopularniejszy informator edukacyjny - 1,5 mln użytkowników miesięcznie

 

SZKOŁA PODSTAWOWA SPECJALNA NR 2

- na wszystkich etapach edukacyjnych uczniowie realizują Indywidualne Programy Edukacyjno –Terapeutyczne (IPET-y)

GIMNAZJUM SPECJALNE NR 2

- nauczyciele wykorzystują w swojej pracy materiały i pomoce dydaktyczne będące efektem ich własnych opracowań

SZKOŁA SPECJALNA PRZYSPOSABIAJĄCA DO PRACY

- gospodarstwo domowe z elementami rękodzieła artystycznego
- pomocnik konserwatora terenów zielonych
- pomocnik obsługi biur
- rękodzieło artystyczne z elementami małej gastronomii

Chcemy być placówką, która kształci uczniów na miarę XXI wieku; tak, by potrafili radzić sobie w zmieniającym się współczesnym świecie i stawić czoła coraz bardziej wymagającej rzeczywistości; tak, by w najbardziej efektywny i satysfakcjonujący sposób umożliwiać młodym ludziom rozwój.

Działalność wychowawcza naszej szkoły jest jednolitym, zintegrowanym z nauczaniem procesem realizowanym przez wszystkich nauczycieli za pomocą wszystkich zajęć edukacyjnych, wychowawczych, opiekuńczych, lekcyjnych i pozalekcyjnych w ścisłej współpracy z rodzicami, środowiskiem lokalnym, a także szerszym o zasięgu regionalnym i ogólnopolskim. Program wychowawczy zawiera treści i działania ukierunkowane na rozwój uczniów, a także doskonalenie kompetencji wychowawczych grona, realizowane przez nauczycieli, którzy na co dzień są wspomagani przez rodziców oraz pozostałych pracowników Ośrodka.

Ośrodek od kilku lat realizuje ogólnopolskie programy tj. „Równać Szanse”, „Szkoła z Klasą”, „Szkoła bez Przemocy”, „Góra Grosza”. Od 2000 r., co drugi rok szkolny, w placówce organizowane są ogólnopolskie (początkowo: wojewódzkie) imprezy kulturalno – oświatowe dla dzieci i młodzieży z niepełnosprawnością intelektualną; są to „Damnickie Betlejki” (w styczniu) i „Konfrontacje Kulturalne” (w maju lub w czerwcu).

Szkoła Specjalna Przysposabiająca do Pracy jest szkołą ponadgimnazjalną dla młodzieży niepełnosprawnej intelektualnie w stopniu umiarkowanym lub znacznym oraz z niepełnosprawnościami sprzężonymi. Szkoła zapewnia absolwentom gimnazjum kontynuację procesu edukacyjnego, a także przygotowanie do podjęcia aktywności społecznej.

Celem edukacji jest rozwijanie autonomii, wdrażanie do funkcjonowania społecznego, rozumienia i uznawania norm społecznych, a w szczególności wyposażenie ucznia - stosowanie do indywidualnych możliwości – w takie umiejętności i wiadomości, które pozwolą mu na postrzeganie siebie jako niezależnej osoby.

Uczniowie w ramach zajęć szkolnych realizują zajęcia zgodne z ramowym planem nauczania, tj.: funkcjonowanie osobiste i społeczne, zajęcia kształtujące kreatywność, wychowanie fizyczne oraz przysposobienie do pracy w postaci zajęć teoretycznych i praktycznych odbywających się w pracowniach szkolnych oraz w zakładach pracy, zgodnie predyspozycjami i zainteresowaniami uczniów.

Oczekiwanym efektem edukacji w Szkole Specjalnej Przysposabiającej do Pracy jest opanowanie podstawowych umiejętności i czynności z zakresu realizowanego profilu kształcenia, poznanie i umiejętne przestrzeganie podstawowych zasad BHP, a także przygotowanie do podjęcia samodzielnej lub wspomaganej pracy na określonym stanowisku, na wolnym lub chronionym rynku pracy. Zajęcia prowadzone są przez wysoko wykwalifikowanych, doświadczonych nauczycieli i wychowawców w pracowniach szkolnych doskonale wyposażonych w sprzęt i pomoce dydaktyczne. Uczniowie mają możliwość bezpłatnego zakwaterowania w internacie po uprzednim złożeniu podania.

Więcej informacji na naszej stronie internetowej

Pełna prezentacja szkoły pojawi się po zatwierdzeniu oferty przedstawionej szkole.
Jeżeli szkoła nie otrzymała oferty, prosimy o kontakt:

zmiany@szkolnictwo.pl

Umieść poniższy link na swojej stronie aby wzmocnić promocję tej jednostki oraz jej pozycjonowanie w wyszukiwarkach internetowych:

X

TO JEST ROBOCZA PREZENTACJA JEDNOSTKI!

Zapraszamy placówkę do skorzystania z pełnej reklamy.
Skontaktuj się z redakcją katalogu,
ustal atrakcyjne warunki współpracy.
Ilość odwiedzin katalogu szkół:
wrzesień 2014 - 1.760.993
październik 2014 - 1.807.983
listopad 2014 - 1.782.702
styczeń 2015 - 2.003.589

OKS www.szkolnictwo.pl
e-mail: zmiany@szkolnictwo.pl
- ponad 1,5mln użytkowników/mies.


Zarejestruj się lub zaloguj, aby mieć pełny dostęp do informatora o szkołach.

Nauczycielu! Bezpłatne, interaktywne lekcje i testy oraz prezentacje w PowerPoint`cie --> www.szkolnictwo.pl (w zakładce "Nauka").

Zaloguj się aby mieć dostęp do platformy edukacyjnej
Zachodniopomorskie Pomorskie Warmińsko-Mazurskie Podlaskie Mazowieckie Lubelskie Kujawsko-Pomorskie Wielkopolskie Lubuskie Łódzkie Świętokrzyskie Podkarpackie Małopolskie Śląskie Opolskie Dolnośląskie