Startuj z nami!

www.szkolnictwo.pl

praca, nauka, rozrywka....

mapa polskich szkół
Nauka Nauka
Uczelnie Uczelnie
Mój profil / Znajomi Mój profil/Znajomi
Poczta Poczta/Dokumenty
Przewodnik Przewodnik
Nauka Konkurs
uczelnie

zamów reklamę
zobacz szczegóły
uczelnie
PrezentacjaMapaForumPrezentacja nieoficjalnaZmiana prezentacjiUczniowie
Szkoła Podstawowa Nr 2

im. kmdra Bolesława Romanowskiego

ul. Jagiellońska 1, 76-270 Ustka
tel. (059) 814-50-81
www:   http://sp2ustka.webpark.pl
e-mail:   sp2ustka@poczta.onet.pl


Platforma Edukacyjna - gotowe opracowania lekcji oraz testów.
Od 01.01.2015 odwiedzono tę wizytówkę 3850 razy.
Chcesz zwiększyć zainteresowanie Twoją jednostką?
Zaprezentuj w naszym informatorze swoją jednostkę ->>>
* szkolnictwo.pl - najpopularniejszy informator edukacyjny - 1,5 mln użytkowników miesięcznie

 

KÓŁKA ZAINTERESOWAŃ

- wokalne
- informatyczne
- polonistyczne
- matematyczne
- plastyczne
- sportowe
- ekologiczno - turystyczne
- gimnastyka kompensacyjno-korekcyjna
- nauka pływania dla klas trzecich
- szkółka tenisowa


Wychowanie dziecka świadomego dokonywanych wyborów, wrażliwego i otwartego na środowisko naturalne i społeczne w jakim funkcjonuje, pewnie poruszającego się w określonym kulturowo i światopoglądowo systemie wartości, zdolnego do współdziałania i asertywnej autokreacji, odpowiedzialnego, prawego, krytycznego i tolerancyjnego.

Kiedy mówimy "szkoła" to widzimy dzieci i młodzież w kontakcie z dorosłymi, którzy uczą się funkcjonowania w społeczeństwie. Często tutaj dowiadują się co wolno, a czego nie, co jest społecznie akceptowane a co jest niemile widziane. To wychowanie odbywa się w pośredniej relacji poprzez obserwację i doświadczenia.

Nasza szkoła ma interesujący program nauczania, plan pracy i program wychowawczy. Zawierają one cele, treści dydaktyczno-wychowawcze i opiekuńcze, sposoby ich realizacji oraz procedury oceniania.

Kadra pedagogiczna sięga do nowych metod nauczania. Już od lat stosuje innowacje. Pamiętając, że "o drodze dowiem się więcej, idąc nią, niż studiując wszelkie możliwe mapy", nie tylko uczymy, ale dajemy się także uczyć naszym uczniom. Szanujemy ich wysiłki, nawet jeśli nie prowadzą do celu, któreśmy im wyznaczyli.

W naszej szkole często dominuje hasło "że każdy człowiek, którego poznajemy, wie coś, czego my nie wiemy". W myśl tej zasady wyciągamy wnioski z otaczającej nas rzeczywistości. Placówka oświatowa nie może być skostniałą instytucją, niezmienną od wieków, a tablica i kreda najważniejszymi atrybutami nauczyciela.

Wyprowadzamy nauczanie poza mury szkoły - do teatrów, muzeów, skansenów. Zachęcamy do korzystania z nowin techniki. Bardzo dobrze wyposażona sala komputerowa zadowoli niejednego miłośnika. Dostęp do sieci Internetu z pewnością poszerzy ich horyzonty myślowe. Tutaj bardzo przydatna okazuje się znajomość języków obcych. W naszej ofercie jest język angielski i niemiecki, którym dzieci posługują się już od pierwszej klasy.

Stosujemy w szkole podstawowe zasady komunikacji międzyludzkiej w kontaktach z uczniami. Stosujemy ocenę wspierającą ich rozwój. Pokazujemy jak wiele już potrafią, ale także jak wiele jeszcze przed nimi. Naszym głównym zadaniem jest przekazywanie im jak największej wiedzy przedmiotowej i wspieranie ich wysiłków w trudnym budowaniu własnej osobowości. Pragniemy, aby nasz uczeń był dobrym i szczęśliwym człowiekiem , jak najlepiej rozumiejącym otaczającą go , skomplikowaną rzeczywistość. Przecież każdy z nich jest indywidualnością, ma inne cechy, inne wady, zalety, inną odporność i wrażliwość.

Nad tym stanem czuwa pedagog szkolny, terapeuta, rehabilitantka, logopeda. Utworzyliśmy również klasy integracyjne. Takie klasy , całe szkoły rozpowszechnione są na całym świecie . W tej klasie nauczyciele mają czas dla każdego dziecka. Tutaj dzieci wiedzą , że trzeba sobie pomagać , że zawsze mogą liczyć na pomoc kolegi. Uczymy je razem żyć, a nie obok siebie , uwrażliwiamy na drugiego człowieka. Klasa integracyjna chroni niepełnosprawne dzieci przed kompleksami. Zapominają o swoich wadach.

Uczniowie mogą korzystać z dobrze wyposażonej bazy sportowo-rekreacyjnej. Działa też świetlica szkolna pełniąca funkcję opiekuńczą i zajmująca się dowożeniem dzieci z pobliskich miejscowości. Czynna jest stołówka szkolna.

Te wszystkie czynniki zmierzają do tego, aby tutaj, w tej szkole uczeń czuł się dobrze. Czuł się gospodarzem a nie gościem, który przyszedł tylko na chwilę. Nie zapominajmy więc, że propagowanie norm czy zasad współżycia społecznego odbywa się przede wszystkim w trakcie obserwacji jaką uczniowie prowadzą wobec dorosłych i nauczycieli.

SERDECZNIE ZAPRASZAMY

Pełna prezentacja szkoły pojawi się po zatwierdzeniu oferty przedstawionej szkole.
Jeżeli szkoła nie otrzymała oferty, prosimy o kontakt:

zmiany@szkolnictwo.pl

Umieść poniższy link na swojej stronie aby wzmocnić promocję tej jednostki oraz jej pozycjonowanie w wyszukiwarkach internetowych:

X

TO JEST ROBOCZA PREZENTACJA JEDNOSTKI!

Zapraszamy placówkę do skorzystania z pełnej reklamy.
Skontaktuj się z redakcją katalogu,
ustal atrakcyjne warunki współpracy.
Ilość odwiedzin katalogu szkół:
wrzesień 2014 - 1.760.993
październik 2014 - 1.807.983
listopad 2014 - 1.782.702
styczeń 2015 - 2.003.589

OKS www.szkolnictwo.pl
e-mail: zmiany@szkolnictwo.pl
- ponad 1,5mln użytkowników/mies.


Zarejestruj się lub zaloguj, aby mieć pełny dostęp do informatora o szkołach.

Nauczycielu! Bezpłatne, interaktywne lekcje i testy oraz prezentacje w PowerPoint`cie --> www.szkolnictwo.pl (w zakładce "Nauka").

Zaloguj się aby mieć dostęp do platformy edukacyjnej
Zachodniopomorskie Pomorskie Warmińsko-Mazurskie Podlaskie Mazowieckie Lubelskie Kujawsko-Pomorskie Wielkopolskie Lubuskie Łódzkie Świętokrzyskie Podkarpackie Małopolskie Śląskie Opolskie Dolnośląskie