Startuj z nami!

www.szkolnictwo.pl

praca, nauka, rozrywka....

mapa polskich szkół
Nauka Nauka
Uczelnie Uczelnie
Mój profil / Znajomi Mój profil/Znajomi
Poczta Poczta/Dokumenty
Przewodnik Przewodnik
Nauka Konkurs
uczelnie

zamów reklamę
zobacz szczegóły
uczelnie
PrezentacjaMapaForumPrezentacja nieoficjalnaZmiana prezentacjiUczniowie
Publiczna Szkoła Podstawowa Nr 54

im. Janusza Korczaka

ul. Generała Ludomiła Rayskiego 9, 70-426 Szczecin
tel./fax (91) 434-50-04
www:   http://sp54szczecin.edupage.org
e-mail:   sp54@um.szczecin.pl


Platforma Edukacyjna - gotowe opracowania lekcji oraz testów.
Od 01.01.2015 odwiedzono tę wizytówkę 4590 razy.
Chcesz zwiększyć zainteresowanie Twoją jednostką?
Zaprezentuj w naszym informatorze swoją jednostkę ->>>
* szkolnictwo.pl - najpopularniejszy informator edukacyjny - 1,5 mln użytkowników miesięcznie

 

SZKOŁA PDSTAWOWA NR 54

- opieka pedagoga
- działalność samorządu uczniowskiego
- wycieczki, rajdy, biwaki
- indywidualny i wszechstronny rozwój
  ucznia

- wysoki poziom organizacji
- miła i przyjazna atmosfera
- klasy integracyjne

O Nas
Nasza szkoła jest miejscem, gdzie stwarzamy warunki do nauki dla wszystkich uczniów. Przekazujemy wiedzę i kształtujemy umiejętności, motywując do rzetelnej i systematycznej pracy, rozwijamy zainteresowania uczniów. Zapoznajemy z normami społecznymi oraz pomagamy rodzicom w procesie wychowania. Wspieramy rozwój uczniów, troszczymy się o jego bezpieczeństwo, zdrowie oraz uczymy pożytecznie spędzać wolny czas.
Uwrażliwiamy na piękno świata, wprowadzając w świat kultury i sztuki. Pielęgnujemy tradycję szkolną, regionalną i narodową. Wspieramy dziecko w trudnej sytuacji rodzinnej i materialnej oraz pomagamy przezwyciężyć niepowodzenia w szkole. W naszych dążeniach kierujemy się dobrem ucznia, jego możliwościami i predyspozycjami. Uczymy przestrzegania norm społecznych, szacunku wobec innych oraz wzajemnej tolerancji. Podążamy za wymogami współczesnej cywilizacji mając na uwadze wszechstronny rozwój naszych uczniów.

We wszystkich działaniach kierujemy się wyznawanymi wartościami oraz poszanowaniem praw i godności człowieka, zgodnie z Konwencją o Prawach Dziecka oraz Konwencją o Ochronie Praw Człowieka i Podstawowych Wolności.
Wychowujemy uczniów w duchu uniwersalnych wartości moralnych, tolerancji, humanistycznych wartości, patriotyzmu, solidarności, demokracji, wolności i sprawiedliwości społecznej. Kultywujemy tradycje oraz ceremoniał szkolny, a wszystkie działania pedagogiczne i opiekuńczo - wychowawcze orientujemy na dobro podopiecznych (tworząc warunki intelektualnego, emocjonalnego, społecznego, estetycznego i fizycznego rozwoju uczniów), a także ich dalszy los.
Przygotowujemy młodzież do świadomego i racjonalnego funkcjonowania w świecie ludzi dorosłych oraz do pełnienia ważnych ról społecznych. Ściśle współdziałamy z rodzicami oraz innymi partnerami zewnętrznymi wspierającymi szkołę w jej rozwoju.

Patron
Janusz Korczak właściwie Henryk Goldszmit urodził się 22.lipca 1878 lub 1879 roku w Warszawie, umarł zamordowany prawdopodobnie w Treblince na początku sierpnia 1942. Rodzina była pochodzenia żydowskiego, jednak od dawna całkowicie zadomowiona w polskiej kulturze i tradycji. W „Pamiętniku” przywołuje słowa mamy: „Ten chłopiec nie ma ambicji. Jemu wszystko jedno , co je, jak się ubierze, czy bawi się z dzieckiem swojej sfery, czy ze stróżkami. Nie wstydzi się bawić z małymi.” Ojciec zaś nazywał go „gapą i cymbałem, a w burzliwych momentach nawet idiotą i osłem.” Tylko babcia w niego wierzyła i nazywała „filozofem”. „Mieli słuszność. Po równu. Pół na pół. Babunia i papa.”

Samorząd uczniowski
Rada Samorządu Uczniowskiego to przedstawiciele społeczności uczniowskiej. Wraz z opiekunami reprezentują na forum szkoły wszystkich uczniów, zgłaszają ich potrzeby oraz włączają się w organizację różnych przedsięwzięć szkolnych, lokalnych regionalnych i ogólnopolskich takich jak Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. Swoimi inicjatywami wzbogacają życie szkoły.

Pełna prezentacja szkoły pojawi się po zatwierdzeniu oferty przedstawionej szkole.
Jeżeli szkoła nie otrzymała oferty, prosimy o kontakt:

zmiany@szkolnictwo.pl

Umieść poniższy link na swojej stronie aby wzmocnić promocję tej jednostki oraz jej pozycjonowanie w wyszukiwarkach internetowych:

X

TO JEST ROBOCZA PREZENTACJA JEDNOSTKI!

Zapraszamy jednostkę edukacyjną do współpracy.

Wypełnij formularz >>>
Od 20tu lat najpopularniejszy
i największy
informator branży edukacyjnej

- przedszkola, szkoły, uczelnie
-kolonie, zielone szkoły
- inne jednostki

OKS www.szkolnictwo.pl
e-mail: zmiany@szkolnictwo.pl
- ponad 1,5mln użytkowników/mies.


Zarejestruj się lub zaloguj, aby mieć pełny dostęp do informatora o szkołach.

Nauczycielu! Bezpłatne, interaktywne lekcje i testy oraz prezentacje w PowerPoint`cie --> www.szkolnictwo.pl (w zakładce "Nauka").

Zaloguj się aby mieć dostęp do platformy edukacyjnej
Zachodniopomorskie Pomorskie Warmińsko-Mazurskie Podlaskie Mazowieckie Lubelskie Kujawsko-Pomorskie Wielkopolskie Lubuskie Łódzkie Świętokrzyskie Podkarpackie Małopolskie Śląskie Opolskie Dolnośląskie