Startuj z nami!

www.szkolnictwo.pl

praca, nauka, rozrywka....

mapa polskich szkół
Nauka Nauka
Uczelnie Uczelnie
Mój profil / Znajomi Mój profil/Znajomi
Poczta Poczta/Dokumenty
Przewodnik Przewodnik
Nauka Konkurs
uczelnie

zamów reklamę
zobacz szczegóły
uczelnie
PrezentacjaMapaForumPrezentacja nieoficjalnaZmiana prezentacjiUczniowie
Specjalny Ośrodek Szkolno - Wychowawczy

w Kalwarii Zebrzydowskiej

ul. Broniewskiego 1, 34-130 Kalwaria Zebrzydowska
tel./fax (033) 876-49-18
www:   http://www.sosw-kalwaria.pl
e-mail:   sekretariat@sosw-kalwaria.pl


Platforma Edukacyjna - gotowe opracowania lekcji oraz testów.
Od 01.01.2015 odwiedzono tę wizytówkę 6203 razy.
Chcesz zwiększyć zainteresowanie Twoją jednostką?
Zaprezentuj w naszym informatorze swoją jednostkę ->>>
* szkolnictwo.pl - najpopularniejszy informator edukacyjny - 1,5 mln użytkowników miesięcznie 

W naszej placówce oferujemy:

- bezpłatne zajęcia logopedyczne
- internat
- różne atrakcje, np. ogniska, zabawy andrzejkowe
- gimnastykę korekcyjną
- turnusy rehabilitacyjne
- zajęcia sportowe
- kółka zainteresowańSpecjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Kalwarii Zebrzydowskiej jest palcówką przeznaczoną dla dzieci i młodzieży niepełnosprawnej umysłowo.
SOSW Kalwaria funkcjonuje już od ponad dwudziestu pięciu lat i posiada bogate doświadczenie zarówno w wychowaniu, opiece, jak i kształceniu uczniów ze specjalnymi potrzebami. W naszej palcówce uczeń może uczęszczać do szkoły podstawowej, do gimnazjum i do szkoły zawodowej.
Ciągłość kształcenia wpływa niezmiernie pozytywnie na prawidłowy i wszechstronny rozwój dziecka. W znacznym stopniu ogranicza stres związany ze zmianą szkół kolejnych szczebli nauczania. Nie bez znaczenia jest również fakt, iż w placówce uczeń przez wszystkie szczeble nauczania ma kontakt z tymi samymi nauczycielami. Dzięki temu, każde dziecko jest dokładnie poznane i otoczone indywidualną opieką dostosowaną do jego potrzeb. W szkole masowej jest to niemożliwe. Dziecko często pozostaje bezimiennym uczniem!
Klasy w naszej szkole są nieliczne, przez co dzieci czują się w nich dobrze i bezpiecznie. Poczucie bezpieczeństwa zapewnia im komfort nauki, indywidualne podejście do ucznia, bogato wyposażone klaso-pracownie i wszechstronna pomoc w nauce wykwalifikowanej kadry pedagogicznej.
Nasza placówka umożliwia uczniom zdobycie zawodu: stolarz i krawiec.
Nauka w szkole zawodowej trwa trzy lata. Uczeń ma możliwość odbycia praktycznej nauki zawodu w doskonale i nowocześnie wyposażonych pracowniach, pod okiem doświadczonych nauczycieli zawodu. Może również przystąpić po ukończeniu trzeciej klasy do egzaminu potwierdzającego kwalifikacje zawodowe.
Przy szkole jest internat, w którym mogą mieszkać nasi wychowankowie od poniedziałku do piątku. W internacie mają zapewnione całodzienne wyżywienie, fachową opiekę, pomoc w nauce, nowocześnie wyposażone pokoje sypialne oraz łazienki.

W ośrodku uczeń korzysta bezpłatnie z:
  1. zajęć rewalidacyjnych (wyrównawczych)
  2. zajęć logopedycznych
  3. zajęć socjoterapeutycznych i opieki psychologa
  4. zajęć rehabilitacyjnych, a w tym gimnastyka korekcyjna, pływanie na basenie, raz do roku wyjazd na dwutygodniowy turnus rehabilitacyjny nad morze
  5. kół zainteresowań
  6. zajęć sportowych

Placówka wspiera rodziny pozostające w trudnej sytuacji finansowej między innymi poprzez szeroko prowadzoną przez kadrę pedagogiczną akcję pozyskiwania darów rzeczowych i finansowych na rzecz podopiecznych ośrodka. Z pozyskanych środków wychowankowie otrzymują co roku między innymi paczki Mikołajkowe, mają organizowaną Wigilię, Śniadanie Wielkanocne, Dzień Dziecka w ramach zabawy majówkowej, dofinansowanie do wycieczek i inne. Pomoc dla dzieci udzielana jest według zapotrzebowania wychowanka i jego rodziny. Ważne jest również to, że uczeń w naszej szkole otrzymuje bezpłatne podręczniki, które wypożyczane są na czas trwania nauki. W żadnej szkole masowej nie ma takiej możliwości. Tym sposobem rodzice mogą zaoszczędzić spore sumy pieniędzy!
Nauka w naszej szkole jest bezpłatna! W naszym ośrodku uczeń i jego Rodzina mogą wiele zyskać! Bezpieczną przyszłość dla dziecka bez stresów i kosztów dla ucznia i jego Rodziny!

Drogi Rodzicu! Jeżeli leży Ci na sercu dobro Twojego dziecka, to nie zwlekaj i zapisz go do naszej szkoły. Tu znajdzie wszystko, co jest mu potrzebne.

U nas każde dziecko znajdzie swoją bezpieczną przyszłość, wolną od lęków i nieprzyjemnych sytuacji, których z pewnością często doświadczało dotychczas w związku ze swoją niepełnosprawnością.

Pełna prezentacja szkoły pojawi się po zatwierdzeniu oferty przedstawionej szkole.
Jeżeli szkoła nie otrzymała oferty, prosimy o kontakt:

zmiany@szkolnictwo.pl

Umieść poniższy link na swojej stronie aby wzmocnić promocję tej jednostki oraz jej pozycjonowanie w wyszukiwarkach internetowych:

X

TO JEST ROBOCZA PREZENTACJA JEDNOSTKI!

Zapraszamy jednostkę edukacyjną do współpracy.

Wypełnij formularz >>>
Od 20tu lat najpopularniejszy
i największy
informator branży edukacyjnej

- przedszkola, szkoły, uczelnie
-kolonie, zielone szkoły
- inne jednostki

OKS www.szkolnictwo.pl
e-mail: zmiany@szkolnictwo.pl
- ponad 1,5mln użytkowników/mies.


Zarejestruj się lub zaloguj, aby mieć pełny dostęp do informatora o szkołach.

Nauczycielu! Bezpłatne, interaktywne lekcje i testy oraz prezentacje w PowerPoint`cie --> www.szkolnictwo.pl (w zakładce "Nauka").

Zaloguj się aby mieć dostęp do platformy edukacyjnej
Zachodniopomorskie Pomorskie Warmińsko-Mazurskie Podlaskie Mazowieckie Lubelskie Kujawsko-Pomorskie Wielkopolskie Lubuskie Łódzkie Świętokrzyskie Podkarpackie Małopolskie Śląskie Opolskie Dolnośląskie