|
ul. Żeromskiego 41, 58-260 Bielawa tel. (74) 833-45-67
|  |
|
Od 01.01.2015 odwiedzono tę wizytówkę 23995 razy.
Chcesz zwiększyć zainteresowanie Twoją jednostką?
Zaprezentuj w naszym informatorze swoją jednostkę ->>>
|
|
* szkolnictwo.pl - najpopularniejszy informator edukacyjny - 1,5 mln użytkowników miesięcznie
TECHNIKUM (4 lata)
TECHNIKUM UZUPEŁNIAJĄCE DLA DOROSŁYCH NA PODBUDOWIE ZSZ (3 lata) |   | ZASADNICZA SZKOŁA ZAWODOWA (3 lata)
ZASADNICZA SZKOŁA ZAWODOWA DLA DOROSŁYCH (3 lata) (na podbudowie gimnazjum)
SZKOŁA POLICEALNA DLA DOROSŁYCH (2 lata)
NOWOŚĆ !!! PIERWSZA W POWIECIE KLASA POLICYJNA:
- powstaje dzięki współpracy z Komendą Powiatową Policji w Dzierżoniowie - zajęcia będą prowadzone przez policjantów - lekcje W-F obejmą zajęcia z elementami samoobrony
|
Szkoła jest zrzeszona w europejskiej sieci szkół słonecznych "Solarteur"
|
BAZA SZKOŁY
-
Szkolny Ośrodek Kariery z wykwalifikowanym doradcą zawodowym
- nowoczesne pracownie komputerowe z dostępem do Internetu
- pracownie językowe
- Multimedialne Centrum Informacji
- nowoczesna siłownia
- biblioteka z czytelnią multimedialną
- sala do tenisa stołowego
- zajęcia w-f prowadzone są m.in. na basenie i hali sportowej
- kompleks boisk sportowych "Orlik 2012"
|
DOŚWIADCZENIA I OSIĄGNIĘCIA
Zespół Szkół w Bielawie jest publiczną placówką kształcenia zawodowego dla młodzieży
i dorosłych z Bielawy i okolic. Oprócz nauczania w wymienionych wyżej zawodach posiadamy również doświadczenie w kształceniu w zawodzie technik urządzeń i systemów energetyki odnawialnej. Cykl edukacyjny możliwy był dzięki zgodzie MEN na realizację eksperymentu pedagogicznego i zakończył się w roku szkolnym 2007/2008. Dzięki aplikowaniu o środki unijne wzbogaciliśmy bazę dydaktyczną szkoły w zakresie odnawialnych źródeł energii na kwotę ok. 690 tys. zł. W latach 2006-07 realizowany był w szkole dwustronny projekt językowy Socrates Comenius podczas którego współpracowaliśmy z partnerską szkołą w Turcji, a obecnie realizujemy dwa wielostronne projekty Comenius, na które otrzymaliśmy dofinansowanie w wysokości ok. 132 tys. zł. Projekty te obejmują współpracę i wymianę młodzieży ze szkołami z Belgii, Hiszpanii, Włoch, Norwegii i Turcji.
Od kilku lat współpracujemy ze szkołą partnerską w Lingen (Niemcy). W ramach tego partnerstwa odbywają się coroczne wymiany uczniów i nauczycieli.
Nasza młodzież odbywa zajęcia praktyczne w Powiatowym Centrum Kształcenia Praktycznego w Bielawie, które dysponuje nowoczesną bazą do kształcenia z zakresu odnawialnych źródeł energii, posiada bazę warsztatową kształcenia mechaników CNC, spawaczy, instalatorów, zgodnie z najnowszymi technologiami produkcji. Zespół Szkół w Bielawie współpracuje również z uczelniami wyższymi.
Na potrzeby organizacji zajęć praktycznych dla klas wielozawodowych nawiązaliśmy kontakty z lokalnymi pracodawcami.
W szkole pracuje wysoko wykwalifikowana kadra pedagogiczna. Uczniowie uczestniczą
w konkursach i turniejach wiedzy oraz zawodach sportowych, gdzie osiągają sukcesy na różnych szczeblach. Jesteśmy również organizatorami konkursów np. Powiatowego Konkursu Ekologicznego, Powiatowego Konkursu Informatycznego.
Doradca zawodowy prowadzi zajęcia z orientacji zawodowej w celu przygotowania młodzieży do trafnego wyboru zawodu i drogi dalszego kształcenia oraz pomaga w opracowaniu indywidualnego planu kariery edukacyjnej i zawodowej. Pedagog szkolny organizuje pomoc socjalną i stypendialną wspierającą edukację wszystkich potrzebujących uczniów szkoły.
|
Pełna prezentacja szkoły pojawi się po zatwierdzeniu oferty przedstawionej szkole.
Jeżeli szkoła nie otrzymała oferty, prosimy o kontakt:
zmiany@szkolnictwo.pl
Umieść poniższy link na swojej stronie aby wzmocnić promocję tej jednostki oraz jej pozycjonowanie w wyszukiwarkach internetowych:
X
TO JEST ROBOCZA PREZENTACJA JEDNOSTKI!
Zapraszamy jednostkę edukacyjną do współpracy.
Wypełnij formularz >>>
Od 20tu lat najpopularniejszy i największy
informator branży edukacyjnej
- przedszkola, szkoły, uczelnie -kolonie, zielone szkoły - inne jednostki
|
OKS www.szkolnictwo.pl e-mail: zmiany@szkolnictwo.pl - ponad 1,5mln użytkowników/mies.
|
Zarejestruj się lub zaloguj, aby mieć pełny dostęp do informatora o szkołach.
Nauczycielu! Bezpłatne, interaktywne lekcje i testy oraz prezentacje w PowerPoint`cie --> www.szkolnictwo.pl (w zakładce "Nauka").
|
|
|