Startuj z nami!

www.szkolnictwo.pl

praca, nauka, rozrywka....

mapa polskich szkół
Nauka Nauka
Uczelnie Uczelnie
Mój profil / Znajomi Mój profil/Znajomi
Poczta Poczta/Dokumenty
Przewodnik Przewodnik
Nauka Konkurs
uczelnie

zamów reklamę
zobacz szczegóły
uczelnie
PrezentacjaMapaForumPrezentacja nieoficjalnaZmiana prezentacjiUczniowie
Akademia Mechatroniki Pojazdowej

ul. Ustrzycka 1, 61-324 Poznań
tel. (61) 870-57-22, tel. kom. 694-50-66-72
www:   http://www.akademiamechatroniki.pl
Akademia Mechatroniki Pojazdowej na Fb
e-mail:   biuro@akademiamechatroniki.pl

Od 01.01.2015 odwiedzono tę wizytówkę 9863 razy.
Chcesz zwiększyć zainteresowanie Twoją jednostką?
Zaprezentuj w naszym informatorze swoją jednostkę ->>>
* szkolnictwo.pl - najpopularniejszy informator edukacyjny - 1,5 mln użytkowników miesięcznie

 

SZKOŁA POLICEALNA
Akademia Mechatroniki Pojazdowej

- technik pojazdów samochodowych
  (311513)

- nauka trwa 2 lata
  (4 semestry po 5 miesięcy nauki)

- nauka kończy się egzaminem pisemnym
  i praktycznym

Serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych którzy chcą zdobyć pewny i potrzebny zawód.

Akademia Mechatroniki Pojazdowej - to szkoła policealna bez matury, ucząca zawodu Technik pojazdów samochodowych, symbol 311513.

Kwalifikacje uzyskane w trakcie nauki:

  • K.1. Diagnozowanie i naprawa podzespołów i zespołów pojazdów samochodowych (M.18.)
  • K.2. Diagnozowanie oraz naprawa elektrycznych i elektronicznych układów pojazdów samochodowych (M.12.)
  • K.3. Organizacja i prowadzenie procesu obsługi pojazdów samochodowych (M.42.)

Szkoła jest przeznaczona dla osób legitymujących się średnim wykształceniem, nie jest jednak konieczne posiadanie zdanej matury. Dla osób chętnych bez ukończonej szkoły średniej, istnieje możliwość uczestnictwa w szkoleniu z zakresem programowym szkoły. Po szkoleniu kwalifikacje zostaną potwierdzone certyfikatem i dyplomem ukończenia kursu. Osoba taka traktowana będzie jako wolny słuchacz.

Akademia Mechatroniki Pojazdowej kształci już od 2003r. Szkoła bazuje na doświadczeniach placówki kształcenia kursowego — Centrum Szkolenia Motoryzacji "Autoelektronika Kędzia" w Poznaniu szkolącej od 1993r. Jako pierwsi w kraju uruchomiliśmy w październiku 2007 roku unikalny system kształcenia komplementarnego, hybrydowego znanego również jako blended learning.

Szkoła posiada uprawnienia szkoły publicznej. Oznacza to, że świadectwa ukończenia naszej szkoły są równorzędne ze świadectwami odpowiedniego typu szkoły publicznej. Słuchacze pobierający naukę w naszych szkołach, korzystają z tych samych praw i podlegają tym samym obowiązkom jak słuchacze typowych szkół publicznych.

Słuchacz na zakończenie nauki i po zaliczeniu egzaminu otrzymuje:

  • świadectwo ukończenia Szkoły Policealnej
  • dyplom potwierdzający kwalifikacje zawodowe
  • suplement do dyplomu potwierdzającego kwalifikacje zawodowe "Europass" w języku polskim i angielskim


Baza dydaktyczna
Sale dydaktyczne są wyposażone w nowoczesny sprzęt dydaktyczny firmy "Mechatronika Wyposażenie Dydaktyczne Sp. z o.o." oraz najnowocześniejsze urządzenia diagnostyczne firm Bosch, Gutmann, Magnetti Marelli oraz testery podzespołów firmy Autoelektronika. Oprócz sal dydaktycznych jest też profesjonalne pomieszczenie do przeprowadzania diagnostyki na pojeździe. Dzięki czemu każdy student będzie potrafił posługiwać się nowoczesnym sprzętem, ponieważ odbył na nim praktykę. Bez problemu, więc poradzi sobie na każdym stanowisku pracy.

