Startuj z nami!

www.szkolnictwo.pl

praca, nauka, rozrywka....

mapa polskich szkół
Nauka Nauka
Uczelnie Uczelnie
Mój profil / Znajomi Mój profil/Znajomi
Poczta Poczta/Dokumenty
Przewodnik Przewodnik
Nauka Konkurs
uczelnie

zamów reklamę
zobacz szczegóły
uczelnie
PrezentacjaMapaForumPrezentacja nieoficjalnaZmiana prezentacjiUczniowie
Szkoła Podstawowa Nr 5

im. ks. Franciszka Olejniczaka w Gostyniu

ul. Graniczna 1, 63-800 Gostyń
tel. (65) 572-32-16
www:   http://www.sp5.gostyn.pl
SP nr 5 na Facebooku
e-mail:   sp5@gostyn.pl
sekretariat@sp5.gostyn.pl
Liczba odwiedzin od 01.01.2015: 20988 razy
dzięki wykupionej wizytówce w serwisie szkolnictwo.pl
(wysokie pozycjonowanie płatnej wizytówki =
= duża popularność
Twojej jednostki!)
* szkolnictwo.pl - najpopularniejszy informator edukacyjny - 1,5 mln użytkowników miesięcznie
 

SZKOŁA PODSTAWOWA

- nauka języka angielskiego od kl. I,
  j. niemiecki od kl. VII

- ciekawe zajęcia pozalekcyjne
- udział w licznych programach
  oraz projektach edukacyjnych
  i profilaktycznych

- opieka w świetlicy szkolnej
- przyjazna, miła atmosfera
- dobrze wyposażona baza dydaktyczna
- wykwalifikowana kadra
- udział w konkursach, imprezach,
  uroczystościach szkolnych

- aktywne metody pracy

"Nic tak nie ożywia i uszlachetnia duszy, jak ustawiczna troska o szczęście innych..."

ATUTY SZKOŁY

  • tworzenie klimatu wzajemnego szacunku, poszanowania godności, własnej wartości i indywidualności
  • edukacja z wykorzystaniem współczesnych środków multimedialnych
  • organizacja szeregu zajęć pozalekcyjnych o różnorodnej tematyce
  • udział w akcjach ogólnopolskich i projektach unijnych
  • współpraca z instytucjami
  • organizacja konkursów i imprez
  • współorganizacja imprez środowiskowych (Noc Muzeów, Festyn Parafialny, Dni Gostynia)
  • organizacja zawodów sportowych na etapie powiatu (aerobik grupowy, piłka nożna, unihokej)

BAZA DYDAKTYCZNA

Szkoła Podstawowa nr 5 im. ks. Fr. Olejniczaka jest szkołą nowoczesną i ciągle rozwijającą się. Zajęcia odbywają się dobrze wyposażonych izbach lekcyjnych. Szkoła posiada klasopracownie: polonistyczne, komputerowe, historyczną, matematyczną, przyrodniczą, języków obcych, plastyczno-muzyczną oraz gabinet pedagoga szkolnego. Mamy też salki gimnastyczne oraz bibliotekę. W szkole funkcjonuje także stołówka szkolna oraz świetlica. Przy szkole jest boisko sportowe. W styczniu 2010 roku odbyło się także otwarcie nowej sali sportowej.


W świetlicy
Po lekcyjach świetlica szkolna tętni życiem dzięki dzieciom, które w niej spędzają czas. Uczniowie nie tylko odrabiają lekcje, ale świetnie komunikują się z rówieśnikami, mają mnóstwo pomysłów na zabawę. Budowle z klocków, materacy, skakanie w klasy i na skakance, tworzenie pięknych obrazków przy pomocy kredek, bibuły, plasteliny, itp.


