Startuj z nami!

www.szkolnictwo.pl

praca, nauka, rozrywka....

mapa polskich szkół
Nauka Nauka
Uczelnie Uczelnie
Mój profil / Znajomi Mój profil/Znajomi
Poczta Poczta/Dokumenty
Przewodnik Przewodnik
Nauka Konkurs
uczelnie

zamów reklamę
zobacz szczegóły
uczelnie
PrezentacjaMapaForumPrezentacja nieoficjalnaZmiana prezentacjiUczniowie
Publiczna Szkoła Podstawowa Nr 5

im. Wojska Polskiego

ul. Kościuszki 14, 84-300 Lębork
tel. (59) 863-18-15
www:   http://www.sp5lebork.neostrada.pl
e-mail:   sp5lebork@neostrada.pl
belfer25@interia.pl

Od 01.01.2015 odwiedzono tę wizytówkę 8656 razy.
Chcesz zwiększyć zainteresowanie Twoją jednostką?
Zaprezentuj w naszym informatorze swoją jednostkę ->>>
* szkolnictwo.pl - najpopularniejszy informator edukacyjny - 1,5 mln użytkowników miesięcznie

 

SZKOŁA PODSTAWOWA Nr 5

- klasa integracyjna
- nowoczesne metody nauczania
- nauka języka angielskiego, niemieckiego
- zajęcia w pracowni informatycznej
- pełnowymiarowa sala gimnastyczna
- szkoła należy do Klubu Przodujących Szkół
- certyfikat "Szkoły z klasą"
- oddział przedszkolny
- pedagog, logopeda
- gimnastyka korekcyjna
- gabinet medyczny prowadzony przez dyplomowaną higienistkę szkolną

"Zawsze gdy możesz, powiedz dobre słowo.
Wypowiedziane tak, albo inaczej
staje się cierniem, lub wonią kwiatową.
Zawsze gdy możesz, powiedz dobre słowo
to taka drobna rzecz, a wiele znaczy."

Pierwszy szkolny dzwonek zabrzmiał w jej murach 27 września 1960 roku i z tego powodu dzień ten jest dniem, w którym corocznie obchodzimy Święto Szkoły. Szkoła otwiera swoje podwoje i zaprasza uczniów i rodziców do jej odwiedzenia i spędzenia w niej czasu na zwiedzaniu, rozmowach z nauczycielami, wysłuchaniu koncertu bądź też obejrzenia przedstawienia czy prezentacji multimedialnych w wykonaniu naszych uczniów.

Nasi uczniowie już od klasy pierwszej uczą się języków obcych: języka angielskiego i języka niemieckiego. Mają też zajęcia w pracowni informatycznej. Nasze pracownie przedmiotowe są wyposażone w sprzęt audio-wideo oraz w pomoce dydaktyczne, które ułatwiają uczniom przyswajanie wiedzy i uatrakcyjniają zajęcia lekcyjne. Posiadamy pracownie komputerowe ze stałym dostępem do Internetu, a w pracowni językowej dzieci przyswajają sobie język angielski i niemiecki korzystając z profesjonalnego wyposażenia w aparaturę nagłaśniającą. Uczniowie w każdej chwili mogą wzbogacać swoją wiedzę korzystając z zasobów szkolnej biblioteki i czytelni, która oferuje im wiele tysięcy woluminów, mnóstwo czasopism oraz wiele programów multimedialnych będących źródłem wiedzy i rozrywki. Czytelnicy biblioteki mogą korzystać z komputerów i Internetu.

Zajęcia wychowania fizycznego odbywają się na pełnowymiarowej sali gimnastycznej, która wyposażona jest w nowoczesne zaplecze sanitarne. Miłym uatrakcyjnieniem lekcji wychowania fizycznego są zajęcia na basenie miejskim.

Otaczamy nasze dzieci szczególną troską starając się zapewnić im pełną, profesjonalną i wielostronną opiekę. Mamy szkolnego pedagoga i logopedę. W celu korygowania wad postawy organizowane są lekcje gimnastyki korekcyjnej, a w celu korygowania wad wymowy - zajęcia z logopedą. Prowadzone są zajęcia grupy socjoterapeutycznej. Posiadamy również gabinet medyczny prowadzony przez dyplomowaną higienistkę szkolną.

Szkoła posiada świetlicę. Od kilku lat od organizuje "Międzyszkolny Turniej Warcabowy". Natomiast nasza stołówka serwuje smaczne, dwudaniowe obiady.

Uczniowie naszej szkoły biorą udział w konkursach przedmiotowych, np. z języka polskiego, języka angielskiego czy historii i zajmują miejsca wśród finalistów i laureatów na szczeblu wojewódzkim. Natomiast w Międzynarodowym Konkursie Matematycznym "Kangur" nasi uczniowie nie raz zdobywali nagrody główne i wyróżnienia. Mamy również laureatów i finalistów w konkursach plastycznych na szczeblu powiatowym, wojewódzkim, ogólnopolskim a nawet europejskim (Europejski Konkurs Plastyczny "Europa w szkole"). Nie sposób nie wspomnieć tu o naszych szkolnych sportowcach. Również i oni przynoszą chlubę szkole zdobywając dla niej laury indywidualnie i w grach zespołowych. Na terenie naszej szkoły odbywa się szereg konkursów, zawodów i turniejów organizowanych wspólnie przez nauczycieli i uczniów: "Mistrz matematyki", "Mistrz ortografii", konkursy czytelnicze, "Idzie, idzie jesień...", "Konkurs kolęd i pastorałek", konkursy recytatorskie, "Na najładniejszą kartkę walentynkową", "Na najładniejszy stroik wielkanocny", "Na najciekawszą szopkę bożonarodzeniową", sportowe turnieje międzyklasowe i wiele, wiele innych.

