Startuj z nami!

www.szkolnictwo.pl

praca, nauka, rozrywka....

mapa polskich szkół
Nauka Nauka
Uczelnie Uczelnie
Mój profil / Znajomi Mój profil/Znajomi
Poczta Poczta/Dokumenty
Przewodnik Przewodnik
Nauka Konkurs
uczelnie

zamów reklamę
zobacz szczegóły
uczelnie
PrezentacjaMapaForumPrezentacja nieoficjalnaZmiana prezentacjiUczniowie
Chrześcijańska Szkoła Podstawowa i Zerówka „ARKA”

Stowarzyszenia Edukacyjnego Chrześcijan "Arka"

ul. Stalowowolska 24-26, 53-404 Wrocław
tel. (71) 787-97-50
www:   http://www.arka.edu.pl
http://muzyczna-arka.pl
e-mail:   sekretariat@arka.fonet.pl
muzyczna@arka.edu.pl
Liczba odwiedzin od 01.01.2015: 13046 razy
dzięki wykupionej wizytówce w serwisie szkolnictwo.pl
(wysokie pozycjonowanie płatnej wizytówki =
= duża popularność
Twojej jednostki!)
* szkolnictwo.pl - najpopularniejszy informator edukacyjny - 1,5 mln użytkowników miesięcznie
 


ODDZIAŁ PRZEDSZKOLNY I

SZKOŁA PODSTAWOWA "ARKA"

- edukacja i wychowanie zgodne z Bożymi
  zasadami

- rodzinny charakter placówki
- 12 lat doświadczenia w edukacji domowej
- angielski 5x w tygodniu od 1 klasy
- zajęcia Szkoły Muzycznej w budynku szkoły
- Zerówka do max. 12 uczniów
- klasy I-VIII max. 18 uczniów
- nauka pływania, e-dziennik
- atmosfera bezpieczeństwa i spokoju
- świetlica poranna od 7:30 do 8:00
  oraz popołudniowa do 17:00

"Wychowuj dziecko odpowiednio do drogi, którą ma iść
a nie zejdzie z niej nawet na starość"
Księga Przysłów 22:6

  Nasza szkoła rozpoczęła działalność 8 lutego 1993r. Funkcjonujemy jako Chrześcijańska Szkoła Podstawowa "Arka" z Oddziałem Przedszkolnym (Zerówką).

  Arka to miejsce, w którym pomagamy uczniom znaleźć wzorce do naśladowania (AUTORYTET). Podkreślamy wagę RELACJI (z Bogiem i z ludźmi). To miejsce, w którym rozwijając kompetencje pomagamy uczniom w samorozwoju, w osiąganiu wspaniałych wyników i kreowaniu rzeczywistości (KREATYWNOŚĆ). Kształtujemy charakter chrześcijanina odpowiedzialnego w każdej chwili życia za swoje decyzje i podjęte działania zgodnie z nakazem Jezusa: „wprowadzajcie zaś słowo w czyn” (AKTYWNOŚĆ).

Nasze atuty:
 • wysoki poziom nauczania
 • rodzinny klimat
 • małe klasy
 • indywidualna praca z uczniem
 • chrześcijański światopogląd
 • ekumeniczny charakter szkoły
 • konwersacje z native speakerem
 • bezpieczeństwo w szkole
 • edukacja domowa
 • realizujemy projekty edukacyjne, charytatywne i wychowawcze
 • uczestniczymy w konkursach przedmiotowych dla uczniów szkół podstawowych
 • rozbudzamy potrzeby kulturalne uczniów poprzez edukację teatralną, filmową, plastyczną, itp. (spektakle, projekcje, lekcje muzealne)

Wesprzyj 1% rozbudowanie bazy edukacyjnej szkoły i poprawienie warunków nauczania:
Stowarzyszenie Edukacyjne
Chrześcijan „ARKA”
KRS 0000033258O szkole

ARKA ma na celu wszechstronny rozwój powierzonych nam dzieci, aby żyjąc w zgodzie ze Słowem Bożym, brali odpowiedzialność za siebie i pozytywnie wpływali na życie innych. Pragniemy angażować się w życie uczniów i wspierać ich rozwój we wszystkich sferach życia. Takie podejście prowadzi nie tylko do wysokich wyników na egzaminach końcowych, ale przede wszystkim do obserwowania, jak uczniowie i absolwenci ARKI stają się ludźmi podobnymi do obrazu Boga oraz osiągają pełnię, do której zostali stworzeni. Program nauczania i najbardziej kreatywne metody kształcenia są tylko środkiem, który ma pomagać młodzieży w stawaniu się troskliwymi i godnymi zarządcami świata stworzonego przez Boga. Promujemy chrześcijańskie wartości, które mają wpływ na przyszłość naszych podopiecznych. Stawiamy na rodzinę, jasny cel w życiu, pomoc drugiemu człowiekowi oraz odpowiedzialność. Chcemy, by uczniowie zdobywali wiedzę i umiejętności w taki sposób, by mogli służyć nimi Bogu.