AKADEMIA ON-LINE

Kształcimy mechatroników, diagnostów! Jako pierwsi w kraju uruchomiliśmy w październiku 2007 roku unikalny system kształcenia komplementarnego, hybrydowego znanego również jako blended learning. Jest to połączenie tradycyjnej metody nauczania zawodu z nauczaniem w formie e-learningowej, czyli poprzez wsparcie internetu.

Nasi słuchacze najważniejszą teoretyczną wiedzę, zdobywają bez wychodzenia z domu, w komforcie własnego pokoju, "na żywo" słuchając i zadając pytania nauczycielowi, za pomocą platformy e-learningowej. Natomiast zajęcia praktyczne odbywają się w placówce Centrum Szkolenia Motoryzacji "Autoelektronika Kędzia" w Poznaniu.

Ponieważ Akademia Mechatroniki Pojazdowej jest szkołą internetową, możesz się u nas uczyć z każdego miasta, miasteczka czy wsi w Polsce! Wystarczy, że masz dostęp do Internetu: stałe łącze, modem, w pobliżu kawiarenkę internetową lub komputer u znajomych. Do szkoły będziemy przyjmować według kolejności zgłoszeń. Jeśli jesteś zainteresowany naszą szkołą, zgłoś się do Nas, aby być pierwszym, który się dowie o rozpoczęciu rekrutacji.

ZAJĘCIA PRAKTYCZNE

Zajęcia praktyczne odbywają się w placówce Centrum Szkolenia Motoryzacji "Autoelektronika Kędzia" w Poznaniu. Są to 2 zjazdy w semestrze po 3 dni robocze każdy. W sumie przyjeżdżacie 6 razy w całym okresie nauki tj. 18 dni.

Do dyspozycji mamy 3 pracownie (pracownia elektroniki i elektrotechniki, pracownia systemów sterowania silnika, pracownia elektryki pojazdowej). Oprócz tych sal mamy do dyspozycji miejsce do przeprowadzenia diagnostyki na samochodzie.

Na zajęciach praktycznych słuchacze podzieleni są na 3 grupy (każda grupa w innej sali) i dodatkowo te grupy dzielone są na podgrupy tak, aby przy jednym stanowisku znajdowało się maksymalnie 3 osoby. Taki podział słuchaczy zapewnia większą kontrolę przydziału zadań ze strony wykładowcy i możliwość indywidualnej pracy dla każdego ze słuchaczy przy danym stanowisku.

Pełna prezentacja szkoły pojawi się po zatwierdzeniu oferty przedstawionej szkole.
Jeżeli szkoła nie otrzymała oferty, prosimy o kontakt:

zmiany@szkolnictwo.pl

Umieść poniższy link na swojej stronie aby wzmocnić promocję tej jednostki oraz jej pozycjonowanie w wyszukiwarkach internetowych:

X

TO JEST ROBOCZA PREZENTACJA JEDNOSTKI!

Zapraszamy jednostkę edukacyjną do współpracy.

Wypełnij formularz >>>
Od 20tu lat najpopularniejszy
i największy
informator branży edukacyjnej

- przedszkola, szkoły, uczelnie
-kolonie, zielone szkoły
- inne jednostki

OKS www.szkolnictwo.pl
e-mail: zmiany@szkolnictwo.pl
- ponad 1,5mln użytkowników/mies.


Zarejestruj się lub zaloguj, aby mieć pełny dostęp do informatora o szkołach.

Nauczycielu! Bezpłatne, interaktywne lekcje i testy oraz prezentacje w PowerPoint`cie --> www.szkolnictwo.pl (w zakładce "Nauka").

Zaloguj się aby mieć dostęp do platformy edukacyjnej
Zachodniopomorskie Pomorskie Warmińsko-Mazurskie Podlaskie Mazowieckie Lubelskie Kujawsko-Pomorskie Wielkopolskie Lubuskie Łódzkie Świętokrzyskie Podkarpackie Małopolskie Śląskie Opolskie Dolnośląskie