Organizujemy szereg imprez: apele i akademie okolicznościowe. Niektóre z nich stały się już tradycją, jak np. starannie przygotowywane jasełka pod hasłem: "Polska Wigilia" czy też akademia z okazji Dnia Edukacji Narodowej uświetniana występem artystycznym przygotowanym przez dzieci. Tradycją stał się również Pierwszy Dzień Wiosny zwany u nas Dniem Samorządności.

Spędzamy z naszymi uczniami wiele czasu poza zajęciami szkolnymi, wyjeżdżając z nimi na imprezy kulturalne do Trójmiasta czy Słupska, na jedno i kilkudniowe wycieczki i biwaki. Nasi uczniowie chętnie spędzają swój wolny czas w szkole rozwijając swoje zdolności i zainteresowania poprzez uczestnictwo w różnorodnych zajęciach pozalekcyjnych:

  • koło plastyczne
  • koło informatyczne "Komputerek"
  • SKS
  • tenis stołowy
  • koło matematyczne
  • motoryzacyjne
  • historyczne
  • plastyczne
  • muzyczne
  • zajęcia socjoterapeutyczne

Dodatkowo nasi uczniowie mogą skorzystać z zajęć płatnych: tańce i język angielski.

Nasze działania idą również w kierunku wzbudzenia w naszych uczniach zainteresowania środowiskiem, regionem, krajem, kontynentem. Przy dużym zaangażowaniu dzieci i ich rodziców udało nam się utworzyć Izbę Regionalną, organizujemy debaty poświęcone Unii Europejskiej, które prowadzą uczniowie a uświetniają je swoją obecnością władze miasta, radni naszego miasta i inne osoby kompetentne w tym temacie. Ważnym wydarzeniem, o którym należy tu wspomnieć jest trzydniowa uroczystość, która odbyła się pod hasłem "Nasza Mała i Wielka Ojczyzna" przebiegająca z okazji Dni Lęborka w ramach Ogólnopolskiej Akcji "Szkoła z klasą".

Jednym z naszych celów jest również zainteresowanie uczniów różnorodnością, bogactwem i pięknem świata oraz wrażliwości na jego potrzeby. W związku z tym przystąpiliśmy do II Powiatowego Konkursu Ekologicznego "Dla dobra Ziemi i dla siebie" odbywającego się pod patronatem Starosty Lęborskiego. Celem tego konkursu, w którym zdobyliśmy I miejsce, było ukształtowanie postawy ekologicznej uczniów oraz umiejętne segregowanie odpadów. Zbieramy również puszki aluminiowe, które trafiają do recyklingu. Współpracujemy także ze schroniskiem dla psów w Małoszycach, odwiedzając zwierzaki i organizując dla nich suchą karmę, chleb i koce.

Angażujemy się również w akcje charytatywne biorąc udział w zbiórce pieniędzy na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy czy też w akcji "I ty możesz zostać świętym Mikołajem". Samorząd Uczniowski organizuje dyskoteki za przysłowiową złotówkę, organizujemy aukcje prac plastycznych dzieci, sprzedajemy na kiermaszach wykonane przez nas stroiki, ozdoby świąteczne a wszystko po to, by dochód z tych imprez przekazać potrzebującym.

Pełna prezentacja szkoły pojawi się po zatwierdzeniu oferty przedstawionej szkole.
Jeżeli szkoła nie otrzymała oferty, prosimy o kontakt:

zmiany@szkolnictwo.pl

Umieść poniższy link na swojej stronie aby wzmocnić promocję tej jednostki oraz jej pozycjonowanie w wyszukiwarkach internetowych:

X

TO JEST ROBOCZA PREZENTACJA JEDNOSTKI!

Zapraszamy jednostkę edukacyjną do współpracy.

Wypełnij formularz >>>
Od 20tu lat najpopularniejszy
i największy
informator branży edukacyjnej

- przedszkola, szkoły, uczelnie
-kolonie, zielone szkoły
- inne jednostki

OKS www.szkolnictwo.pl
e-mail: zmiany@szkolnictwo.pl
- ponad 1,5mln użytkowników/mies.


Zarejestruj się lub zaloguj, aby mieć pełny dostęp do informatora o szkołach.

Nauczycielu! Bezpłatne, interaktywne lekcje i testy oraz prezentacje w PowerPoint`cie --> www.szkolnictwo.pl (w zakładce "Nauka").

Zaloguj się aby mieć dostęp do platformy edukacyjnej
Zachodniopomorskie Pomorskie Warmińsko-Mazurskie Podlaskie Mazowieckie Lubelskie Kujawsko-Pomorskie Wielkopolskie Lubuskie Łódzkie Świętokrzyskie Podkarpackie Małopolskie Śląskie Opolskie Dolnośląskie