ARKA często przyjmuje na „swój pokład” uczniów, którzy czuli się zagubieni w bezimiennej przestrzeni wielkich szkół. W naszej kameralnej, bezpiecznej i rodzinnej atmosferze, mogą odnaleźć swoją wartość, rozwijać talenty i pasje, czego częstym efektem jest zwiększenie wiary w swoje możliwości.

Deklarujemy, że z pełną odpowiedzialnością i trwogą przed Bogiem wykorzystujemy czas wpływu na powierzone naszej opiece największe skarby rodziców – ich dzieci.

Edukacja domowa

Już od ponad 10-ciu lat pomagamy rodzicom, którzy z bardzo różnych powodów decydują się na kształcenie dzieci poza szkołą. W zeszłym roku szkolnym współpracowaliśmy z ponad czterdziestoma rodzinami i ponad pięćdziesiątką uczniów w różnym wieku, z różnymi zainteresowaniami i predyspozycjami.

Wszyscy uczniowie należący do edukacji domowej lub tacy, którzy dopiero aspirują do tej niezwykłej, kolorowej grupy dzieci uczących się poza szkołą, są zaproszeni, żeby spróbować z Arką. Edukacja domowa w Arce jest bezpłatna.

Z naszej strony możecie się spodziewać: doświadczonego zespołu nauczycieli egzaminujących, przyjaznego nastawienia oraz możliwości rozłożenia zdawania egzaminów od lutego do końca maja. Wszystkie informacje dotyczące egzaminu staramy się przekazywać jak najwcześniej. Co roku we wrześniu wysyłamy uaktualniony informator dotyczący wymagań egzaminacyjnych oraz zawierający przykładowe zadania do każdego przedmiotu. Kilka lat temu spróbowaliśmy ciekawego eksperymentu. Otóż w klasach 1-3 przeprowadziliśmy egzamin w formie gry. Po egzaminie niektóre dzieci pytały, kiedy mogą znów przyjść na taki egzamin! Tę historię taktujemy jako osobisty sukces, a ponieważ nie tylko dzieciom, ale także rodzicom spodobała się taka forma sprawdzania wiedzy, praktykujemy ją do tej pory.

Nasi nauczyciele umawiają się na osobiste konsultacje, jak i mailowo odpowiadają na pytania. Powoli tworzymy również bazę narzędzi do sprawdzania nabytej wiedzy z mniejszych partii materiału, a od czasu do czasu urządzamy warsztaty przygotowujące do egzaminu oraz egzaminy próbne.

Świetlica klas 0-III ChSP

Świetlica w naszej Szkole ma szczególną formę – każda klasa od zerówki do trzeciej ma swojego wychowawcę popołudniowego, a zajęcia odbywają się w salach tych klas. Zajęcia popołudniowe rozpoczynają się bezpośrednio po lekcjach i trwają do godziny 17.00. Podczas pobytu w świetlicy dzieci korzystają z własnej sali lekcyjnej, sali gimnastycznej, sali plastyczno-muzycznej, boiska szkolnego oraz szkolnego placu zabaw. W każdej sali zainstalowany jest projektor i rzutnik, z którego korzystamy przy oglądaniu filmów i różnych prezentacji komputerowych. Każda sala ma ławki i krzesła dostosowane do wzrostu uczniów oraz miejsce z wykładziną. Mamy również magnetofony i zestawy klocków i gier planszowych.

Nasza świetlica jest miejscem, gdzie dzieci mają zapewnioną opiekę i mogą w bezpiecznym i miłym otoczeniu zarówno odpocząć, jak i aktywnie spędzić czas. Staramy się, żeby organizowane przez nas zajęcia wzbogacały wiadomości, rozwijały umiejętności i wychowywały. Nawiązujemy do tematyki związanej z najbliższym otoczeniem, do dni uroczystych i świątecznych. Rozwijamy zainteresowania przyrodnicze, naukowe (przeprowadzamy eksperymenty), informatyczne, kulinarne (prowadzimy zajęcia pod nazwą „kuchnia pełna cudów”), artystyczne, teatralne, manualne (robótki ręczne), muzyczne i czytelnicze. Dzieci mają również czas na dowolną zabawę zgodnie ze swoimi zainteresowaniami. Przyzwyczajamy je do utrzymywania porządku i bycia coraz bardziej samodzielnym. Dbamy o to, żeby dzieci uczyły się przestrzegać przyjętych w szkole zasad zachowania.

Dobrą praktyką w świetlicy jest rozwijanie wartości chrześcijańskich, czego wyrazem jest przygotowywanie przedstawień teatralnych o tematyce chrześcijańskiej na Szkolny Przegląd Małych Form Teatralnych.

Serdecznie Zapraszamy!!!

Umieść poniższy link na swojej stronie aby wzmocnić promocję tej jednostki oraz jej pozycjonowanie w wyszukiwarkach internetowych:

Zaloguj się aby mieć dostęp do platformy edukacyjnej
Zachodniopomorskie Pomorskie Warmińsko-Mazurskie Podlaskie Mazowieckie Lubelskie Kujawsko-Pomorskie Wielkopolskie Lubuskie Łódzkie Świętokrzyskie Podkarpackie Małopolskie Śląskie Opolskie Dolnośląskie