Klub Gier Planszowych
Od kilku lat w naszej szkole funkcjonuje Klub Gier Planszowych. Każdy kto ma ochotę na chwilę rozrywki może zasiąść do stolika w bibliotece z przyjaciółmi i spróbować swoich sił w kilkunastu różnorodnych rozgrywkach. Gry planszowe mogą się przyczynić do rozwoju umiejętności matematycznych, myślenia, przewidywania, planowania, rozwijać słownictwo oraz poszerzać wiedzę ogólną. Oczywiście jest to świetny sposób na znalezienie chwili na poszerzenie kontaktów interpersonalnych, które zanikają poprzez długotrwałe przebywanie przed komputerem. Dodatkowo uczestnicy zajęć mogą nauczyć się zasad zdrowej rywalizacji, szacunku dla przeciwnika oraz umiejętności przegrywania.

Zespół wokalny „Zaczarowana Melodia”
W Szkole Podstawowej nr 5 w Gostyniu od 2001 roku działa zespół wokalny „Zaczarowana Melodia”. Czynnie uczestniczą w nim uczniowie klas IV – VI, od 2004 roku wychowankowie klas III, a od 2014 roku także pierwsze i drugie klasy. Na zajęcia przychodzą dzieci wykazujące uzdolnienia muzyczne, które poprzez poznawanie piosenek o różnorodnej tematyce przygotowują oprawę wokalną uroczystości szkolnych i pozaszkolnych. Zespół wokalny odbywa się raz w tygodniu. Program zajęć zostaje ustalony w zależności od przewidzianych uroczystości w danym roku szkolnym. Tradycyjnie w pierwszym półroczu zespół wokalny przygotowuje się do wielkiego przedsięwzięcia, jakim jest Kolędowanie Świętogórskie, które wrosło już na stałe w harmonogram uroczystości naszego miasta - Gostynia. W drugim półroczu przedstawia opanowany repertuar, zgodnie z tematyką scenariusza, na zakończeniu klas szóstych. Ponadto bierze udział w różnorodnych uroczystościach miejskich.

Zespół wokalny „Zaczarowana Melodia” działający w Szkole Podstawowej nr 5 jest jedynym tak licznym zespołem wokalnym w gminie, promującym swoją placówkę.

WIZJA SZKOŁY

Celem pracy dyrekcji i nauczycieli Szkoły Podstawowej nr 5 im. ks. Fr. Olejniczaka w Gostyniu jest wszechstronny rozwój ucznia oraz zadowolenie rodziców z jakości pracy szkoły.

Pracownicy szkoły dążą do wychowania absolwenta, będącego osobą twórczą, sprawnie funkcjonującą w domu w szkole, pozytywnie patrzącego na świat, siebie i innych ludzi, a także traktującego naukę jako coś oczywistego. Uczeń kończący naszą szkołę ma określony, choć szeroki krąg zainteresowań, którym poświęca swój czas i które stara się rozwijać. Absolwent szkoły umiejętnie posługuje się nowoczesną technologią komputerową. Ponadto cechuje go: odpowiedzialność, krytycyzm, rozwaga, tolerancja, otwartość.


KONCEPCJA PRACY SZKOŁY

Szkoła Podstawowa nr 5 im. ks. Fr. Olejniczaka w Gostyniu to szkoła na miarę XXI wieku, to szkoła z pasją. Placówka ta daje satysfakcję rodzicom oraz nauczycielom mającym świadomość, że dzieci dobrze się w niej czują, naprawdę chcą do niej przychodzić, bo dzieją się w niej ciekawe rzeczy, a relacje z innymi osobami oparte są na szacunku, wzajemnej życzliwości i zrozumieniu. Właściwa atmosfera w szkole jest osiągana poprzez dobre relacje interpersonalne, działania na rzecz bezpieczeństwa uczniów, szeroki wachlarz imprez oraz poprzez organizację uroczystości szkolnych i lokalnych.


SERDECZNIE ZAPRASZAMY!

Umieść poniższy link na swojej stronie aby wzmocnić promocję tej jednostki oraz jej pozycjonowanie w wyszukiwarkach internetowych:

Zaloguj się aby mieć dostęp do platformy edukacyjnej
Zachodniopomorskie Pomorskie Warmińsko-Mazurskie Podlaskie Mazowieckie Lubelskie Kujawsko-Pomorskie Wielkopolskie Lubuskie Łódzkie Świętokrzyskie Podkarpackie Małopolskie Śląskie Opolskie Dolnośląskie