Startuj z nami!

www.szkolnictwo.pl

praca, nauka, rozrywka....

mapa polskich szkół
Nauka Nauka
Uczelnie Uczelnie
Mój profil / Znajomi Mój profil/Znajomi
Poczta Poczta/Dokumenty
Przewodnik Przewodnik
Nauka Konkurs
uczelnie

zamów reklamę
zobacz szczegóły
uczelnie
PrezentacjaMapaForumPrezentacja nieoficjalnaZmiana prezentacjiUczniowie
Publiczna Szkoła Podstawowa

im. Krzysztofa Kamila Baczyńskiego

Strzelce 2, 58-124 Marcinowice
tel./fax (74) 850-44-20
www:   http://www.spstrzelce.098.pl
e-mail:   spstrzelce@poczta.onet.pl


Platforma Edukacyjna - gotowe opracowania lekcji oraz testów.
Od 01.01.2015 odwiedzono tę wizytówkę 2902 razy.
Chcesz zwiększyć zainteresowanie Twoją jednostką?
Zaprezentuj w naszym informatorze swoją jednostkę ->>>
* szkolnictwo.pl - najpopularniejszy informator edukacyjny - 1,5 mln użytkowników miesięcznie

 

SZKOŁA PODSTAWOWA IM. K.K. BACZYŃSKIEGO

- oddział "0"
- język angielski
- język niemiecki
- przyjazna atmosfera
- wykształcona kadra
- bogata oferta dydaktyczna
- sala gimnastyczna i boisko
- biblioteka z multimedialnym centrum edukacyjnym

O szkole

Szkoła położona jest na terenie wsi Strzelce (gmina Marcinowice), przy trasie Świdnica - Wrocław, w odległości 15 km od Świdnicy. Okolice to malowniczy masyw góry Ślęży z wieloma szlakami i atrakcjami turystycznymi. Budynek szkoły leży w otoczeniu zabytkowego parku zawierającego wiele okazów rzadkich drzew. Do szkoły należą dzieci z 6 miejscowości - Strzelce, Biała, Chwałków, Tworzyjanów, Szczepanów, Gola.

Dnia 18 października 1994 roku Szkoła Podstawowa w Strzelcach przyjęła imię Krzysztofa Kamila Baczyńskiego. Kolejne rocznice tego wydarzenia obchodzone są bardzo uroczyście, a dzień 18 października stał się Świętem Szkoły.

Działalność szkoły

W bazie naszej szkoły posiadamy:
  • sale lekcyjne,
  • pracownię komputerową,
  • salę gimnastyczną,
  • bibliotekę z multimedialnym centrum edukacyjnym,
  • nowoczesne, pokryte sztuczną murawą, wielofunkcyjne boisko sportowe.

W ostatnich latach szkoła w Strzelcach ulega ciągłemu rozwojowi. Uczniowie uczą się języka niemieckiego oraz języka angielskiego. Poszerzając bazę i ofertę dydaktyczną, dążymy do stwarzania jak najbardziej komfortowych warunków nauki dla naszych uczniów. W naszej szkole nadrzędnym celem pracy dydaktycznej jest dążenie do wszechstronnego rozwoju zainteresowań i uzdolnień uczniów, a edukacja szkolna polega na harmonijnej realizacji przez wszystkich nauczycieli zadań w zakresie nauczania, kształcenia i wychowania.

Realizacja naszej misji i wizji szkoły sprawia, że jesteśmy szkołą bezpieczną i przyjazną, promującą prawa człowieka. Zgodnie z przesłaniem misji i wizji stwarzamy optymalne warunki do rozpoznawania i rozwijania uzdolnień, przygotowujemy wychowanków do życia we współczesnym świecie, korzystania z różnych źródeł informacji i posługiwania się technologiami informatycznymi. Uczymy empatii, poczucia estetyki, odbioru sztuki. Stawiamy na kreatywność, twórcze myślenie, poszukiwanie konstruktywnych rozwiązań.

Dla nas wychowanie jest uczeniem się szczególnego rodzaju – uczeniem się postaw, rozwijaniem wrażliwości, a także odkrywaniem swoich możliwości, talentu, mocnych stron i budowaniem na nich własnej tożsamości oraz siły. Jest uczeniem się konstruktywnego radzenia sobie w różnych sytuacjach.

Programy i projekty

Realizujemy Szkolny Program Wspierania Uzdolnień i Rozwijania Zainteresowań, który skierowany jest do wszystkich uczniów Szkoły Podstawowej im. Krzysztofa Kamila Baczyńskiego w Strzelcach. Program obejmuje rozpoznawanie, rozbudzanie i rozwijanie zainteresowań oraz uzdolnień dzieci na każdym etapie kształcenia podstawowego, z wykorzystaniem różnych metod i form, przedsięwzięć, inicjatyw zarówno na zajęciach szkolnych, jak i pozaszkolnych i w czasie wolnym od nauki.

W naszej szkole włączamy się też aktywnie w rożnego rodzaju inne programy i projekty takie jak Szkolny Program „Ślężański Eko-Rajd”, integrujący działania w obszarach ekologicznym, prozdrowotnym, regionalnym, komunikacyjnym, bezpieczeństwa, "Szkolny program profilaktyki" czy "Zapobieganie niepowodzeniom".

Pełna prezentacja szkoły pojawi się po zatwierdzeniu oferty przedstawionej szkole.
Jeżeli szkoła nie otrzymała oferty, prosimy o kontakt:

zmiany@szkolnictwo.pl

Umieść poniższy link na swojej stronie aby wzmocnić promocję tej jednostki oraz jej pozycjonowanie w wyszukiwarkach internetowych:

X

TO JEST ROBOCZA PREZENTACJA JEDNOSTKI!

Zapraszamy jednostkę edukacyjną do współpracy.

Wypełnij formularz >>>
Od 20tu lat najpopularniejszy
i największy
informator branży edukacyjnej

- przedszkola, szkoły, uczelnie
-kolonie, zielone szkoły
- inne jednostki

OKS www.szkolnictwo.pl
e-mail: zmiany@szkolnictwo.pl
- ponad 1,5mln użytkowników/mies.


Zarejestruj się lub zaloguj, aby mieć pełny dostęp do informatora o szkołach.

Nauczycielu! Bezpłatne, interaktywne lekcje i testy oraz prezentacje w PowerPoint`cie --> www.szkolnictwo.pl (w zakładce "Nauka").

Zaloguj się aby mieć dostęp do platformy edukacyjnej
Zachodniopomorskie Pomorskie Warmińsko-Mazurskie Podlaskie Mazowieckie Lubelskie Kujawsko-Pomorskie Wielkopolskie Lubuskie Łódzkie Świętokrzyskie Podkarpackie Małopolskie Śląskie Opolskie Dolnośląskie